FK Litol – Poříčany B

13.5.2017

Góly: 7. Šemberk, 12. Eliška, 34. Kejha, 39. MD 7, 48. Kejha, 70. Křivánek, 74. Šimon, 80. Kejha

Sestava: Eichler – Brychta, Novotný, Zikmund, Papáček – Šemberk, Křivánek, Eliška, Kejha – Fér©, MD7

Střídání: 46. Koštíř (Eliška), 51. Šimon P. (MD7)

Karty žluté: 0:0, Střídání: 2:0, Neplatící diváci: 91

Koeficient krásy předvedené hry: 6/10

Poklidný hokejový výsledek

V cestě za dalšími body do koeficientu zajišťující rekvalifikaci mužského celku sršňů do ještě vyšší okresní soutěže stál celek Poříčany B. Pár hodin před zápasem se nebe zatmělo a mezi litolskými hráči, kteří pravidelně vyhání předzápasový stres kávou, energetickými nápoji nebo nikotinem se ještě nervozita zvýšila. Všichni si totiž živě pamatujeme podzimní hubené a těžce vydřené vítězství, které zdobilo rychlost, tvrdost i fotbalovost. Hodiny ukazovaly pár minut do začátku utkání, převlečení sršni už měli za sebou rozcvičku, ale šatna hostí stále zela prázdnotou. Mezi opět početné publikum i samotné hráče se tak začaly vkrádat obavy, zda dnes soupeř dorazí a zda namísto sledování fotbalu nebudou nuceni sledovat stav opečenosti klobin na grilu. Tým Poříčan nakonec přeci jen dorazil, ovšem hráčů v modrých dresech šlo na parádně připravené hrací ploše „V Topolech“ napočítat pouze deset. Bylo tedy možné předpokládat, že to dnes bude především o „hlavě“ a nepodcenění soupeře.

Úvod utkání, na které se mnoho sršňů velmi těšilo, kdy hlavním důvodem nebylo to, že po zápase v klubovně čekal tataráček z rukou Zikiho bráchy (Marťas díky, byl výbornej!), ale především kvůli tomu, že jsme mohli přivítat dámskou rozhodčí, slečnu Růžičkovou, začal dle předpokladů. Slečna rozhodčí od prvních chvil dokazovala cit pro hru, celek Poříčan zase početní nevýhodu a polétávající sršni si tak mezi sebou v poklidu kombinovali vzduchem. Po pár minutách bylo všem jasné, že se můžeme těšit na férové utkání. Od samého začátku střídala šance šanci a hned v sedmé minutě Šembi (Šemberk) odšpuntoval skóre nechytatelnou halFvičkou. Postupně se brankový účet zvyšoval a kromě zdravic věrným divákům stihli sršni poslat i pár zdravic svým rybím kamarádům do Mršníku. Poločas tedy přes spoustu zahozených vyložených šancí skončil 4:0.

V kabině i přes pohodlné vedení panovala spíše nespokojenost s předvedenou hrou a především trenér Jari (Jareš) i s pochroumaným asistentem Buňou (Černý) dali ve svých komentářích průchod svému roztrpčení. Jari totiž zřejmě vůbec nepochopil záměr svých altruisticky naladěných spoluhráčů, kteří v dobré víře přizpůsobili hru skutečnosti, že trenér a zároveň správce hrací plochy je v pooperační rehabilitaci a snažili se tak pažit minimem přihrávek po zemi šetřit. I přes trenérovo vehementní naléhání ke změně herního stylu se však hráči nenechali od svého šlechetného záměru odradit a v druhém poločase balón na zemi příliš nepodrželi. Drobné kombinační nepřesnosti však nebyly kopané překážkou, skóre dále narůstalo a Kejhič (Kejha), který se z každé své branky radoval, jako kdyby právě vstřelil vítězný gól Realu Madrid ve finále ligy mistrů (Že by motivace před fanynkou, která z něho nemohla spustit oči?), zkompletoval hattrick celkově osmým gólem utkání! Matějovi jeho výkon vynesl titul hráč utkání a rozhovor pro klubový televizní kanál, který lze zatím naladit pouze na internetu.

I přes vysokou prohru je třeba vyslovit respekt a poděkování hráčům Poříčan, za jejich nasazení a bojovnost. Utkání sice bylo naprosto Férové, ovšem nositel uvedeného jména, jehož výkon byl zřejmě svázán klíčovou úlohou kapitána, bohužel žádnou branku nevstřelil. Nevadí Lukyne, určitě přijde nějaká, až to bude více potřeba!

Příští kolo odcestují hráči ve žlutočerném na hřiště posledních Strak B, takže hlavním úkolem zůstává soupeře nepodcenit a potvrdit zpět nabranou formu po mírném výkonnostním výkyvu!

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

Pozápasový rozhovor s Matějem Kejhou