FK Litol – Straky

28.5.2017

Branky: 2x Poustka, Řehák

Hráli: Říha – Haizler, Doležal, Lepka L., Mazáček, Hanzal K., Zita, Poustka, Řehák, Droberjar, Fárka, Rozlivek, Šesták O.,

Vedoucí celek celé soutěže byl tvrdým oříškem pro naše žihadla, ovšem kluci začali pěkně od podlahy a brzy vedli o dvě branky.  Opaření hosté nevěděli, co si počít a nebyli schopni kloudné akce. Sršni hýřili pohybem a aktivitou a bylo vidět, že se nedívají na soupeře, ale sami na sebe. Naše hra byla odhodlaná, pohyb sice živelný, ale účelný a rychlý pohyb míče dělal Strakám problémy.

Kontaktní brankou se však dokázal soupeř vzchopit a do poločasu skóre otočit ve svůj prospěch. Kluci však věděli, že jedna branka nic neznamená a trpělivou hrou se snažili jít přihrávku po přihrávce. Způsob naší hry je však v určitém smyslu riskantní, jelikož po ztrátě míče a širokém postavení našeho týmu, je těžké se okamžitě zase zpět zkonsolidovat a toho Straky využívali. Nijak netvořili, pouze čekali na naší chybu, a jakmile přišla, bleskově udeřili. Jejich produktivita byla vysoká, podobně, jako u straší kategorie, předchozí den.

Sršni se sice snažili, ale síly také rychle ubývaly a tak už i fotbalovost a zejména pohyb nebyl takový, jaký by na tak kvalitního soupeře stačil. Příliš mnoho nepřesností nás o poslední zbytky sil připravil a tak po zisku míče nezbývala energie na přechod před branku soupeře. Klukům nelze nic vytknout, jelikož dnes se rvali, co jim žihadla stačila! Chybky, které děláme budiž pro nás ponaučením do dalších mačů a pakliže se z nich dokážeme poučit, můžeme naši hru posunout opět o krůček vpřed. Poděkování patří všem za jejich dnešní výkony a elán.

Michal Jareš

28.5.2017 10:00 Okresní soutěž mladších žáků 7+1 2016 / 2017 2016 - 2017