FK Litol – Hořátev

Sestava: Loudil (46´ Eichler) – Papáček, Novotný, Zikmund (66´ Jareš), Kejha – Šemberk (46´ Křivánek), Černý, Eliška, Koštíř – Fér, MD7 (59´ Brychta)

Branky: 12. Zikmund Tomáš, 31. Dzurko Milan, 38. Dzurko Milan, 56. Fér Lukáš, 82. Černý Tomáš, 90. Černý Tomáš – 70. Nechánský Jan

„Řeknětě eF“

Po nadějném úvodním utkání, kdy sršní hnízdo navštívilo skoro sto padesát diváků, jsme neponechali nic náhodě a svůj zodpovědný přístup směrem k divákům jsme se pokusili ještě vylepšit. Na ulicích po celém městě jste tak mohli potkat plakáty, které zvaly k návštěvě druhého jarního utkání na domácím hřišti „V Topolech“ na sobotní bitvu se soupeřem ze středu tabulky: SK Hořátev. Slavnostní nádech utkání, které lze pro svou kvalitu zpětně neskromně považovat za malou labužnickou předehru derby S (na programu v neděli), podpořil i předzápasový program, kdy uprostřed hřiště zavlála sršní vlajka a borci z obou mužstev nastoupili na hřiště s dětmi. To už se skoro dvě stě diváků ve sluncem zalitých ochozech nemohlo dočkat, zda jim sršni dnes předvedou svůj obávaný „ťukec“ a jaké slibované pozápasové překvapení je pro ně nachystáno…

Během bezesné předzápasové noci musela rada starších rozhodnout, jakým způsobem doplnit obranou řadu, ze které pro svalové zranění vypadla stálice v podání běhavého Šestáka a na jaký post zařadit staronovou posilu v podání obávaného koncového hráče Jardy Koštíře. Jarda, který rovnou vyfasoval kapitánskou pásku, za Litol už kdysi hrál a teď je u nás prý jenom na skok, než dostaví dům. Pravdou je, že jsme ho zatím neviděli vyvinout kolem stavby domu žádnou činnost. Pravidelně nás však informuje o vývoji slev kopaček (Járo, jak je to teď, když klesá €?) a jelikož má příbuzné na Moravě, jako úvodní vklad do mančaftu přinesl vynikající hruškovici od strýca (bohužel jenom litr). Věříme tedy, že se ho bude i nadále držet píle a dosavadní nasazení při stavbě svého hnízda lásky a budeme se ve společných šatnách setkávat i po další sezóny.

Nyní ale zpět k zápasu: Šestáka zastoupil bojovný Papáček a než se stačil na novém postu rozkoukat, soupeř stihl zakopnout balón nejprve do vedlejšího Mršníku, potom do lesíku a nakonec málem až do … Labe. Oproti minulému zápasu se utkání rozjíždělo klidněji, sršni kontrolovali zápas a netrvalo dlouho a zamávat zástupcům své početné rodiny mohl Zikmund. Díky své skvělé orientaci v malém vápně se probojoval k odraženému míči a nekompromisně ho uklidil do sítě. Stoper Ziki tak natáhl svou úctyhodnou šňůru gólů v mistrovských utkáních již na 3. zápas! I nadále drželi míč na svých kopačkách domácí, ale útočné akce často končily nepovedenými nahrávkami a ztrátou balonu.

