FK Litol
Oficiální stránky klubu

Soustředění dorostu 31.1.2020-2.2.2020 / Jičín

V pátek 31.1.2020 jsem se s našimi dorostenci vypravili na krátké víkendové zimní soustředění, abychom si zpestřili nabírání kondice také něčím jiným než monotóním běháním po Lyském školním ovále. Jako cílovou destinaci jsme zvolili městečko Manky, Runcajse a malého Cipíska, čili město Jičín a jeho sportovní areál s kvalitní umělou trávou, krytým bazénem a halou. Po pátečním příjezdu a ubytovací proceduře následovala první náročná tréninková jednotka na místním hřišti. Kluci po důkladné rozcvičce absolvovali kondiční cvičení zakončené střelbou. Po dvou opakováních tohoto cvičení následovala hra při které šlo opravdu o hodně. Vítězný tým byl již v klidu, ale pro hráče poraženého týmu následovaly „břevínka“( hra při níž hráč z hranice pokutováho území musí třefit břevno branky). A zde šlo opravdu o hodně, jelikož ten nejhorší střelec musel večer u večeře pronést přesně formulované přání „Já největší kopyto dnešního dne Vám přeji dobrou chuť“. Po tréninku měli kluci zasloužené osobní volno, které jsme proložili společnou večeří v hotelu Paříž a  zde bych i rád touto formou rovnou poděkoval personálu hotelové restaurace za skvělé pohoštění a milou obsluhu.

v sobotu na kluky čekal nejnáročnější program. Začali jsme na místním atletickém ovále kondičními testy v podobě Cooperova běhu, po kterém jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme absolvovali další tréninkovou jednotku. Ta se skládala z kruhového tréninku zaměřeného na posilování celého těla, cvičení na získání odrazové síly a člunkového běhu.

V odpoledním tréninkovém bloku byl zařazený bazén, kde jsme využili místní nabídku na hodinovou lekci vodního aerobiku. Zde si myslím, že kluci vůbec netušili co si pod tímto pojmem představit, ale rychle zjistili, že tento trénink bude velice náročný. Pod vedením sličné instruktorky prováděli v hluboké vodě různá cvičení. Po této hodině následovala druhá hodina kde náš trenérský tandem dal klukům zasloužené volno, aby si užili vodních radovánek, případně využili místní výřivky a sauny. 

Večer jsme tentokráte vyplnili společně v místní bowlingové herně, kde jsme si zahráli bowling, kulečník a stolní fotbálek. 

V neděli dopoledne následovala poslední tréninková jednotka opět na umělé trávě. Zde si již celkem unavený tým musel sáhnout hluboko do zásob své energie (což byl ale také jeden z cílů soustředění). Po důkladné rozcvičce, zahřátí svalů následovala průpravná hra v házené po níž bylo zařazené cvičení na kondici opět zakončené střelbou. Po této první části tréninku následovala část zaměřená na startovní rychlost a rychlostní vytrvalost v podobě oblíbeného člunkového běhu. Poslední část tréninku patřila opět fotbálku a jako v pátek i zde šlo opět o „kopyto dne“. Tentokráte ale hráči poraženého týmu nestříleli na břevna, ale z poloviny hřiště musel každý hráč poslat svůj míč co nejblíže čáře určující pokutové území. Toho co byl nejdále od čáry čekalo oblíbené přání k jídlu. 

Po tréninku již následovalo balení, oběd a cesta domů. 

Závěrem bych za oba trenéry chtěl poděkovat za kvalitně odvedenou práci na každém tréninku a i mimo ně. Jen teď neusnout na vavřínech a dále pokračovat v kvalitní práci ať jsme na jaro dobře připraveni.

Tomáš Zikmund – trenér 

FOTOGALERIE

VIDEO