Třebestovice – FK Litol

Góly: 14. Vavric, 52. Kurka, 52. Schejbal – 2. Šimon P., 18. MD7, 18. MD7

Sestava: Loudil – Šesták, Jareš, Zikmund, Papáček© – Šemberk, Šimon P., Eliška, Kejha – Fér, MD7

Střídání: Holeš (Šemberk), Eichler (Eliška), Šimon P. (Šimon J.)

Karty žluté: 3:2, Střídání: 1:3, Diváci: 45

Koeficient krásy předvedené hry: 5/10

I bod z venku se počítá

Parádní slunečné sobotní odpoledne korunované průjezdem kolem výběhu exotických pštrosů dávalo sršňům naději, že potvrdí výhru z minulého kola a opět se jim podaří pobodat svého hostitele. K nevoli některých technicky vyspělých hráčů kádru, takže Zikiho, nás však ve Třebestovicích přivítalo „letiště“ s tribunou tvořenou z předzahrádky pěkné místní hospůdky. Hřiště zřejmě seká sám pan výčepní, který a) buď v pátek přetáhl šichtu b) fígl mu poradili skauti c) nebo mu došel benzín, vlastně je to teď jedno, ale tráva byla posekána pouze na jedné polovině. Takové podmínky a triky však zkušené sršně v jarním rozpuku nemohou rozhodit.

Domácím fanouškům ještě ani nestačila padnout pěna a museli si otírat pot z čela, když čerstvý nekuřák Šíma (Šimon P.), kterému se díky tomu, že přestal kouřit, vrátila síla i kila, vyslal nechytatelnou střelu ze střední vzdálenosti. Tato pumelice díky teči domácího obránce přelétla vysokého gólmana hostí a zaplula přímo pod břevno. Snový úvod utkání, druhá minuta a vedeme 1:0!

Po počátečním vzrušení se hra vrátila do klasického žlutočerného scénáře, tzn. sršni kontrolovali hru a domácí hrozili z brejků. Přišla tak další salva nechytatelných střel nažhaveného Šímy, které už ale bohužel nikdo netečoval, a tak postupně skončily na střechách každého z okolních domů. Po jednom z pozdějších nedorozumění naší obrany se na brankáře Loudise (Loudil) vyřítil osamocený útočník Třebestovic a v pohodě srovnal na 1:1. V osmnácté minutě závan opečených klobás nabudil nejvoňavějšího hráče na okrese Férise (Fér), který vyslal kolmici směrem na nejlepšího lamače dívčích U15 srdcí na okrese: MD7, který si dnes s loženkou poradil a jistě zakončil k tyči.

Sotva hostí po obdržené brance rozehráli, ocitl se dnes dobře hrající MD7 (který se jako hráč utkání uvolil k video rozhovoru na klubovém Facebooku, Youtube i stránkách) čelem sám ke gólmanovi. Na znamení své dobré pohody a pozdravu tanečníků z Calypssa Milek dvakrát zakroutil hlavou, zřejmě aby brankáře znejistěl, a míč mu skákavou střelou suverénně poslal mezi nohama do brány! Do poločasu jsme tak odcházeli s pohodlným vedením 3:1 a v kabinách jsme si dali za úkol kontrolovat hru a pohlídat nebezpečné brejky domácích.

Po svém vrávorajícím průchodu šatnou byl ze zdravotních důvodů stažen bijec většinou necítící bolest Šembi (Šemberk), kterému nepříjemné pocity s disbalancí společně vyvolané srážkou hlavy s protihráčem, daly vzpomenout na staré časy v oktagonu. Šembiho tak nahradil běhavý dorostenecký štírek Páťa (Holeš). Uběhlo ale sotva deset minut druhého poločasu a pár metrů za velkým vápnem sršňů se dva hráči Třebestovic chystali k rozehrání standartní situace. Náš, a zároveň i nejkrásnější brankář na okrese Loudis, si ale zřejmě právě upravoval vlasy, Kurka na nic nečekal a poslal k údivu všech hráčů podél špatně postavené zdi míč přímo k tyči. Smolný gól. Následovala rozehra ze středového kruhu, zpětná nahrávka na Papiho (Papáčka), který se v dobré víře pokusil posunout balón na agilního stopera Jariho (Jareše), přihrávku však přečetl útočník soupeře zvaný „Messi“ a už s mičudou pádil sám na stále se ještě upravujícího se Loudise. Cestu mu ale před operací Jari stačil svým nemocným křížovým vazem v koleni zkřížit, ovšem za cenu faulu a standartní situace. Teď si již dal na postavení zdi Loudis záležet, přesto k údivu všech hráčů ve žlutočerném balón opět zapadl do naší brány. Vyrovnáno, 3:3!

Vzhledem k dosavadnímu vývoji utkání jsme samozřejmě nebyli s remízou spokojeni, a tak dnes asistent trenéra a pro zranění i praporčík Buňa (Černý T.) zavelel pro oživení hry k několika střídáním. Diváci ztichli, že bylo slyšet i šumění větru v nedalekém borku a všechna zvířata zalezla do svých doupat. Zem se zachvěla a u postranní čáry se zjevil Miloš Eichler oblečený dnes netradičně v hráčském dresu, který ihned zaujal místo v útoku. A to nebylo vše!!! Show Litolských pokračovala, po několika minutách, padesáti kilometrech na kole, dvou zavázání si tkaniček a třech oběhnutích hřiště se během zraněného indiána vztyčila mohutná postava nemilosrdné střelecké bestie Izyho (Šimon J.) Z očí hráčů Třebestovic šlo vyčíst, jak toužebně si již přejí konec utkání. Sehrávání dvou útočných legend trvalo pár chvil, když přišel Milošův brejk a střela do tyče, která se následkem prudké střely málem zlomila. To bohužel byla poslední nebezpečná akce utkání a tak jsme si se soupeřem podali ruce na smírný výsledek, přestože jsme tahali za kratší konec.

Na tradiční pozápasové tiskové konferenci v klubovně nás potom potěšila zpráva, že náš úhlavní soupeř v tabulce celek Tatců remizoval v Hořátvi, takže držíme v tabulce náskok deseti bodů, kdy ve hře jich je do konce sezóny ještě osmnáct.

Zapsal Eliška, editoval Jareš

6.5.2017 17:00 Muži IV. třída - skupina A 2016/2017 2016 - 2017