FK Litol – FK Červené Pečky

23.4.2017

Branky: 65´ Toman, 89´ Brett

Sestava: Hlavsa – Král, Holeš, Křáp, Cirkovský – Štindl, Mojžíš, Širc, Wolf J. – Šubrt (82´ Brett), Toman

Do zápasu jsme vstupovali s cílem a chutí odčinit zoufalý podzimní výkon ze soupeřova hřiště. Zprvu to však vypadalo, že kluci byli příliš nervózní a jakoby jim nervozita svazovala nohy. Po úvodní desetiminutovce se však oklepali a čím dál více se začali osmělovat a vystrkávat růžky. V tomto herním období jsme byli aktivnějším týmem, ale svou převahu jsme nedokázali vyjádřit brankově, ačkoliv dobré náznaky jsme si dokázali vytvořit. Bezbrankový poločas dával tušit, že utkání rozhodne jedna situace či chyba na jedné nebo druhé straně. K naší smůle jsme si bohužel slabší chvilku vybrali my a soupeř se dostal do vedení.

Kluky to nezlomilo, ba naopak a snažili se s výsledkem něco udělat. S vědomím, že šance si dokážeme vypracovat, jsme dál pokračovali ve své hře. O pár minut později však bylo ještě hůř a soupeř se dostal na rozdíl dvou branek. Ani to však sršně nezlomilo a hnali se alespoň za snížením, což se po vydřené brance povedlo.

V tu chvíli to mohlo vypadat, že bychom utkání dokázali klidně otočit, ovšem co však přišlo záhy, to nám naději na úspěch definitivně odválo… Během deseti minut jsme trestuhodně nechali kanonýrka hostí, kterému jsme do té chvíle nedali možnost sebe víc vyniknout, zapsat čistý hattrick.

Chyby, které jsme vyrobili mu snad ani nedali jinou možnost než pohodlně skórovat! I přesto jsme dokázali ještě jednu branku vstřelit, ta však konečný stav pouze kosmeticky upravila.

Je velká škoda, že nedokážeme být trpěliví ve hře celý zápas a nabízíme soupeři svými chybami lehce se dostávat do hry a pohodlně skórovat. Tyto situace nás stojí spoustu sil a velmi sráží náš výkon. Kdybychom se dokázali alespoň z části zklidnit a zpřesnit hru, dokázali bychom také tím podstatně zlepšit svou hru!!!

Michal Jareš

23.4.2017 10:15 Dorost 1.A třída - skupina C 2016/17 2016 - 2017