Straky – FK Litol

Branky: 2x Poustka, Řehák Jan, Šubrt M., Hejzlar J.

Hráli: Král Anthony – Furgalák J., Řehák Jan, Jakeš, Řehák Jakub, Steiner, Poustka, Špitálník, Ševčák, Vesecký, Houska Pavel, Šubrt M., Hejzlar J., Lepka L.,

Ve třetím kole okresního přeboru dorostu zavítal náš tým doplněný opět několik hráčů žákovské kategorie na hřiště ambiciózního týmu Strak. Trenéři museli řešit i komplikaci na postu brankáře, když Šimona Haizlera skolila viróza. Volba na Tondu Krále nakonec vyšla na výbornou, i když předzápasové pocity samotného hráče tak výborné při nástupu na hřiště nebyly. A poté, co hned v první minutě po nedůrazu naší obrany první střela soupeře znamenala vedení domácích 1:0, na klidu a sebevědomí ještě něco ubrala.

Nicméně jak se říká, že jedna vlaštovka jaro nedělá, neplatí ani v létě, protože naši borci se brzy oklepali z této nešťastné situace, začali hrát svoji kombinační hru, která přinesla brzy ovoce v podobě vyrovnávající branky Martina Šubrta na 1:1. Naši hráči se ještě více uklidnili a gólman získal na jistotě. Soupeř hrozil především z nakopávaných míčů po stranách, které naši hráči zvládali zneškodnit. Toto vše vyvrcholilo v 21., resp  23 minutě, kdy jsme se slepenými góly Lukáše Poustky dostali do dvoubrankového vedení. Avšak následné neudržení koncentrace a chybná rozehrávka naší obrany dala soupeři opět díky kontaktnímu gólu na 2:3 trochu více sebevědomí, které se projevilo ve zbytku poločasu na naší hře, která nebyla až tak přesná jako dosud. A soupeř toho dokázal využít v podobě vyrovnávací branky z nařízeného pokutového kopu. Skóre už se do konce poločasu nezměnilo a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu a druhý poločas se začínal od znova.

Druhý poločas jsme začali opět naší hrou která vyústila v brzké vedení o dvě branky, kdy první jsme vstřelili po krásně zahraném rohu a gólu hlavou Honzy Řeháka, který si krásně naběhl na zadní tyč a nezaváhal. O 5 minut později se ukázalo, že hrát se musí stále, dokud je míč ve hře. A po zmatcích v obraně soupeře se nejlépe zorientoval Kuba Hejzlar a dopravil míč do sítě.

Dvoubrankový stav byl sice příjemný, ale stále jsme měli v paměti, že stejný stav jsme v prvním poločase dokázali ztratit. Naši borci však bojovali, nepouštěli soupeře, i díky skvělé reakci trenérů na změnu herního rozestavení soupeře, téměř do žádné šance, a když k tomu došlo, tak na soupeře čekala poslední překážka v podobě Tondy Krále, který i zákroky připomínajícími spíše Dominika Haška neumožnil již žádnou změnu na ukazateli skóre. Za předvedenou hru naši borci zaslouženě vyloupili stračí hnízdo a odvezli si do svého sršního úlu všechny tři body.

A tak jsme mohli spolu s několika rodiči slyšet z kabiny hostů, tentokrát hned na první pokus – vítěznou „CIGINU“ se závěrečným „1, 2, 3, 4, 5 góóól“.

V příštím kole přivítají naši hráči tým Hrubého Jeseníku/Všechlapy a pokud předvedou stejný výkon jako dnes, můžou zůstat všechny tři body v Litoli.

Petr Mazáček

9.9.2018 10:15 Dorost - okresní přebor 2018/19 2018 - 2019