FK Litol – TJ Straky

27.5.2017

Branky: Lepka L., Jirků, Špitálník

Hráli: Haizler – Lepka L., Vráblík, Mazáček, Hanzal K., Zita, Palyza, Ševčák, Tůma, Špitálník, Hejzlar J., Droberjar, Jirků

Třetí měření sil s klubem Strak během jednoho týdne, obstaral tým starších žáků na domácím pažitu. Kluci do utkání vstoupili odhodlaně a s velkým sebevědomím. Na hřišti byl pouze jeden tým a to ten ve žluto-černém. Rychlé kontry se na hostující branku valily jak velká voda a jen k naší smůle nám vždy chyběl poslední krůček k úspěšnému zakončení. Ani po inkasovaném gólu v naší síti z ojedinělé akce se obraz hry nezměnil.

Straky hráli jednoduše a v případě potřeby míč pouze uklidily do bezpečí. Sršni byli v kombinacích trpělivější a jakmile míč získali, snažili se jej držet a vypracovávat další a další nebezpečnou akci. Straky byly dnes hodně produktivní a prakticky vždy když se dostaly k naší brance, střelecky se prosadili. Poločasová prohra však sršně nezlomila a to ani, když hosté přidali čtvrtý zásah do naší sítě a dostali se do pohodlného vedení 4:0.

Koncem zápasu se hra již odehrávala pouze na hostující polovině, jakoby Strakám docházely síly a vítězství již chtěly pouze ubránit. Na hřišti se začali dít věci… Dvacet minut před koncem se sršni konečně dočkali a protrhli střelecké trápení v tomto zápase. O pár minut později jsme přidali další branku a bylo vidět, že hosté hodně znervózněli. Naši borci mačkali soupeře jak citrón a ten nebyl schopen si kloudně nahrát.

Když jsme z pokutového kopu snížili na rozdíl jedné branky, kluci si věřili na otočení zápasu. Naprosto odevzdaný a zesláblý soupeř čekal jen, kdy sršni udeří znovu a přidají další bolavé žihadlo do jejich kožichu. Do konce zápasu se nám to bohužel již nepodařilo, ale to, jakým způsobem kluci zápas odehráli, je dost potěšující. Po celé utkání jsme předváděli velmi pohlednou hru, která se musela líbit a kluci ukázali, že když chtějí a drží se toho, co umí, je radost zápasy této kategorie sledovat.

Všem patří velké poděkování za výkon a vůli, se kterými jsme zápas odehráli.

Michal Jareš

27.5.2017 10:00 Okresní přebor žáků 10+1 2016 / 2017 2016 - 2017