TJ Dvůr Králové – FK Litol

4.10.2015

Z Dvora Králového se Litol vrací s nepopulárním bůrem

Svoji trenérskou premiéru si manažer Litole Josef Borecký představoval zcela jistě jinak. Litolští již po půlhodině hry totiž prohrávali o tři branky. Domácí otevřeli účet utkání poněkud spornější penaltou v 19. minutě. Během dalších patnácti minut přidal Dvůr Králové další dvě branky a o osudu utkání bylo tak víceméně rozhodnuto. Sršni dokázali dvakrát snížit na rozdíl dvou branek, když se trefil Mbah a Miškovský. Dvůr Králové ale kontroloval celou hru a pokaždé poměrně vzápětí odpověděl taktéž brankou, čímž si nepřipustil žádné komplikace.

Branky: 19. Podolník (pk), 23. Hruška, 34. Tomeš, 42. Vaníček, 74. Řežábek – 36. Mbah, 71. Miškovský

ŽK: Tomeš, Klazar, Pícha – Korejza, Cáska

Rozhodčí: Mrkáček – Krupa, Pekař

Diváci: 320

TJ Dvůr Králové: Vaníček – Ježek, Kruliš (46. Pícha), Pavlásek, Vaníček, Fejk (81. Voldán), Hruška (88. Mertík), Podolník, Tomeš (76. Vitebský), Klazar (60. Vágner), Řežábek

FK Litol: Rathouský – Kamlach, Sabó, Miškovský, Korejza – Křivánek (46. Zikmund), Cáska, Mlčkovský, Jareš – Mbah, Ezeala

• Václav Rathouský

Soupeř byl kvalitní, ale v podstatě jsme jim tři branky vysloveně darovali. Musíme nekompromisně porazit Jaroměř, abychom měli o co hrát.

• Filip Zikmund

První poločas rozhodl, kdy nás větrala především jejich levá útočná strana. Druhý poločas jsme hru vyrovnali, ale sráží nás individuální chyby na úrovni žáků. Nyní nás čeká utkaní podzimu s Jaroměří. Tři body jsou povinnost.

• Pavel Křivánek (hráč FK Litol):

Byli jsme moc ustrašený. Chyběla nám finální přihrávka. Soupeř nás přehrával po všech stránkách. Musíme zlepšit naší hru a připravit se na Jaroměř kde půjde o hodně.

• Jan Kamlach (hráč FK Litol):

Od začátku zápasu bylo patrné, kdo bude tahat za kratší konec. Soupeř byl sehraný, organizovaný a minimálně kazil, což byl pravý opak našeho výkonu. Jedinou naději na úspěch v zápase zmařil rozhodčí, kdy totožný zákrok, za který pro domácí pískl penaltu, přešel na druhé straně bez povšimnutí. Když by se šlo do kabiny za stavu 3:2, bylo by ještě o co hrát, takto hosté bez problému dokráčeli k vítězství. Nutno však říci, že k naprosto zaslouženému.