FK Litol
Oficiální stránky klubu

Stará Lysá – FK Litol

Report

Góly: 9. Myškovský, 20. Krejčí – 25. Šimon P., 37. Fér, 78. Kejha, 81. Fér, 85. Fér, 89. Fér

Sestava: Loudil – Šesták, Novotný, Zikmund, Brychta – Šimon P., Papáček, Černý, Šemberk – Fér, MD7

Střídání: Kejha (Brychta), Eliška (Zikmund), Mazáček (Šimon P.), Jareš (Šemberk)

Karty žluté: 1:0, Střídání: 2:4, Diváci: 167

Koeficient krásy předvedené hry: první poločas -5, druhý poločas 8/10

 

Litolský národe povstaň!

Již týden dopředu vyzvídali fanoušci kopané z celého okresu, co že to ti sršni chystají. Napětí by se dala krájet a ve vzduchu bylo občas zacítit spaliny vozů Nymburského deníku čekajících v pohotovosti.

Litoláci si právě užívali poobědového klidu teplého sobotního odpoledne u svých bazénů, když ze hřiště V topolech zahřměl popěvek: „Litolský národe, chopte se zbraně…“ následovaný zatroubením klaksonu. Ziki ani nestačil polknout poslední sousto zákusku a už se kolem něj na hřišti slétali zvědavý fanoušci ve žlutočerném. Poprvé tak měli možnost spatřit nový sršní týmový bus… Tento Airbus A380 mezi Boeingy 747 řízený nejlepším pilotem na okrese Ziťáčkem odpočíval ve svém majestátu hned vedle kabin. Na jeho palubě se kolíbala známá slávisticko-kotelní postava s tlampačem, která teď obměnila svůj popěvek na: „Litolský národe, chopte se vlajek, s krepákem, štulpnama půjdeme na něj…“ Sršní hráči ihned pochopili a během několika střihů a ladných tahů lepící páskou (to vše pod dohledem zkušeného stylisty MD7) proměnili John Deera ve vozidlo, kterému se ani Papamobil (od slova papež, ne Papáček) nevyrovná.

Litolský národ na kolech následovaný další desítkou aut se vzorně sešikoval za sršňomobil a s vítězným pokřikem vyrazil do boje k poslednímu zápasu sezóny, derby se Starou Lysou. K velkolepému pompéznímu průjezdu sršní kolony městem snad ani nelze najít vhodné přirovnání. Auta troubila, lidé zastavovali a mávali nebo otevírali okna, aby alespoň trochu té slávy mohli zažít. Že se v litolském fotbale děje něco výjimečného, zachytila i celostátní Nova Sport (článek můžete přečíst zde)

Asi po třičtvrtěhodinové spanilé jízdě přistál alegorický vůz u hřiště našeho soupeře a sršni jeden po druhém vyskákali a shromáždili se na poradu do kabin, kde vyměnili speciální oslavná trička za dresy.

Úkol zněl jasně: odjíždět z derby se vztyčenou hlavou tak, aby si litolský národ mohl spanilou cestu zpět domů užít a aby nálada na navazující rozlučce byla radostná.

Tradičně jsme však nezačali dobře… Nejkrásněji opálený brankář na okrese Loudis oslněn sluncem a krásou svojí ženy totiž neodhadl trajektorii pohybu centrovaného míče, který podběhl a pro Myškovského nebyl problém míč uklidit do sítě. (Je třeba říci, že taková situace se mu stává maximálně jednou za deset lahviček micelární vody.)

 „Nic se neděje, hrajeme dál“ jako by zarezonovalo na tykadýlkách sršňů, i když starší sršni vznášející se kolem si mohli nad předváděnou antihrou hlavu ukroutit. Soupeř měl na hřišti spoustu místa a žlutočerní jako by se už viděli u kejty s pivem na rozlučce… Na začátek derby ne příliš dobré vyhlídky. Uběhlo asi deset minut a nepohoda našeho stopera s nejvíce bankovními účty na okrese Klíšťáka (Novotný) s Loudisem znamenala další branku v sršní síti.

V této chvíli se mezi nazlobeným tréňou (Šťastný) a zkroušeným Loudisem odehrál důležitý moment, který měli možnost zaznamenat pouze hráči na litolské střídačce: Jejich oči se střetly, dívaly se na sebe dlouho, snad celý věk, světla v nich zhasla a rozsvěcovala se, a co si říkaly, to se nikdo nedoví, protože oni sami to nevěděli. Snad nadávali na život brankáře, snad na trenérský, ale to je všechno snad. Loudis vstal, protáhl se a začal poslouchat pokyny Marťase, jako by mu od jakživa patřil.

