FK Litol – Bříství

25.3.2017

Derby o druhý břeh Labe

Góly: 2. Fér Lukáš, 19. Zikmund Tomáš, 25. Dzurko Milan, 36. Dzurko Milan, 45. Černý Tomáš (pen.),     49. Dzurko Milan, 58. Černý Tomáš

Sestava: Loudil – Šesták, Šimon (32´ Jareš), Zikmund, Brychta (62´ Novotný) – Šemberk, Černý, Papáček (56´ Eliška), Kejha – Fér, Dzurko

Karty: 1:5,

Střídání: 2:3,

Neplatící diváci: 140,

Koeficient krásy předvedené hry: 6/10

Každý den z týdne před prvním domácím mistrovským utkáním někteří naši staří matadoři nervózně obcházeli hřiště i kabiny, opakovaně leštili okna, uklízeli smítka a dotahovali šroubky. Do ovzduší našeho hřiště ”V Topolech” se tak kromě vůně jara a pachu propocených tréninkových úborů vrátila i tradiční předzápasová natěšená atmosféra. Někteří z nás již přestávali věřit, někteří dokonce přemýšleli nad pátečním přespáním v klubovně, ale nakonec jsme se všichni dočkali: první ”mistrák” byl tu!

Dle závěrů našich skautů jsme disponovali informacemi, že nás čeká  nepříjemný důrazný soupeř, v jehož týmu se hráči na některé pozice rekrutují z bojových sportů, a který má výborné nástupy do utkání. Omluvenky před zápasem chodily řádné i mimořádné, jako například od hráče Cibulky, kterému rozšlápnutý telefon z tréninku umožnil zaslat SMS o nataženém svalu z venčení ňuňo westíka své přítelkyně jen pár desítek minut před výkopem. To už se na hřiště snášela slova nového hlasatele Petra Elišky staršího alias ředitelskýho, který bývá pravidelně přítomen našim potréninkovým debatám nad zlatavým mokem. Pod naším středně lehkým tlakem a na základě informace, že na každý zápas vypravujeme pro hlasatele limuzínu do Čelákovic, což  je pro kasu klubu neúnosné, se k roli uvolil. Touto cestou bychom mu rádi poděkovali za předvedený výkon a věříme, že roli hlasatele nepřijal pouze kvůli lepšímu výhledu z hlasatelské kukaně.

Tradiční motivační proslov tentokrát nepřinesl žádné perličky, zřejmě i kvůli uchraptěným hlasivkám trenéra, kdy jsme si všichni přáli jeho holou pobledlou tvář skvělým výkonem rozveselit. Léčebný efekt však nepřicházel, naopak se i některým divákům v úvodu utkání začaly objevovat slzy v očích, což bohužel nebylo způsobeno parádním slunečným počasím ani hebkostí pažitu na hřišti, ale naší předvedenou hrou. Mezi fanoušky, kteří naopak zaplakaly štěstím, byla nejprve rodina snajpra Féra, kterému se končeně vrátil instinkt v teplém teráriu odpočívající kobry a po milimetrovém Zikmundově pasu uštkl soupeřovu síť nechytatelnou střelou! Za chvíli potom vytahovala kapesníčky rodina již zmíněného Zikiho, který svou nezaměnitelnou hrou tělem nedal v malém vápně šanci nikomu jinému přiblížit se k míči a nekompromisně dorazil. Dění na hřišti v první půlhodině by se dalo směle přirovnat k mistrovství České republiky v licitovaném mariáši. Chyba střídala šanci, desítka, sedmičku a aktéři ani sledující neměli nejmenší šanci odhadnout vývoj hry. Zlomový moment utkání však přišel záhy, kdy se útočník Bříství rozhodl prověřit sprintérské vlohy předstopera Šimona, který výzvu přijal, ale po pěti metrech s bolestivou grimasou padl k zemi, chytil se za zadní stehno a po vzoru Limberského zamával rukou, že to již dál nepůjde. Není třeba dodávat, že vyzyvatel souboje dále pelášil s míčem k naší bráně, nyní dokonce doplněn i o jednoho sparing partnera z vlastního týmu. S touto mimořádnou situací si už bohužel nedokázal poradit ani brankář s nejlepší četbou hry na okrese Loudil. 32. minuta, skóre 3:4. (jako důkaz závažnosti zranění si lze prohlédnout prasklé trenky hráče Šimona v klubovně) Po absenci v základní sestavě dostal opět od začátku šanci Milan Dzurko alias MD7 a prokázal, že pokud se pořádně vyspí, jeho “najk ér” kopačky mu pořád lepí! Jeho galapředstavení hodné nejnižší soutěže začalo ve 25. minutě, kdy nejprve dopravil míč do sítě pravou nohou, za chvíli výčnělkem v oblasti pánve a pokus o čistý hattrick mu překazil až matador Černý, který na úkor cizího osobního rekordu udržel pravidlo klubové hierarchie a odmítl přenechat exekuci pokutového kopu mladšímu spoluhráči. MD7 se však nenechal rozhodit a ihned po poločasu nečistý hattrick po nádherném centru od Féra zkompletoval hlavou. Ještě jednu trefu přidal v druhém poločasu po precizně provedeném přímém kopu Buňa a hitparáda zahozených šancí z naší strany pokračovala. Celek Bříství zápas více méně dohrával… Nejzajímavějšími momenty závěru utkání tak byly především verbální výměny sympatií mezi hráči obou celků a pózování Loudise pro fotografie do soutěže o brankářské rukavice. (pokud byste si chtěli fotografie prohlédnout, pak vězte, že vzhledem k výrazům, které Loudis předváděl, je možné, že se také objeví v nějakém horkém pánském časopisu)

Závěrem se patří poděkovat našim divákům za skvělou návštěvou, která se bude jistě každým zápasem a stoupající kvalitou naší předvedené hry zvyšovat! Jako výraz díků jsme si  na příští děkovačku připravili pro diváky malou specialitu, takže určitě vyčkejte o pár minut déle po závěrečném hvizdu!

Zapsal Eliška, editoval Jareš

[/unitegallery]