FK Litol
Oficiální stránky klubu

FK Litol – Milovice B

Report

Góly: 37. Fér, 56. Černý (pen.), 60. Fér, 67. Jareš, 86. MD7, 87. Novotný, 88. Černý – 19. Jašek

Sestava: Eichler – Šesták, Papáček, Brychta, Šemberk – Cirkovský, Eliška, Novotný, Křáp – Fér©, Zikmund

Střídání: 46. Cirkovský (Kejha), Brychta (Jareš), Šemberk (Černý), 58. Loskot (Zikmund), Křáp (MD7) – 58. Sloup (Houdek)

Poločas: 1:1, Karty žluté: 1:3 (Šesták), Střídání: 5:1, Diváci: 100

Koeficient krásy předvedené hry: 8/10

Nejlepší poločas podzimu aneb proč to takhle nejde pořád?

Po posledním odfláknutém zápasu v Chrástu se sršní psychika nacházela někde na značce kolem bodu nula. Změna času tréninkovým jednotkám také příliš nepřidala, a tak se letka musela spokojit s trénováním na plácku vedle kabin, jež je téměř ze třetiny osvícen dvěma halogenovými světly a prostředek hřiště je označen míčem, který je zde pro bezpečnost trubečků. Zakrývá totiž hlubokou zívající díru, která se zde rozprostírá. Hlavní předzápasovou otázkou tak bylo, zda intenzivní tréninkové jednotky pod umělým osvětlením, kdy jediným možným identifikačním znakem spoluhráče je jeho v šeru vystupující silueta, pomohou žlutočerným bojovníkům napravit fiasko. Příležitost se naskytla výtečná: poslední domácí utkání podzimu a navíc atraktivní celek AFK Milovice B, kdy se většina hráčů obou týmů z předchozích působení zná. Trenérské duo Šťastný Jareš mohlo pro tento zápas počítat s kompletním týmem, omluvil se pouze nejkrásnější gólman Loudil, který dal přednost zkrášlování svého těla pomocí inkoustu, před možností postavit se mezi horké tyče „V Topolech“. Do brány tak byl z vesmíru od Dr. Zaiuse povolán opičí muž Eichler.

Zápas začal mírnou převahou domácích, která hned v první čtvrthodině vyústila ve dvě obrovské šance. Pro toto utkání na hrotu hrající Ziki (Zikmund), který se dnes pro spoluhráče obětoval a v pět ráno vstal, aby předzápasovou přípravu strávil u udírny s masem na večerní rozlučku, dostal pas do poloklusu, svým lehce pohublým tělem odmítl stopera Milovic a pelášil sám na dvou a půl metrového brankáře Havelku. Přestože nám jeho výšku sám levonohý Rosa z Litole před zápasem zdůrazňoval, přesto zvolil zakončení obloučkem, se kterým si vysoký gólman bez problému poradil…

Za chvíli se situace opakovala, nyní byl ovšem aktérem nabuzený Klíšťák (Novotný), kterému bylo alespoň dnes trapné obléct si na rozcvičku ošoupanou mikinu AFK Milovice. Za naši laxnost tak přišel trest, a to když Chuyol (Brychta), pro kterého měl dnešní zápas speciální nádech, protože se postavil svému budoucímu tchánovi v dresu soupeře, si nechtěl doma udělat zle a kapitána Jaška nechal osamoceného hlavičkovat do naší svatyně. 0:1. Tuto situaci rozhořčený Miloš (Eichler) okomentoval takovým způsobem, že z okolních topolů opadaly i poslední lístečky…

Následovalo pásmo nepřesností střídané s neproměnováním šancí: opět Ziki, opět Klíšťák, až se konečně dostal do šance vyvoněný bojovník Féris (Fér), který, leč lehce unaven z dopoledního chytání háďat po obýváku, zužitkoval své již téměř čtyřicetileté zkušenosti a zvolil zakončení po zemi. A bylo srovnáno. Poločas tak ukázal, že sršni jsou sice fotbalovější, ale jejich hře schází finální fáze a produktivita. Tento fakt nemohl samozřejmě uniknout zkušenému trenérskému duu a tak v poločase provedl hned tři střídání. Šembi se odebral hecovat mladé kotelníky s nůší naplněnou pyrem, Chuyol pro polibek za přítelkyní a Adam (Cirkovský) na pivo a zelenou s kšiltovkou „troublegang“. A tyto změny zafungovaly na jedničku! Hra dostala řád, kombinace byly přesnější a stále více unavenější hosté začali kupit chyby. Po jedné z takových chyb obrany hostí se řítil osamocený Féris na eiffelovku Havelku, který ho ve velké vápně fauloval. Nabídnutou penaltu bez emocí proměnil nestárnoucí Buňa (Černý).

Netrvalo dlouho a znovu se zadařilo „háďákovi“ Férisovi, a to když mu vstanuvší z mrtvých Loskůtek (Loskot) po svém minutovém pobytu na hřišti precizně načechral „kuličku“ na malé vápno a spokojený snajpr přesně hlavou zamířil. Naši výborní a věrní diváci, kterých si mezi topoly opět našlo cestu spoustu, se dočkali i malé premiéry, a to když opět agilní Jari (Jareš) nasprintoval od půlící čáry až na roh malého vápna a míč z první přesně nasměroval k pravé tyči. Byla to jeho první letošní trefa a do kasy tak přispěje symbolickou sto korunkou. Sršni v těchto chvílích hráli asi nejlepší fotbal podzimu, kombinace střídala kombinaci, útok zakončení a přišlo trojminutové pásmo snů, kdy nejprve zakončoval do prázdné brány pěknou akci MD7, poté samostatný průnik zakončil Klíšťák (a mohl si tak upravit svou legendární příbojovou vlnu) a posledním gólem zápas uzavřel Buňa přesně mířenou středně vysokou pumelicí z velkého vápna. Každá z našich branek v zápase byla oceněna úžasnými ovacemi kotle složeného z mladých fotbalových nadějí, vosiček, které s každým zápasem posunují své výkony kupředu! (Škoda, že každý zápas nemůžeme hrát doma…) Spokojení sršní bojovníci tak pozdravili fanoušky a odebrali se pomalu rozloučit s podzimem. Ale pozor, ještě musíme jednoznačné vítězství potvrdit „na letišti“ v Sadské!

Za nejvyšší domácí návštěvy v soutěži našim nejlepším divákům na okrese i všem, kteří se podílí na organizaci domácích utkání, z celého srdce děkujeme! Již teď se těšíme na první jarní společné shledání!

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

FOTOGALERIE

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
4.11.2017 14:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018

Výsledky

KlubStav 1. poločasuStav 2. poločasuCelkový počet gólůVýsledek
FK Litol – „A“ tým167Vítěz
AFK Milovice101Prohra

FK Litol – „A“ tým

# Hráč Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
Eliška PetrZáložník0000
1Eichler MilošBrankář0000
2Šesták ZbyněkObránce0010
3Křáp MichalObránce0000
4Zikmund TomášObránce0000
5Brychta JanObránce0000
7Dzurko MilanÚtočník1000
8Cirkovský AdamObránce0000
8Černý TomášÚtočník2000
10Fér LukášÚtočník2000
11Šemberk RomanZáložník0000
12Jareš MichalObránce1000
13Papáček JanZáložník0000
15Novotný OndřejZáložník1000
16Kejha MatějZáložník0000
Loskot JanÚtočník0000
 Celkem 7010

AFK Milovice

Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
 0000