FK Litol
Oficiální stránky klubu

Straky B – FK Litol

Report

Góly: 6., 13. Fér, 25. Papáček, 34. Křivánek, 36. Zikmund, 43. Eliška, 47. Kejha – 55. Horáček, 87. Morc

Sestava: Eichler© – Brychta, Novotný, Zikmund, Šesták – Kejha, Papáček, Eliška, Šimon P. – Fér, MD7

Střídání: 20. Křivánek (Fér), 46. Loudil (Eichler), 46. Koštíř (MD7), 60. Šemberk (Brychta), 70. Mazáček (Šesták)

Karty žluté: 0:0, Střídání: 4:0, Diváci: 40

Koeficient krásy předvedené hry: 9/10 za první poločas, -2/10 za druhý poločas…

Jak roj sršňů přechytračil Straky

Byl jednou jeden sršní roj, který spolu již dlouhou dobu tráví volný čas. Rada starších sršňů tak jednoho volného sobotního odpoledne zavelela, že se roj rozletí ke společnému výletu a porozhlédnou se po žízni. Na srazu se vyrojilo spoustu natěšených vos i naKřivených vosiček, které okamžitě následovaly královnu Zikmundku jedoucí v čele výpravy v červeném kočáře, patřící dobrosrdečné včeličce Šimonce. Cestou výprava minula spoustu rozkvetlých luk, řepkových polí a zastavila se až u krásně zelenající se husté travnaté plochy kousek za Milovicemi. Tam již na ně čekal Černý brouk Buník s novými brýlemi až z Itálie, ze které se vrátil z rehabilitace své natažené achilovky.

Buník pokuřoval a varoval roj, že právě v tento čas se pravidelně nad plochu slétají hladové straky, které si tuze pochutnávají na sršních. Když to zaslechla princezna Fériska, strachy málem zaKejhala! Ale bolest necítící chrabrý bojovník a hlavní strážce výpravy Radamealoslav rázně odmítl útěk a počal nominovat trubce do případného zápasu, a že bylo z čeho vybírat!

Sotva doznělo vůdcovo poslední zabzučení, už se na trávu začali slétat halekající ptáci. Zikmundka vyznávající aktivní obranu zavelela k rychlému útoku: „do nich“! Sršní ikonky Puylolka s MiniDiscem na sebe mrkly, napnuly svaly na svých chlupatých nohách a vydaly se mezi straky pohybem připomínajícím ten Brownův…

Než si hladové straky uvědomily, co to sršni rozpoutali za peklo, už je stačila princezna Fériska zasáhnout dvěma bolestivými žihadly. Bohužel se ale princezně poškrábalo křidýlko, a protože se bála, že už nebude na bojišti nejkrásnější, ulétla se schovat do úlu k odpočívající posádce.

Papající polorobotický sršní bojovník v akci 🙂

Nemilosrdný boj pokračoval, ptákům se stále nedařilo žádný hmyz ulovit, až přišla další rána do opeřených zad: zrovna Papající polorobotický sršní bojovník se totiž ocitl sám před hlavní stračenou a bodl ji torpédovou rychlostí s jasným vzkazem, že tato válka ještě zdaleka nekončí! Přestože byl na bojišti ve žlutočerném i hlavní obranář, statný Eichlerobus, v rámci taktiky vyčkával a v těchto chvílích se věnoval náhodnému motivačnímu bzukotu.

Akcí i žihadel v ptačích bedrech přibývalo, za zmínku stojí úspěšný překvapivý útok sršně Zlatanky s otočkou a utrpení pro pomalejší Straky mohlo být ještě větší. Bohužel jedna mladá vyjančená vosička OctoMilka v mnoha vyložených příležitostech ne a ne bodnout a nesčetněkrát vysunula své nabroušené žihadélko naprázdno.

Aby se do bitvy zapojilo co nejvíce sršňů, vyslali Michaloslav s Vilíkem do další fáze boje druhou nejkrásnější vosičku zbLoudilku a vypustili i jednoho trubce z Koštýře s cílem stračí zkázu dovršit. Bojové linie se tak proměnily a hned první útok Kejhavá vosa úspěšně zakončila mezi namodralé peří. Pak se ale začaly dít věci… někteří dříve agresivní sršni se začali pohybovat jako Klíště a jejich výpady ztrácely na nebezpečnosti.

Doposud pevná sršní obranná linie tak dostal první zásah zobákem naskrz, kterou neodvrátila ani opálená zbLoudilka. Následující strhující tempo po pár minutách vyřadilo z boje včelku Puyolku, která musela před žárem slunce odletět a schovat svou šošolku do stínu. Vystřídal ji však parádně zbarvený Gino, z jehož jiskřících očí bylo poznat, že pokud se podaří nějakému opeřenci dostat se do blízkosti jeho komůrky ve tvaru oktagonu, bude s ním zle.

Sršní litolský fanclub

Na základě průběhu boje se teď atmosféra na bojišti zklidnila, až začínala některé přihlížející, mezi které patřily i některé vosičky všech velikostí, věku i barev z Litole (za což jim děkujeme), snad i nudit. A právě proto přišel dlouho očekáváný moment, bojiště ztichlo, z trávy si odlétla odpočinout špinavě blonďatá sršnička Švestička a nad trávou zakroužila vosička naMazalka. Od první chvíle rozdávala tato drobná hříčka přírody radost svým hýřivým pohybem i milimetrovými nálety a potvrdila tak, že ani stará vosička nepatří do starého železného úlu. Bohužel ani navrácená snaha žlutočerných bojovníků neodvrátila pohromu a na konci tak sršně po zásluze zasáhl MorC!

Přestože litolští sršni Straky přechytračili, vraceli se domů s bolavou hlavou…

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

FOTOGALERIE

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
21.5.2017 17:00 Muži IV. třída - skupina A 2016/2017 2016 - 2017

Výsledky

KlubStav 1. poločasuStav 2. poločasuCelkový počet gólůVýsledek
TJ Straky022Prohra
FK Litol – „A“ tým617Vítěz

TJ Straky

Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
 0000

FK Litol – „A“ tým

# Hráč Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
Mazáček PetrObránce0000
Eliška PetrZáložník1000
Koštíř JaroslavZáložník0000
1Eichler MilošBrankář0000
2Šesták ZbyněkObránce0000
4Zikmund TomášObránce1000
5Brychta JanObránce0000
7Dzurko MilanÚtočník0000
9Křivánek PavelZáložník1000
10Fér LukášÚtočník1000
11Šemberk RomanZáložník0000
13Papáček JanZáložník1000
15Novotný OndřejZáložník0000
16Kejha MatějZáložník1000
17Šimon PavelObránce0000
19Loudil TomášBrankář0000
 Celkem 6000