Sána/Opolany A – FK Litol

26.8.2017

Góly: 85. Vorlíček, 89. Šamša – 5. Šemberk, 7. MD7, 29. MD 7, 69. Kejha

Sestava: Jareš – Brychta, Zikmund, Papáček, Čemus – Šemberk, Loskot, Eliška, Kejha – Fér©, MD7

Střídání: 62. Křáp (Brychta)

Karty žluté: 0:3, Střídání: 3:1, Diváci: 50

Koeficient krásy předvedené hry: 7/10

Sršní srdíčko

Po emočně intenzivním premiérovém utkání ve III. třídě s Tatcemi (3xČK) všichni sršni věřili, že si konečně zahrajeme fotbal celých devadesát minut. Čekal nás nám neznámý celek Sány/Opolany A. Protože sršeň je společenský a zvídavý hmyz, vrchní trubec Jari začal dostávat omluvenky na zápas z důvodů účastí na svatbách, rodinných dovolených nebo se prostě jenom někdo chtěl konečně naučit plavat (Loudis). Velkým tématem na předzápasovém tréninku tak bylo, v jakém počtu se sršní letka zformuje a kdo zastoupí nejkrásnějšího gólmana, když druhý gólman si vypnul telefon a zřejmě se projíždí na kole někde v Ugandě.

Hodinu před zápasem u pěkného rybníčku u šaten zastavily tři škodovky a čtvrtou Féris zaparkoval tak, že domácím borcům ubral další dvě možná parkovací místa. Ano, i o psychologii je fotbal. Před kabinami se tak sešikovalo deset urostlých hmyzáků a dvě dorostenecké vosičky. Vzhledem k počtu letky byla sestava vcelku jasná a otázku týdne, tedy kdo bude čelit nepříjemným střelám soupeře, rozřešil Jari, který se převlékl do svítivého brankářského dresu a přikázal nám ho od té chvíle oslovovat pouze Keilore nebo Navasi! Cíl tohoto zápasu byl: nic nevzdávat, odevzdat vše a pokusit se „něco“ uhrát.

Vstup do utkání však předčil naše očekávání, a pravdou je, že soupeř nám to velmi ulehčil. Nejprve po chybě domácí obrany zavěsil pumelicí z rohu velkého vápna tyčinkou Petry Kvitové nažhavený Šembi. Ten měl z gólu takovou radost, že nejprve udeřil do rohového praporku silou McGregora a potom málem ukousl hlavu největší nutrii vykukující z přilehlého rybníčku.

Dvě minuty a další fatál domácího obránce, který posadil míč přesně na nohu dnes koncentrovaného MD7, který z prostředku velkého vápna chladnokrevně levačkou přeloboval gólmana. Poté se hra vyrovnala, ale žlutočerní měli stále herní převahu, domácí hrozili především z breaků. Ve 29. minutě pak vyzval MD7 dnes střední zálohou zaskočený Loskuták (Loskot) a MD7 se opět nemýlil.

Poločas tedy 3:0 v náš prospěch a i když bylo opravdu tropické vedro, v šatně jsme si řekli, že už to dnes musíme urvat. S přibývajícími minutami bylo na hostí znát, že ubývají síly a že je teprve začátek sezóny a dovolenková kilíčka a panáčky se stále našich těl drží, ale vždy, když bylo ouvej, tak famózně zakročil Keilor! Navas, který byl po utkání jednoznačně zvolen mužem zápasu a mohl tak políbit nejkrásnější nutrii, navíc přiváděl domácí borce k zoufalosti svými častými výběhy a troufalými kličkami.

Občas bylo třeba v naší obranné řadě přistoupit i k ostřejším zákrokům, které si ale naši zkušení zadáci i přes hrozbu ožlucení, schovávali až mimo penaltovou hrozbu. Pár minut po jediném našem střídání konečně Kejhič (Kejha) využil svou rychlost a místo k rohovému praporku teď překvapivě zamířil s míčem k bráně a zkušeně placírkou po zemi umístil míč k tyčce. Asi v 75. minutě pak došlo podruhé (poprvé po střídání) k přeskupení rozestavení, protože vyprázdninovanej učitelskej (autor), který ten den o rok zestárl, dostal křeče. Naštěstí to za něj oběhal dobře hrající nedorostlý dělníček Čemíček (Čemus).

Vzhledem k tomu, že se ke konci utkání hrál již velmi otevřený fotbal (nám chyběli síly na obranu a soupeř už nebránil) a našim zabijáckým střelcům zvlhl po pivobraní v Matyldě prach (Féris),  povedlo se domácím zaslouženě dvakrát skórovat. Náš hmyzí příběh tedy pokračuje a všichni sršni s věrnými fanoušky zaslouženě oslavovali vydřené vítězství až do pozdních nočních hodin…

26.8.2017 17:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018

Opolany022Vítěz