FK Litol
Oficiální stránky klubu

Sána/Opolany A – FK Litol

Report

Góly: 85. Vorlíček, 89. Šamša – 5. Šemberk, 7. MD7, 29. MD 7, 69. Kejha

Sestava: Jareš – Brychta, Zikmund, Papáček, Čemus – Šemberk, Loskot, Eliška, Kejha – Fér©, MD7

Střídání: 62. Křáp (Brychta)

Karty žluté: 0:3, Střídání: 3:1, Diváci: 50

Koeficient krásy předvedené hry: 7/10

Sršní srdíčko

Po emočně intenzivním premiérovém utkání ve III. třídě s Tatcemi (3xČK) všichni sršni věřili, že si konečně zahrajeme fotbal celých devadesát minut. Čekal nás nám neznámý celek Sány/Opolany A. Protože sršeň je společenský a zvídavý hmyz, vrchní trubec Jari začal dostávat omluvenky na zápas z důvodů účastí na svatbách, rodinných dovolených nebo se prostě jenom někdo chtěl konečně naučit plavat (Loudis). Velkým tématem na předzápasovém tréninku tak bylo, v jakém počtu se sršní letka zformuje a kdo zastoupí nejkrásnějšího gólmana, když druhý gólman si vypnul telefon a zřejmě se projíždí na kole někde v Ugandě.

Hodinu před zápasem u pěkného rybníčku u šaten zastavily tři škodovky a čtvrtou Féris zaparkoval tak, že domácím borcům ubral další dvě možná parkovací místa. Ano, i o psychologii je fotbal. Před kabinami se tak sešikovalo deset urostlých hmyzáků a dvě dorostenecké vosičky. Vzhledem k počtu letky byla sestava vcelku jasná a otázku týdne, tedy kdo bude čelit nepříjemným střelám soupeře, rozřešil Jari, který se převlékl do svítivého brankářského dresu a přikázal nám ho od té chvíle oslovovat pouze Keilore nebo Navasi! Cíl tohoto zápasu byl: nic nevzdávat, odevzdat vše a pokusit se „něco“ uhrát.

Vstup do utkání však předčil naše očekávání, a pravdou je, že soupeř nám to velmi ulehčil. Nejprve po chybě domácí obrany zavěsil pumelicí z rohu velkého vápna tyčinkou Petry Kvitové nažhavený Šembi. Ten měl z gólu takovou radost, že nejprve udeřil do rohového praporku silou McGregora a potom málem ukousl hlavu největší nutrii vykukující z přilehlého rybníčku.

Dvě minuty a další fatál domácího obránce, který posadil míč přesně na nohu dnes koncentrovaného MD7, který z prostředku velkého vápna chladnokrevně levačkou přeloboval gólmana. Poté se hra vyrovnala, ale žlutočerní měli stále herní převahu, domácí hrozili především z breaků. Ve 29. minutě pak vyzval MD7 dnes střední zálohou zaskočený Loskuták (Loskot) a MD7 se opět nemýlil.

Poločas tedy 3:0 v náš prospěch a i když bylo opravdu tropické vedro, v šatně jsme si řekli, že už to dnes musíme urvat. S přibývajícími minutami bylo na hostí znát, že ubývají síly a že je teprve začátek sezóny a dovolenková kilíčka a panáčky se stále našich těl drží, ale vždy, když bylo ouvej, tak famózně zakročil Keilor! Navas, který byl po utkání jednoznačně zvolen mužem zápasu a mohl tak políbit nejkrásnější nutrii, navíc přiváděl domácí borce k zoufalosti svými častými výběhy a troufalými kličkami.

Občas bylo třeba v naší obranné řadě přistoupit i k ostřejším zákrokům, které si ale naši zkušení zadáci i přes hrozbu ožlucení, schovávali až mimo penaltovou hrozbu. Pár minut po jediném našem střídání konečně Kejhič (Kejha) využil svou rychlost a místo k rohovému praporku teď překvapivě zamířil s míčem k bráně a zkušeně placírkou po zemi umístil míč k tyčce. Asi v 75. minutě pak došlo podruhé (poprvé po střídání) k přeskupení rozestavení, protože vyprázdninovanej učitelskej (autor), který ten den o rok zestárl, dostal křeče. Naštěstí to za něj oběhal dobře hrající nedorostlý dělníček Čemíček (Čemus).

Vzhledem k tomu, že se ke konci utkání hrál již velmi otevřený fotbal (nám chyběli síly na obranu a soupeř už nebránil) a našim zabijáckým střelcům zvlhl po pivobraní v Matyldě prach (Féris),  povedlo se domácím zaslouženě dvakrát skórovat. Náš hmyzí příběh tedy pokračuje a všichni sršni s věrnými fanoušky zaslouženě oslavovali vydřené vítězství až do pozdních nočních hodin…

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
26.8.2017 17:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018

Výsledky

KlubStav 1. poločasuStav 2. poločasuCelkový počet gólůVýsledek
Opolany022Vítěz
FK Litol – “A” tým314Prohra

Opolany

Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
 0000

FK Litol – “A” tým

# Hráč Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
Eliška PetrZáložník0000
Loskot JanÚtočník0000
4Zikmund TomášObránce0000
5Brychta JanObránce0000
7Dzurko MilanÚtočník2000
10Fér LukášÚtočník0000
11Šemberk RomanZáložník1000
12Jareš MichalObránce0000
13Papáček JanZáložník0000
16Kejha MatějZáložník1000
9Čemus DanielÚtočník0000
 Celkem 4000