FK Kouřim – FK Litol

26.3.2017

Sestava: Brett – Toman, Holeš, Křáp, Cirkovský – Král (54´ Tůma), Mojžíš, Širc, Wolf – Šubrt M. – Čemus

Celkově utkání příliš fotbalové krásy nepobralo… Co však přítomní přihlížející mohli shlédnout byla záplava zajímavých situací a hlavně šancí. V prvním poločase byli jednoznačně lepší sršni, vytvořili si pár výhodných pozic k zakončení a dokázali vstřelit také branku, kterou však hlavní rozhodčí pro “ofsajdové” postavení střelce neuznal. Co však bylo nejdůležitější, že soupeře jsme prakticky před svou bránu nepustili a trpělivým čekáním na jeho chybu jim narušovali rozehrávku. Druhá půle byla však k naší smůle naprosto odlišná. Kluci absolutně přestali plnit rady trenérů a z utkání se stala předháněná, kdo bude rychleji u soupeřovi branky. Balón létal nad hlavami hráčů a kloudné akce, aby divák pohledal. Domácí si však díky tomuto pojetí hry vypracovali několik nejvyloženějších šancí. Nás svými zákroky naštěstí držel výborný Brett.

Bohužel “Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu….” a toto tvrzení bezezbytku naplnili kouřimští, když se vstřelení branky nakonec dočkali. Sršňům nešla upřít snaha, ale kromě jedné větší příležitosti jsme si v druhém dějství žádnou další vážnější šanci nepřipravili a z utkání jsme odcházeli jako poražení. Rozhodně nespravedlivá porážka našich barev, ale vzhledem k herní nedisciplinovanosti a ustoupení od herního systému v druhé půli jsme si o prohru doslova řekli sami!!! Prohra v tomto mači nás hodně mrzí, ale je již minulostí a budiž nám poučením do dalších zápasů. Pakliže bychom v tomto zápase dokázali trpělivě plnit jednoduché věci, jistě bysme mohli odcházet ze hřiště jako vítěz.

Michal Jareš

Datum Čas League Sezóna