Ani tento srdceryvný moment však nevytrhl většinu hráčů z letargie a bídná hra pokračovala. Přesto se do poločasu brankami Šimona P. z dorážky a Féra podařilo zázračně, leč nezaslouženě, vyrovnat. Co se o poločasové přestávce v šatně odehrálo bohužel není možné publikovat. Především však z důvodu, že tam autor textu nebyl přítomen. Můžeme si tak pouze domýšlet… a nebo raději ne. Kýžený efekt to ale zpočátku nepřineslo: brzy po návratu na pěkně připravený pažit se řítil osamocený útočník na Loudise, který ho zbrzdil a Klíšťák mu odebral balón. K přesvědčení pana rozhodčího Soukupa bohužel nečistě: penalta. Rozhodnutí nezvrátilo ani naléhání milimetrově přesného čárového rozhodčího Cibulky, který poprvé v sezoně (škoda že už skončila) a přestože měl obuty žabky, předvedl sprint! Zde musíme smeknout před „zfaulovaným“ hráčem rivala, který podal exekutorovi pokutového kopu informaci, že zákrok byl čistý. Střelec následně naschvál umístil kop mimo branku. Takové férové gesto je cností Hráče a soupeři za něho znovu DĚKUJEME.

Boj pokračoval a začalo přituhovat. Všichni hráči ovšem nejsou s H, a tak Papiho (Papáček) sosáček pocítil ostré lokty čerstvě střídajícího veterána a vymodeloval mu obličej do podoby, že by mohl zanechat učení a mohl se směle přihlásit do konkurzu na hlavní roli v Mlčení jehňátek. Na řadu přišla střídání a úroveň hry stoupala. Jako klíčové se opět ukázalo střídání drobného poctivého trubečka Maziho (Mazáčka) a dělníka Jariho (Jareš), kteří mohutně podporováni kotlem složeným z malých sršňů a Šembisem (Šemberk) opět rozhýbali hru a svou přítomností nalili energii svým uvadajícím spoluhráčům takovým způsobem, že i střelec další branky Kejhič (Kejha) po tom co skóroval, přeskočil zábradlí a doběhl se obejmout asi s padesáti diváky po jednom.

Když byla hra po pěti minutách opět zahájena, přišla řada na ověřenou kombinaci ve čtverci mezi Učitelským (Eliška) x Férisem, kdy chladnokrevný nestárnoucí hadí střelec neváhal uštknout. Tuto léty vypiplanou spolupráci pak zopakovali v zápase ještě jednou a zkompletoval tak hattrick. Ani to mu však nestačilo, a tak zarazil do soupeřova neštěstí ještě jedn, poslední hřebíček, to už se na hřišti hemžili mezi hráči obou týmů nadávky a šťouchanice, které nemají ve sportu co dělat

Po nepovedeném začátku utkání tak odjížděl sršní konvoj vítězně naladěn a plnými doušky si vychutnával šampaňské i pivo z poháru, když obkroužil Husovo náměstí. Za mohutného skandování: „Už jsme doma! Už jsme doma!“ nakonec šťastní hráči i se svými rozesmátými fanoušky sjeli ke kabinám, kde se již rožnila pod taktovkou přerovského Pohlreicha kejta a rozlučka se sezonou mohla začít!

Jako poděkování naším věrným fanouškům za skvělou neutuchající podporu, které si upřímně velmi vážíme, si Vás dovolujeme pozvat na pátek 23.6. od 17h na hřiště. Exhibiční zápas zde odehrají muži A s celkem gardy a následovat bude posezení a zábava s živou muzikou The Seniors + 1.

Ahoj ve „trojice“!

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

FOTOGALERIE

Video

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
17.6.2017 17:00 Muži IV. třída - skupina A 2016/2017 2016 - 2017

Výsledky

KlubStav 1. poločasuStav 2. poločasuCelkový počet gólůVýsledek
TJ Sokol Stará Lysá202Prohra
FK Litol – „A“ tým246Vítěz

TJ Sokol Stará Lysá

Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
 0000

FK Litol – „A“ tým

# Hráč Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
Mazáček PetrObránce0000
Eliška PetrZáložník0000
2Šesták ZbyněkObránce0000
4Zikmund TomášObránce0000
5Brychta JanObránce0000
7Dzurko MilanÚtočník1000
8Černý TomášÚtočník1000
10Fér LukášÚtočník1000
11Šemberk RomanZáložník1000
12Jareš MichalObránce0000
13Papáček JanZáložník1000
15Novotný OndřejZáložník0000
16Kejha MatějZáložník0000
17Šimon PavelObránce1000
19Loudil TomášBrankář0000
 Celkem 6000