Předhradí – FK Litol

23.4.2017

Góly: za nás nikdo – 23. Matějka, 88. Němeček

Karty žluté: 2:3 Karty červené:  0:1, Střídání: 3:4, Diváci: 50, Koeficient krásy předvedené hry: -2/10

Sestava: Loudil – Cibulka ©, Novotný, Šimon P., Šesták (59´ Brychta) – Šemberk (68´ Jareš), Černý, Eliška (54´ Holeš), Kejha – MD7 (56´ Šimon J.), Fér

Jednou to přijít muselo…

V 18. kole nejnižší fotbalové soutěže v okrese Nymburk čekal na naše borce nažhavený soupeř TJ Sokol Předhradí. Počasí bylo po celý týden aprílové a fotbalové fajnšmekry a znalce tak přímo vybízelo k úvahám, zda takové podmínky budou lépe svědčit dravým ptákům od Kolína, anebo reprezentantům nebojácného hmyzu z Litole. Naši hráči pak na trénincích horlivě zvažovali, zda vzhledem k časovému posunu způsobeném dojezdovou vzdáleností přes 30km, neodcestují k nedělnímu utkání již v sobotu. Bohužel se v klubové kase pro takové vycestování nenašly finance a tak musíme i nadále snášet podmínky ryze amatérské, i když se občas někteří z nás umí mimo hřiště chovat jako zkušení čeští profesionálové…

V neděli odpoledne tak na naše hráče čekal solidně upravený pažit zastřižený do kruhů alá Nou Camp a pro dokreslení jiskrné atmosféry se nad hrací plochou povaloval těžký dým nasycený vůní místních klobás (prostředí velmi ocenil dnes pro zranění nehrající avšak mávající Ziki). O tuto nezvyklou podívanou i povoňavou bohužel přišla celkem početná část sršňů, kteří měli polámaná křidélka anebo si ten fotbal doma prostě nevybojovali a zápasu nemohli být přítomni. K milému překvapení přítomných hráčů se však kolem stadionu objevilo i několik našich tradičních fanoušků, za což jim pěkně děkujeme!

V dostatečném předstihu před utkáním byla naše šatna tajnými skauty informována, že máme za každé situace zachovat klid, že hráči domácích nechodí pro kontakt daleko. Sportu znalejším z nás tak po příchodu na stadion docvakl význam kruhového posekání trávy na hřišti… Jakému sportu by se mohl styl dnešního fotbalu blížit, pak po příchodu na trávu nechal definitivně napovědět i rozhodčí Suchánek, s kýmž by se chvíli trápil i první „velký“ Čech v Japonsku Pavel Bojar zvaný Takanojama Šuntaró.

Klid do našich duší bezprostředně před utkáním vnesl nejproduktivnější (odehrané minuty / branky) střelec soutěže Izi (J. Šimon), který si při svém neohlášeném zjevení v Předhradí počínal stejně chladnokrevně, jako při svém suverénním zakončení na středečním tréninku.

Zápas však oproti předpokladům začal v poklidném tempu, hráče občas svlažil jarní deštík nebo hlášky domácích fanoušků a kombinovat se nedařilo ani jedné straně. I tak se nám ale během první čtvrthodiny podařilo dvakrát vysunout MD7, který postupoval sám na bránu, ale dobře chytajícího brankáře domácích nepřekonal.

Neproměněné šance hostů tak byly posléze potrestány gólem z rohu, kdy prodloužený míč propadl na hranici malého vápna přes několik našich hráčů, a kapitánovi domácích se podařilo kolenem zakončit do brány nechytatelnou střelou. Po zbytek 27. minuty, kterou signalizovala digitální časomíra, a která trvala až téměř do poločasu, se kromě žluté karty pro Buňu za tradiční verbální ujasňování si pravidel s rozhodčím, nic mimořádného nestalo.

Časomíru se na druhý poločas podařilo “nahodit“, hru FK Litol ovšem ne, a tak se nejaktivnějším aktérem druhého poločasu stal zmíněný soupeř Takanojami s píštalkou. Jak je všeobecně známo, zápasníci preferují maso před zeleninou, takže pana rozhodčího neobměkčil(a) ani “fenomenální“ Cibulka (alias Cíba) a po hlavičce alá Zidane o hlavu menšímu soupeři ho po druhé žluté poslal do kabin. Jako správný sršeň navíc Cíba nezamířil rovnou do šaten, ale za pozorování čekajících hráčů ještě obkroužil hřiště pro mikinu, takže získal soupeři zdržení na další tři minuty (a bude to mít hodně drahé).

Necelých dvacet minut do konce a oslabeným žlutočerným se nedaří vyrovnat. Hrají na riziko, přeskupují sestavu a brání pouze se třemi obránci. Touto dobou se velmi dobře aktivní hrou prezentuje zkušenosti sbírající dorostenec Páťa (Holeš), ale ani Klíšťákovi (Novotný) přesunutému ze stopera na hrot se nedaří kvalitně zakončit. V 88. minutě přichází moment gólmana s nejlepší rozehrávkou v okrese Loudise, který se na rohu velkého vápna ukvapí a nabídne soupeři možnost dorážky do prázdné brány. Střídající Němeček se nemýlí a branku běží společně se spoluhráči radostně oslavit před jásající domácí fanoušky. Všichni sršni už vědí, že dnes to na body nebude a smutně dohrávají posledních pár chvil nešťastného zápasu, na který budou chtít co nejdříve zapomenout…

Už jen pro to, že jsme mohli poprvé v sezóně slyšet vítězný pokřik soupeře, který ve srovnání s tím naším nebyl moc kreativní, se pokusíme ztrátu v příštím zápase proti Všechlapům B odčinit!