FK Litol – Předhradí

24.9.2016

Branky: 8´ Černý, 22´ a 66´ Kejha, 43´ Novotný, 44´ a 86´ Fér, 48´ Jareš, 76´ Holan

Sestava: Eichler – Šesták, Zikmund, Holan, Šemberk (70´ Cibulka) – Jareš, Novotný, Černý, Kejha – Fér, Dzurko

Na tento domácí zápas se těšil snad každý litolský fanoušek. Oficiální otevření nového pažitu bylo parádně okořeněné o účast dětí a ZUMBA tanečnic, což jistě bylo přínosem pro fanoušky, kteří si našli cestu mezi topoly. Fandů a nadšenců litolského fotbalu se sešlo opravdu hodně a je třeba všem poděkovat za podporu.

Od prvních okamžiků bylo jednoduché určit kdo bude tahat za pomyslné nitky a určovat tempo hry. Viditelná herní převaha, pokusy o rychlé kontry směrem do obrany soupeře, přinesly rychlé ovoce. V 8. minutě si našel místo v šestnáctce matador Tomáš Černý, který svou pohotovou trefou zakončil mezi tyče a domácí fandové si tak mohli poprvé zakřičet „Góóól !“.

Hra pokračovala pod vedením domácích, těm se povedlo vstřelit další 3 branky do konce úvodní pětačtyřiceti minutovky. Během prvního poločasu začal lehce kousat i soupeř, který si vypracoval pár slušných šancí. Většinu z nich však zachytila fungující obrana s Tomášem Zikmundem v jeho čele, ostatní likvidoval svými pohotovými zákroky brankář Eichler. Bohužel jednu šanci nedokázal nikdo zastavit a hostům se povedlo skórovat těsně před hvizdem sudího. Do kabin se šlo tedy za stavu 4:1 pro domácí borce.

V kabině padla i slova kritiky. Do druhého poločasu jsme naskočili plní elánu, otěže převzal rychlonohý Michal Jareš, který svým úprkem po lajně a razantní střelou nad lapačku skóroval a poslal ve 48. minutě sršně do vedení 5:1. Herní převahu přetavil ve svou druhou branku v zápase Matěj Kejha, když z poza vápna zakroutil balon za gólmanova záda. To už na tabuli svítil stav utkání 6:1 pro domácí. V tom okamžiku se směrem dopředu vysunul i skvěle hrající předstoper Jiří Holan a odměnou mu byl, dovolím si říct, nejhezčí gól utkání. Jirka se položil do milimetrového centru zprava a zvýšil na 7:1. Konečnou výhru 8:1 korunoval svou druhou trefou „Lafata“ Lukáš Fér.

Magazín

24.9.2016 16:30 Muži IV. třída - skupina A 2016/2017 2016 - 2017