Z poklidného tempa vytrhl obranu Hořátve až MD7, který se mezi obránci prohnal, jako kdyby právě spěchal do RKDM a se situací jeden na gólmana si s klidem hodným Johna Travolty poradil. Na hrací ploše se zanedlouho opět připomněl Ziki, který svou skvělou orientaci potvrdil i v oblasti řeznické a během hry zhodnotil s fanouškem poměr papriky a pepře v klobásách, které spolu dělali o den dříve, kvůli čemuž vynechal předzápasový trénink (oficiálním důvodem byla únava). Do konce prvního poločasu přidal ještě jednu branku MD7 a přestože jsme vedli nadějným poměrem 3:0, odcházeli jsme do kabin rozhádání. Nespokojenost s předvedenou hrou byla způsobena především velmi rozhodnou rozehrávkou na stoperu hrajícího Novotného alias Klíšťáka, který si zřejmě díky poklidnému životu mezi slepičkami a kohoutkem uvykl na pomalejší tempo bytí. Pomalá rozehra však uváděla ostatní hráče, především pak střední záložníky, do pozice Jarmil Kratochvílových. Jak v kabinách zhodnotil Černý alias Buňa: „Klíšťáku, to jsem sem dneska nemusel chodit a mohl jsem si jít zaběhat osmičky na atletickou dráhu!“

Kromě zdravé výměny názorů k dosavadní hře došlo v poločasu i ke střídání některých hráčů a gólmanů, kdy na druhou půli naskočil nejobávanější gólman pro spoluhráče na okrese Eichler. Jak jste si mohli všimnout, pokud spoluhráči na hřišti nepracují dle jeho představ, Miloš je dokáže pronikavým řevem pokynů dostatečně vystrašit. KING-KONGem se stává nejen na celé utkání, ale i v šatně po něm. Hra v druhém poločase plynule navázala na první poločas, dobře se bavící domácí fanoušky po nějakém čase potěšil další brankou hadí muž Fér. Vést hovor během zápasu se zachtělo i Buňovi, kdy ovšem nebyl tématem recept a partnerem rozhovoru fanoušek, ale hodnocení výkonu pomezního přímo s dotčeným sudím. Hlavní rozhodčí Buňův styl vedení hovoru okamžitě ocenil žlutou kartou. *cink pokuta do kasičky*

Završit svůj hattrick mohl přibližně v 60. minutě MD7, který však nabídnutou penaltu trestuhodně neproměnil a po chvilce vystřídal. Soupeř v těchto chvílích působil odevzdaně a tento stav se nezměnil ani v momentě, kdy svým čerstvým příchodem na hřiště namotivovaný Jareš alias Jari zhatil šance Eichlera na čisté konto. Zřejmě lehce nahlodán nedůvěrou k poslednímu hráči za svými zády přeslechl Jari výkřik „mám“, jehož razance rozplakala polovinu dětských fanoušků, a míč se už dokutálel do branky žlutočerných.

S přibývajícími minutami šance na straně sršňů přibývaly, ale jak říkají experti v TV: chyběl klid v zakončení. Po jedné ze zahozených tutovek tentokrát v podání Elišky, kterému ještě zřejmě v uších znělo ASIO z koncertu se synovcem, se pro pobavení všech přítomných z tlampačů ozvalo vzdechnutí: „Ach, synku…“ z úst hlasatele Elišky staršího. (pozn. autora: Díky, tati…) Za zmínku tak ještě stojí krásná poslední akce zápasu, kdy Jarda Koštíř podle gólmana krásně předložil míč Buňovi do prázdné brány. Buňu tak solidární gesto s přenecháním penalty mladému MD7 může mrzet, protože touto akcí mohl zkompletovat svůj letošní prémiový hattrick. Věříme však, že v něm smutek nehlodá, protože stejně jako ostatní sršni dobře ví, že: NE JEDINEC, ALE PARTA VÍTĚZÍ!

Zápas tedy skončil naší zaslouženou výhrou, diváci mohutně aplaudovali, přičemž se stadionem ozvalo: „řekněte eF “ a hráči ve žlutočerném začali ze svých vysportovaných těl skládat písmenka, až se ve slunečním svitu (viz. fotografie) přímo před východní tribunou zjevil název našeho milovaného klubu FK LITOL! Poté jsme ještě naším věrným fanouškům tradičně zatleskali a už se těšili do klubovny na dnes již legendární „Holiho tatarák“!