TJ Sokol Živanice – FK Litol

31.10.2015

Sršni schytali další vysokou prohru

Těžký soupeř opět čekal na litolské ve třináctém kole, neboť zajížděli na druhý tým tabulky. Živanice bez problémů splnili roli favorita a zasypali sršně osmi brankami, které rozdělili přesně pravidelně do obou poločasů. Za Litol byli nuceni nastoupit všichni tři brankáři a tak výsledek osm nula je poměrně ještě milosrdný. Živanický Milan Ujec se v utkání trefil dokonce šestkrát, čímž se tak vyšvihl do čela tabulky střelců v divizní skupině „C“.

Branky: 17., 28., 41., 44., 52., 74. Ujec M., 70. Ferčák (pk), 78. Gorol

ŽK: 0:0

Rozhodčí: Hanousek – Šťastný, Fojtík

Diváci: 120

TJ Sokol Živanice: Volšík – Ferčák, Buriánek, Novák (63. Mocanu), Novotný (73. Trupl) – Herzán, Gorol, Hundák (78. Sůra), O. Ujec – M. Ujec (82. Mayer), Kakrda (68. Tulach)

FK Litol: Rathouský – Kamlach, Zikmund, Sabó, Korejza – Pavelka, Ezeala, Miškovský, Müller (57. Cink) – Vítek, Mbah

• Milan Korejza

Už je to obehraná písnička, ale jet do Živanic ve 12 lidech, z toho tři golmani nevěstí nic dobrého. Sice výsledek 8:0 vypadá hrozivě, ale je ještě dost milosrdný, neboť několikrát nás podržel Rathouský. Kdybychom vedli statistiku střel na bránu, tak soupeř by ji vyhrál asi v poměru 35:4. Většina hráčů už netrpělivě vyhlíží poslední zápas, aby se mohla zhodnotit podzimní část jako jedna z nejhorších co Litol v divizi působí. Je to smutný, ale v tomto složení, co momentálně v Litoli zůstalo, můžeme jen těžko někomu konkurovat a obírat ho o body.

• Václav Rathouský

Prvních přibližně dvacet minut se domácí nemohli dostat do tempa. Poté vstřelil branku a již na hřišti zcela dominovali. Musím pochválit Živanice i za pěkný fotbalový areál.