Tatce – FK Litol

Branky: 35´ a 38´ Dzurko, 74´ a 78´ Fér

Sestava: Černý – Šesták, Zikmund, Cibulka (73´ Jareš), Šemberk – Kejha, Novotný, Šimon (55´ Brychta), Mazáček (62´ Křáp) – Fér, Dzurko

Všichni si od sobotního utkání slibovali mnoho, někteří fotbalový fajnšmekři dokonce tento zápas označovali „zápasem jara“, opak byl ale pravdou. Již před utkáním bylo totiž jasné, který mančaft zvedne nad hlavu pohár pro vítěze. Ano, tušíte správně, jsou to právě naši borci z Litole!!

Právě tato okolnost dala našim hráčům klid, ale nikdo neočekával, že ten klid bude až tak veliký. Někteří hráči si vzali od klubu neplacenou dovolenou a vyrazili např. na ryby, nebo si prodloužili rekonvalescenci svých svalových a psychických problémů a tak jsme sestavu museli dolepovat doslova během sobotního dopoledne. Ani jednomu z našich gólmanů (Pat a Mat) se na zápas evidentně nechtělo nebo se nemohli dostavit, proto byl do branky povolán sám velký Gianluigi Buffon, který si k nám zaletěl před večerním finále v Cardiffu, možná, že právě proto nebyl schopen ve finále Ligy Mistrů tak rychle reagovat na tečované střely svými obránci. To naši beci byli myšlenkami daleko napřed a pro jistotu nechali soupeře místo tečování dalekonosných střel, raději pelášit samotné na branku, kterou tedy pro dnešní zápas hájil do sněda opálený Tomáš Černý. Sice pár samostatných nájezdů vychytal svou pohotovou lapačkou, ale i přesto jsme kvůli těmto nezdarům po půl hodince hry prohrávali už 2:0 a domácí fanoušci byli na koni.

Přesto, že v kabině před zápasem zaznívali slova typu: „Když je budete mít na tělo, tak vám nemůžou utéct!“, nebo „Přistupujte k nim brzo, aby se nestačili otočit, pak už je nedoběhnete!“ a závěrem kabinového proslovu vypustil ze svých znavených úst, již po převlékání jeden ze stoperské dvojice Tomáš Zikmund: „Mají rychlé útočníky, tak pozor na to!“

Naštěstí se nám do konce prvního poločasu podařilo skóre dorovnat. První trefu se sršňům podařilo vsítit po bojovnosti našich hroťáků Féráka s Milkem na polovině soupeře, kdy druhý jmenovaný dokázal dopravit vysokým obloučkem přes domácího brankáře až do sítě. Druhou trefu přidal opět MD7, který si naběhl na „můj“ nadýchaný centr z pravé strany a takto krásně předložený balón umístil svou slabší nohou, kterou má pouze na opírání se u baru v místním disco-klubu, do branky soupeře. Do kabin jsme odcházeli tedy za nerozhodného stavu 2:2.

V poločasové pauze se rada starších, společně s (trenérem) Martinem Šťastným snažila některým vštípit myšlenku „chytrého odstavení soupeře“, ale bohužel si to k fotbalovému myšlení očividně nikdo nevzal a tak úprky nehlídaných domácích forvardů po dlouhých pasech stále pokračovali. Přesto to byli naši sršni, kteří v druhém poločase měli na hřišti viditelnější herní převahu. Snažení našich útočných es, doplňoval o přímé ohrožení branky chtivý a někdy běhavý káma brácha Matěj Kejhič Kejha. Po jednom takovém pokusu o rozvlnění sítě dobře postavený gólman domácích vyrazil tvrdou střelu do zámezí a sudí, kterým byl pro dnešní utkání pan Voborník, ukázal pravicí jako stoupenci nejmenovaného zlého muže s iniciálami A. H., na rohový praporek.

K této standartní situaci si pohodlně dokráčel Tomáš Ziky Zikmund až ze středového puntíku, který byl během druhého poločasu od tohoto útočně laděného stopera silně zatížen a krásným načechraným kopem ala banán poslal kuličku do vápna. Tam už úřadovali naši sršáni, kteří byli doplněni o čerstvou krev z řad náhradníků, jmenovitě pro tento zápas Jenda Brychta, Michal Jareš a Michal Křáp a právě poslední jmenovaný se projevil jako nejaktivnější v houfu všech upocených a sluníčkem zatavených playerů, nasměroval odražený balón ke snajprovi Férákovi, který si už na malém vápně věděl rady, co s neposedným kulatým nesmyslem udělá – 2:3 a Litol vede!

Netrvalo dlouho a domácí fanoušci si mohli po naší nedůslednosti opět zakřičet „Góóól“ a rázem bylo opět vyrovnáno, to už na pomyslné tabuli, která pro dnešní utkání nebyla nachystána, nejspíš z důvodu, aby sudí mohl odpískat dřívější ukončení utkání, svítila 77. minuta.

No jenže, co čert nechtěl. Ačkoli balón na kopačkách drželi převážně naši borci, kteří se neustále snažili vymyslet, jak by přelstili domácí obranné řady, byli to právě domácí, kteří znovu udeřili. V 87. minutě a znovu to bylo, jak už v dnešním utkání bylo zvykem, po dlouhém nakopnutém balónu, za kterým pelášil domácí budoucí střelec sedmého gólu utkání. Toho se marně snažil dohonit Zbyněk Šesták, na kterého už z dálky hulákal sněhulák Tomáš Černý „PŘERUŠ TOOO!“ Nic z toho se ale nestalo a tak perfektně postavený Bůňa, který stál skoro mezi tyčemi své svatyně, šel vylovit další mičudu do své branky. Domácí útočník, kterého začala celá obec v ten okamžik oslavovat a vyvolávat jeho jméno, sundal svůj dres jako Lionel Messi při El Clásicu, za což viděl zákonitě žlutou kartu. Domácí fanoušci i hráči si v ten okamžik mysleli, že je hotovo a pomalu začínali slavit tři body.

To by ale na hřišti nesměla být litolská sršní letka, která byla hladová po bodovém zisku. Kombinační hrou uprostřed hřiště se dostali naši na polovinu soupeře a několika následnými klamavými pohyby dokonce až k těsné blízkosti vápna, kde si od střeďáků převzal míč MD7, pohotovým centrem oslovil Lukáše Féra, který se nikým nebráněný ocitl na malém vápně a v roli chladnokrevného zabijáka se zachoval jako ostřílený mazák, když pohotovým doklepnutím zhasl veškeré naděje domácích na výhru. Tím vyrovnal stav utkání na konečných 4:4.

Závěrem patří všem našim fanouškům velké díky za podporu, jak v dnešním utkání, tak ve všech předešlých zápasech. Neskonale si vážíme vaší podpory a přejeme vám příjemné fotbalové zážitky i v dalších, jistě pohledných zápasech. Neboť dvanáctým hráčem jste právě VY!

NE jedinec, ale PARTA vítězí!!

Ondřej Novotný alias Klíště

IV. třída skupina A, Nymburk