Sadská B – FK Litol

Góly: 10. Hnízdo (p), 17. Hnízdo, 88. Tolma, 89. Kučera – 35. Zikmund

Sestava: Loudil – Šemberk©, Brychta, Jareš, Šesták – MD7, Eliška, Papáček, Kejha – Fér, Zikmund

Střídání: 46. Langmajer (Melíšek), 48. Urban (Kučera), 66. Koniuk (Cempírek), 68. Sabri (Nedbal), 82. Kučera (Záruba) – 55. Loskot (Zikmund), 66. Křáp (Kejha)

Poločas: 2:1, Karty žluté: 2 (MD7, Papi), Střídání: 5:2, Diváci: 42

Koeficient krásy předvedené hry: 7/10

Zápas blbec

V rámci posledního zápasu podzimu zavítali sršni v sychravém a studeném počasí na „letiště“ v Sadské. Zkřehlý hmyzáčci tak ve vytopené šatně začali prohledávat své tašky, zda jim jejich milovaná vosička přeci jen nepřibalila kulíšek nebo rukavice. Někteří se zaradovali, někteří jako třeba Chuyol (Brychta), museli šáhnout do svých železných zásob a tasit podvlíkačky po svých dávných předcích. Sestava oproti minulému kolu doznala několik změn – z rodinných důvodů chyběl středopolař Buňa (Černý) a mladíček Cirkovský, z pracovních Štindlík (toho znáte spíše z cukrárny Campiello, než z fotbalového pažitu) a z neznámých důvodů nepřicestoval ani Klíšťák (Novotný).

Přestože byl povrch největšího hřiště na okrese vzhledem k panujícím podmínkám značně rozmoklý a blátivý a trochu připomínal rugbyové hřiště po zápase Francie x All Blacks, snažili se hostí již od začátku kombinovat a nepůjčit domácím balón. Toto se dařilo až do desáté minuty, kdy při prvním výpadu domácích přišel centr z levé strany hřiště do velkého vápna, který zamotal hlavu našemu urostlému Chuyolovi i Zbýňovi (Šesták). Míč tak propadl až před osamoceného útočníka Hnízda a Zbýňa, který chtěl v dobré víře skákající míč daleko odkopnout, minul a nakopl Hnízda přímo do stehna. Rozhodčímu Havlasovi tak nezbylo nic jiného, než nařídit pokutový kop. I když na Loudise (Loudil) sršelo spoustu tajných znamení od zkušených znalců fotbalových poměrů v Sadské, kam bude penalta umístěna, Hnízdo umístil oproti radám svou střelu přesně na druhou stranu… 1:0.

Tlak žlutočerných pokračoval, ale nedařilo se vytvářet finální přihrávky, natož kvalitně zakončit. Při jednom z autů na útočné polovině pak Učitelskej (Eliška) přihrával Jarimu (Jareš), nahrávka však nebyla dostatečně razantní, protihráč se tak chopil míče a následující break domácí proměnili. 2:0. Převaha sršňů i tak pokračovala a z levé strany přicházel jeden výpad za výpadem většinou vedené dnes konečně bojovně laděným MD7, k pohledným kombinacím se přidaly i vyložené šance, ale naši hráči se ne a ne prosadit. Až do 35. minuty… Šembi (Šemberk), dnes překvapivě hrající bez tyčinky od Petry Kvitové, posouvá na MD7, ten obchází hráče a míč po lajně zatahuje, následně předává doprostřed Učitelskýmu, který nachází vpravo osamoceného Zikiho (Zikmund), jež se z oblasti penalty nemýlí. Konečně! 1:2 Do poločasu přichází ještě další vyložené šance: MD7, Fér, Ziki…, ale ani jeden z výše jmenovaných nabídnuté lahůdky nedokáže proměnit.

Tento obraz hry, kterou v druhém poločase sršni s vidinou zisku bodů vysunuli už hodně vysoko, pokračuje prakticky až do 79. minuty, kdy se ve vlastním vápně po dopadu z hlavičkového souboje ošklivě zranil domácí Záruba a musel být odnesen na nosítkách. (Doufáme, že je v pořádku a že se na jaře na hřišti setkáme!) Následné pětiminutové přerušení hry prospělo spíše domácím, přestože rozjetí sršni lehce prokřehli, nasměrovali svá žihadélka do maximálního důrazu na útok. Hra vabank ale bohužel nevyšla, protože domácí sebrali své poslední síly a Tolmovi s čerstvým Kučerou se podařilo dvakrát za sebou přečíst rozehru žlutočerných. S následnými samostatnými nájezdy si zkušeně poradili.

Dnes jsme tedy prožili zápas blbec, hráli jsme vcelku pěkný fotbal, ale domácí dávali góly…

Zápasem však fotbalový děj neskončil, protože jednočlenný realizační tým mužů z časových důvodů opustil Jari, který zůstává sršním bojovníkem, ale pouze v poli. Jarimu za odvedenou práci a trpělivost moc a moc děkujeme!!! V zimní přestávce se sršní letka musí zformovat, a nalézt nového „tmeliče“ a stratéga. Snad se to podaří již do společné lednové zabíjačky, po které bude následovat intenzivní soustředění v řídkém horském vzduchu.

Všem našim příznivcům ještě jednou za podzimní část veliké DÍKY! Už nyní se všichni těšíme na viděnou v březnu!

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

12.11.2017 14:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018