FK Litol
Oficiální stránky klubu

Sadská/Tatce – FK Litol

Report

Branky: Šubrt M., Hejzlar J., Poustka

Hráli: Haizler – Furgalák J., Řehák Jan, Steiner, Houska Pavel, Furgalák M., Řehák Jakub, Poustka, Šubrt M., Mazáček, Droberjar, Ševčák, Hejzlar J., Lepka L. 

V prvním kole nové sezony okresního přeboru dorostu čekalo na naše hráče mužstvo Sadské/Tatce. Vzhledem k tomu, že prázdniny byly ještě v plném proudu, odrazil se tento fakt i na soupisce, kdy bylo nutné využít služeb nejen starších, ale i dvou, na jaře ještě, mladších žáků. Naopak pozitivem byla skutečnost, že od letošního soutěžního ročníku lze i v kategorii dorostu využít opakovaného „hokejového“ střídání a tudíž trenéři nemuseli vymýšlet varianty, s kým zápas začít a koho kdy vystřídat. Navíc velikost hrací plochy soupeře sliboval náročný boj po téměř dvou měsících prázdninové pohody a relaxu.

Zápas začal svižně a pohledné kombinace se střídaly na obou stranách. Již v 11. minutě po hezké akci našich hráčů došlo k zabránění vstřelení gólu pouze za cenu faulu v pokutovém území domácích. Nařízený pokutový kop Martin Šubrt proměnil a naši hráči se tím uklidnili a začali předvádět jistější a sebevědomější výkon. Zlepšená hra a mírná převaha v poli přinesla několik šancí, ale bez gólového efektu. Pak přišla 34. minuta a po trochu „nepovedené“ střele Kuby Hejzlara k pravé tyči, kdy brankář soupeře téměř nezareagoval, byl stav 2:0 pro naše hráče, který vydržel až do přestávky. 

Do druhého poločasu jsme vstoupili ve stejné sestavě, v jaké jsme zápas zahájili. Ale hráči nenavázali na svůj výkon z prvního poločasu a soupeř po několika kombinačních akcích v 52. minutě udeřil a snížil na 1:2. Naštěstí hned o minutu později se prosadil Lukáš Poustka a vrátil našim hráčům dvoubrankové vedení. I přes fakt, že domácí do druhého poločasu nastoupili bez možnosti oživit síly ze střídačky, bojovali dál, ale naši borci se opět vrátili ke své hře z prvního poločasu a nedopustili soupeři skore zdramatizovat a dovedli zápas na velké hrací ploše ke zdárnému konci. Je třeba vyzdvihnout výkon celého mužstva doplněnou o dva hráče kategorie „mladších“ žáků, kteří se ničeho nezalekli a odvedli kvalitní a bojovný výkon občas i s o dvě hlavy většími hráči soupeře.

A tak jsme mohli spolu s několika rodiči slyšet z kabiny hostů, sice až nadruhý pokus – asi nebylo dohodnuto kdo, co, kdy a jak 🙂 – vítěznou „CIGINU“ se závěrečným „1, 2, 3 góóól“. 

Jen tak dále!!

Petr Mazáček 

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
26.8.2018 10:15 Dorost - okresní přebor 2018/19 2018 - 2019

Výsledky

KlubStav 1. poločasuStav 2. poločasuCelkový počet gólůVýsledek
AFK Sadská011Prohra
FK Litol – dorost213Vítěz

AFK Sadská

Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
 0000

FK Litol – dorost

# Hráč Post Góly Asistence Žluté karty Červené karty
Řehák JanObránce0000
Furgalák JakubObránce0000
7Šubrt MartinZáložník1000
8Hejzlar JakubÚtočník1000
18Ševčák FilipZáložník0000
Řehák JakubÚtočník0000
Steiner MartinObránce0000
Furgalák Mikuláš-0000
5Haizler ŠimonZáložník0000
9Lepka LukášÚtočník0000
10Poustka LukášZáložník1000
11Droberjar JiříÚtočník0000
15Houska PavelObránce0000
3Mazáček PetrObránce0000
 Celkem 3000