FK Litol – Všechlapy

29.4.2017

Branky: 21. 66. 74. Fér, 78. Zikmund (p), 89. Eliška (p) – 5., 12. Hofman

Sestava: Loudil – Šesták (46´ Jareš), Zikmund, Novotný, Papáček – Šemberk (80´ Šimon), Černý (34´ Křivánek), Eliška©, Koštíř (46´ Kejha) – Fér, MD7

Karty žluté: 1:0, Střídání: 4:4, Neplatící diváci: 99

Koeficient krásy předvedené hry: 7/10 (za druhý poločas)

Nabroušená žihadla se sršňům vrátila

Po první prohře letošní sezóny, kterou FK Litol vytrpěl v Předhradí, panovala mezi našimi hráči tísnivá atmosféra. Špatný výsledek podtržený velmi chabou předvedenou hrou bral každý z nás na sebe. Ze vzájemných konverzací však bylo cítit, že máme vůli hodit neúspěch rychle za hlavu a našemu skvělému domácímu publiku se předvést opět v dobrém světle! Trenér Jareš se svým asistentem Zikmundem úspěchu podmínili i předzápasovou přípravu a kromě obligátního rozvoje kondice zařadili na program pátečního tréninku i nácvik rozmanitých variant přeletů sršňů do útoku včetně finálního bodnutí v soupeřově vápně. Díky dešti, kvůli kterému byla takticky zaměřená tréninková jednotka zrušena, ale na cvičení nedošlo a hráči se tak museli spokojit s teoretickou interpretací cvičení pomocí elektronické tužky u obrazovky v kabinách. V sobotu ráno naštěstí vysvitlo slunce a vítr vyfoukal kaluže z našeho ultramoderního pažitu deváté generace. Litol se tak mohla těšit na další nezapomenutelné fotbalové momenty. V cestě k návratu k herní pohodě domácích čekal nepříjemný soupeř, se kterým sršni na podzim pouze remizovali 1:1.

Před zápasem se dle očekávání v šatně odehrál pověstný „Jariho fén“. Na zápas pečlivě upravené účesy pak ještě dovyfoukal svými motivačními proslovy Ziki a tréňa (M. Šťastný).

Očekávané utkání, kterému opět předcházel vtipný komentář hlasatele Elišky st., který při rozcvičce rozesmál i hráče hostí, bylo mladým panem rozhodčím Bydlákem zahájeno. Náš nejkrásnější gólman na okrese Loudil si však ani nestačil pořídit selfie z malého vápna a už se na něj po parádní přihrávce alá Vácha od Klíšťáka (Novotný) valil útočník hostí, který nabídnout šancí nepohrdl a míč zkušeně uklidil k tyčce. Inspirováni z minulého utkání jsme nechali negativní reakce stranou a zhrzeného Klíšťáka, hrajícího na svém oblíbeném postu stopera, podporovali v jeho dalších snahách o překvapivé rozehrávky. Ostatní hráči ve žlutočerných však i nadále kreativitou ani důrazem neoplývali a tak se začal vyplňovat hororový scénář. 12. minuta a přichází další branka 0:2. Přestože jsme v úvodních minutách nehráli úplně špatně, nedařilo se hru posunout do finální přihrávky na čekající kobru mezi užovkami, snajpra Lukáše Féra. Teprve ve 21. minutě našel Eliška pasem za obránci MD7, který po pár krocích přesně nacentroval do malého vápna na nestárnoucího Féra. 1:2 Hra nabírala na obrátkách a na domácích bylo vidět, že si pozápasové pivo chtějí vítězně vychutnat a zasloužit! Aktivnější hru ovšem nevydržel kotník Buni (Černý) hrajícího dnes pod bolestí tišícími prostředky (nejprve ibalgin, večer rum), jehož místo zaujal natěšený Křivánek. Ještě do poločasu mohlo přijít vyrovnání, kdyby Eliška uměl z více než slibné příležitosti na hranici velkého vápna zakončit pohlednou akci ránou nártem namísto pokusu umístit technicky míč placírkou. Do šaten tak odcházeli sršni se smutnými obličeji, ale s nadějí a vírou, že předváděná hra má stoupající kvalitu.

O poločase zkušený trenérský tým rozhodl o obměně sestavy a jeden z nich MJ#12 se na hřiště ze zoufalosti nominoval rovnou sám (nutno říci, že k očekávání všech spoluhráčů). Právě tato změna se ukázala jako klíčový moment utkání, protože pravá lajna se v druhém poločasu proměnila v sršní koridor a sokolové ze Všechlap nestíhali. Zřejmě definitivní návrat opravdového jarního počasí vrátil chuť a klid na kopačky háďáka Féra, který po další luxusní nahrávce od MD7 zkompletoval svůj čistý hattrick a z dění na hřišti začínalo být jasné, že dnes už o výhru nepřijdeme. Po jednom ze svých dalších průniků do šestnáctky byla na agilního Jariho odpískána penalta, které se chopil dnes ofenzivně naladěný Zikmund. Ziki, ač unaven z dopoledního vyrábění masových špízů, se opět nezachoval jako člověk a protáhl svou úctyhodnou sérii gólů na počet, kterého už se snad ani nikdo nedopočítá. V 89. minutě nám byl po faulu na Kejhu přisouzen ještě jeden pokutový kop, který byl pro potenciální možnost zvýšení si sebevědomí (a příspěvků do klubové kasy) svěřen dnešnímu kapitánovi Eliškovi. Toho placírka už nezklamala a s přehledem poslal míč do protipohybu bezmocného brankáře. (MD7 v tu chvíli málem omdlel) Utkání bylo krátce na to ukončeno a sršni mohli opět radostně poděkovat svým skvělým fanouškům a radostně si zazpívat „Litol je lepší, šalala…“

ROZHOVOR  S LUKÁŠEM FÉREM

Protože stále přemýšlíme, jakým způsobem zlepšovat komunikaci s Vámi, našimi věrnými podporovateli, rádi bychom zavedli tradici pozápasového video rozhovoru s hráčem utkání bezprostředně po výlezu ze sprch (i šatny). V prvním pokusu, který je ke zhlédnutí na našem Facebook profilu FK Litol, zazářil jako hvězda na slávistickém dresu Lukáš Fér, dle svých slov nejkrásnější fotbalista soutěže. Jeho bezprostřední reakce určitě stojí za to vidět!

Zapsal Eliška, editoval Jareš

Datum Čas League Sezóna