FK Litol – SK Úvaly

19.3.2017

Sestava: Brett – Toman, Holeš, Křáp, Kaucký (77´ Ševčák) – Štindl (60´ Cirkovský), Mojžíš, Širc, Wolf – Šubrt, Čemus

Poprvé v jarních odvetách, se naši borci představili domácímu publiku. Bojovné utkání plné soubojů, ale také pohledných akcí, které se střídaly na obou polovinách hřiště. Trpělivě jsme na soupeře čekali s tím, že se budeme snažit využít každého zisku míče k založení útočné akce a ohrožení jeho branky. Kluci dokázali skvěle realizovat předzápasové pokyny trenérského dua a soupeř působil bezradně. To dokonale demonstrovala nervozita, jak jeho hráčů, tak především trenérů. Naše výpady však častokrát končily nevybíravým faulem úvalských, a tak se soupeř vždy stihl rozestavit a čelit standardním situacím, které následně zvládal odvrátit. Kluci se rvali a s přibývajícím časem se začali víc a víc osmělovat a nebezpečně zaměstnávat hostující obranu.

Bohužel jsme do poločasové pauzy odcházeli s jedno brankovým mankem, když nenápadná střela hostí, prošla až do naší branky. Po obrátce se obraz hry příliš nezměnil… Úvalští si nekomplikovali rozehrávku a posílali dlouhé míče až za naši obranu, zatímco sršni se trpělivě prokousávali houštinou hráčů. Bohužel to byli opět hosté, kdo se dočkal branky. K naší smůle zrovna v čase utkání, kdy odhodlání našich kluků sílilo díky přeskupení útočných řad  a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Soupeř se touto brankou uklidnil a jeho sebevědomí vzrostlo. Od tohoto okamžiku bylo vidět, že má utkání pod kontrolou, a i když se naši borci maximálně snažili s utkáním ještě něco udělat a vstřelenou brankou se dostat do hry, nebylo jim přáno.

Úvalští dalšími dvěma brankami definitivně rozhodli o vítězi tohoto mače. Pozápasové skóre rozhodně neodpovídá dění na hřišti ani kvalitě soupeře!! Při vší úctě k němu si musel po závěrečném hvizdu sudího určitě zhluboka oddechnout, jelikož naši sršni byli víc než vyrovnaným soupeřem a tento zápas nevyhrál lepší tým, ale spíše šťastnější. Klukům patří poděkování a pochvala za to, co předvedli!! Za takovéto výkony se rozhodně nemusí stydět a  pakliže v takovémto duchu a nadšení setrvají, odměna v podobě vítězství určitě brzy přijde!!

Michal Jareš

Datum Čas League Sezóna