TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Litol

19.9.2015

Překvapení se nekonalo. Litolští v Ústí na body nedosáhli.

Odcestovali do Ústí nad Orlicí s úzkým kádrem, avšak s přáním překvapit soupeře. V první půli přežili Sršni hned několik závarů před svojí brankou, kdy od inkasovaného gólu je zachránil gólman Müller. Zlomový okamžik utkání se vtěsnal do rozmezí patnácti minut. To Litolští bohužel třikrát inkasovali. V závěru utkání zaznamenal čestný úspěch hostů litolský Šmidrkal. Litol se tak po prohře v Ústí nad Orlicí propadla na dno divizní tabulky skupiny „C“.

Branky: 49. Brabec, 53. Vaňous, 64. Souček – 86. Šmidrkal

ŽK: Knobloch

Rozhodčí: Flimmel – Ulrich, Kotyza

Diváci: 200 TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Heger, Chleboun (74. Strnad), Nágl, Coufal (82. Kaláb), Brabec, Ráliš, Felcman (85. Kopecký), Vaňous (92. Fikejz), Langer (88. Falta), Souček

FK Litol: Müller – Křivánek (71 Kejha), Zikmund, Knobloch, Korejza – Cáska, Šmidrkal – Ezaela, Miškovský, McDon – Jareš

• Jan Knobloch (trenér FK Litol):

Do Ústí jsme se jeli pokusit o zázrak, jelikož jsme díky kartám a zraněním odjeli pouze ve 13 lidech. Poločas jsme se drželi, i když nás několikrát podržel Honza Müller. Poté jsme udělali lacinou chybu a zápas opět ztratili. Musím přiznat, že Ústí bylo prostě lepší. Jen mě mrzí, že jsme začali být nebezpeční až za když prohráváme 2:0. Teď nás bude čekat trojblok utkání, ve kterém musíme uhrát nějaké body.

• Filip Zikmund

V prvním poločase jsme přežili pár závarů, ale jinak domácí nebyli moc nebezpeční. Do druhé půle jsme si říkali, aby se neopakovala Kutná hora, ale bohužel zůstalo jen u slov a důraznější domácí rychlými góly rozhodli. Nyní nás čekají tři důležitá utkání s našimi soupeři ze spodku tabulky – Admira Praha, Dvůr Králové a Jaroměř. Pokud neuděláme alespoň 7 bodů z těchto zápasů, bude to špatné.

• Milan Korejza

Je to pořád dokola. Poločas se bráníme, přežijeme několik šancí soupeře. O poločase si říkáme, že musíme vydržet 15 minut a neinkasovat, že soupeř pak znervózní. My jim však během prvních osmi minut darujeme dva góly. Tímhle přístupem body dělat nebudeme. Teď pro nás budou klíčová utkání s týmy ze spodní části tabulky. Teď se ukáže, jak na tom doopravdy jsme.