FK Litol
Oficiální stránky klubu

Třebestovice – FK Litol

Report

Góly: 14. Vavric, 52. Kurka, 52. Schejbal – 2. Šimon P., 18. MD7, 18. MD7

Sestava: Loudil – Šesták, Jareš, Zikmund, Papáček© – Šemberk, Šimon P., Eliška, Kejha – Fér, MD7

Střídání: Holeš (Šemberk), Eichler (Eliška), Šimon P. (Šimon J.)

Karty žluté: 3:2, Střídání: 1:3, Diváci: 45

Koeficient krásy předvedené hry: 5/10

I bod z venku se počítá

Parádní slunečné sobotní odpoledne korunované průjezdem kolem výběhu exotických pštrosů dávalo sršňům naději, že potvrdí výhru z minulého kola a opět se jim podaří pobodat svého hostitele. K nevoli některých technicky vyspělých hráčů kádru, takže Zikiho, nás však ve Třebestovicích přivítalo „letiště“ s tribunou tvořenou z předzahrádky pěkné místní hospůdky. Hřiště zřejmě seká sám pan výčepní, který a) buď v pátek přetáhl šichtu b) fígl mu poradili skauti c) nebo mu došel benzín, vlastně je to teď jedno, ale tráva byla posekána pouze na jedné polovině. Takové podmínky a triky však zkušené sršně v jarním rozpuku nemohou rozhodit.

Domácím fanouškům ještě ani nestačila padnout pěna a museli si otírat pot z čela, když čerstvý nekuřák Šíma (Šimon P.), kterému se díky tomu, že přestal kouřit, vrátila síla i kila, vyslal nechytatelnou střelu ze střední vzdálenosti. Tato pumelice díky teči domácího obránce přelétla vysokého gólmana hostí a zaplula přímo pod břevno. Snový úvod utkání, druhá minuta a vedeme 1:0!

Po počátečním vzrušení se hra vrátila do klasického žlutočerného scénáře, tzn. sršni kontrolovali hru a domácí hrozili z brejků. Přišla tak další salva nechytatelných střel nažhaveného Šímy, které už ale bohužel nikdo netečoval, a tak postupně skončily na střechách každého z okolních domů. Po jednom z pozdějších nedorozumění naší obrany se na brankáře Loudise (Loudil) vyřítil osamocený útočník Třebestovic a v pohodě srovnal na 1:1. V osmnácté minutě závan opečených klobás nabudil nejvoňavějšího hráče na okrese Férise (Fér), který vyslal kolmici směrem na nejlepšího lamače dívčích U15 srdcí na okrese: MD7, který si dnes s loženkou poradil a jistě zakončil k tyči.

Sotva hostí po obdržené brance rozehráli, ocitl se dnes dobře hrající MD7 (který se jako hráč utkání uvolil k video rozhovoru na klubovém Facebooku, Youtube i stránkách) čelem sám ke gólmanovi. Na znamení své dobré pohody a pozdravu tanečníků z Calypssa Milek dvakrát zakroutil hlavou, zřejmě aby brankáře znejistěl, a míč mu skákavou střelou suverénně poslal mezi nohama do brány! Do poločasu jsme tak odcházeli s pohodlným vedením 3:1 a v kabinách jsme si dali za úkol kontrolovat hru a pohlídat nebezpečné brejky domácích.

Po svém vrávorajícím průchodu šatnou byl ze zdravotních důvodů stažen bijec většinou necítící bolest Šembi (Šemberk), kterému nepříjemné pocity s disbalancí společně vyvolané srážkou hlavy s protihráčem, daly vzpomenout na staré časy v oktagonu. Šembiho tak nahradil běhavý dorostenecký štírek Páťa (Holeš). Uběhlo ale sotva deset minut druhého poločasu a pár metrů za velkým vápnem sršňů se dva hráči Třebestovic chystali k rozehrání standartní situace. Náš, a zároveň i nejkrásnější brankář na okrese Loudis, si ale zřejmě právě upravoval vlasy, Kurka na nic nečekal a poslal k údivu všech hráčů podél špatně postavené zdi míč přímo k tyči. Smolný gól. Následovala rozehra ze středového kruhu, zpětná nahrávka na Papiho (Papáčka), který se v dobré víře pokusil posunout balón na agilního stopera Jariho (Jareše), přihrávku však přečetl útočník soupeře zvaný „Messi“ a už s mičudou pádil sám na stále se ještě upravujícího se Loudise. Cestu mu ale před operací Jari stačil svým nemocným křížovým vazem v koleni zkřížit, ovšem za cenu faulu a standartní situace. Teď si již dal na postavení zdi Loudis záležet, přesto k údivu všech hráčů ve žlutočerném balón opět zapadl do naší brány. Vyrovnáno, 3:3!

Vzhledem k dosavadnímu vývoji utkání jsme samozřejmě nebyli s remízou spokojeni, a tak dnes asistent trenéra a pro zranění i praporčík Buňa (Černý T.) zavelel pro oživení hry k několika střídáním. Diváci ztichli, že bylo slyšet i šumění větru v nedalekém borku a všechna zvířata zalezla do svých doupat. Zem se zachvěla a u postranní čáry se zjevil Miloš Eichler oblečený dnes netradičně v hráčském dresu, který ihned zaujal místo v útoku. A to nebylo vše!!! Show Litolských pokračovala, po několika minutách, padesáti kilometrech na kole, dvou zavázání si tkaniček a třech oběhnutích hřiště se během zraněného indiána vztyčila mohutná postava nemilosrdné střelecké bestie Izyho (Šimon J.) Z očí hráčů Třebestovic šlo vyčíst, jak toužebně si již přejí konec utkání. Sehrávání dvou útočných legend trvalo pár chvil, když přišel Milošův brejk a střela do tyče, která se následkem prudké střely málem zlomila. To bohužel byla poslední nebezpečná akce utkání a tak jsme si se soupeřem podali ruce na smírný výsledek, přestože jsme tahali za kratší konec.

Na tradiční pozápasové tiskové konferenci v klubovně nás potom potěšila zpráva, že náš úhlavní soupeř v tabulce celek Tatců remizoval v Hořátvi, takže držíme v tabulce náskok deseti bodů, kdy ve hře jich je do konce sezóny ještě osmnáct.

Zapsal Eliška, editoval Jareš

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
6.5.2017 17:00 Muži IV. třída - skupina A 2016/2017 2016 - 2017

Výsledky

KlubStav 1. poločasuStav 2. poločasuCelkový počet gólůVýsledek
Třebestovice303Prohra
FK Litol – “A” tým123Vítěz

Třebestovice

Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
 0000

FK Litol – “A” tým

# Hráč Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
Eliška PetrZáložník0000
2Šesták ZbyněkObránce0010
4Zikmund TomášObránce0000
7Dzurko MilanÚtočník2000
10Fér LukášÚtočník0000
11Šemberk RomanZáložník0000
12Jareš MichalObránce0000
13Papáček JanZáložník0000
16Kejha MatějZáložník0000
17Šimon PavelObránce1000
19Loudil TomášBrankář0010
12Holeš PatrikZáložník0000
 Celkem 3020