TJ Poříčany – FK Litol

16.10.2016

Branky: vlastní, Jareš M.

Žluté karty: Křivánek, Cibulka, Kejha, Jareš M.

Červená karta: Dzurko (2x žlutá)

Sestava: Eichler M.- Šesták Z., Jareš M., Novotný O., Cibulka M. (68´ Levý O.) – Šimon P. (90´ Brychta), Černý T. (73´ Šemberk R.), Křivánek P. (46´ Kejha M.), Papáček J. – Zikmund T., Dzurko M.

Střídali: Kejha M., Šemberk M., Brychta J., Levý O.

Již předem bylo jasné, že utkání v Poříčanech bude jedno z nejtěžších podzimní sezony. Trenéři se po několika výsledkových nezdarech rozhodli zamotat s posty v sestavě, a tak hráčům stoupla tepová frekvence již v kabině při přečtení sestavy (např. Ziki nastoupil jako vysoko presující hroťáček). Při pohledu na domácí fotbalisty s velkým množstvím stožárovitých typů bylo jasné, jaká bude taktika domácích. Utkání bylo velmi bojovné a plné osobních soubojů. Fotbalových akcí moc k vidění nebylo. Dá se říci, že mělo jednotný scénář: souboj, skluz, faul, nadávky, strkanice. To se pořád opakovalo jako rytmus diskotékového hitu od Michala Davida. Po zbytečném vyloučení M. Dzurka nám nezbylo nic jiného, než toto utkání dobetonovat do vítězného konce (neboj Milku, kasa nezapomíná). Poříčany posílaly jednu leteckou zásilku vyskládaným stožárům Poříčan na našem pokutovém území za druhou a my museli podstupovat souboje s o několik decimetrů vyššími a několik desítek kilogramů těžšími soupeři. Pověstné štěstíčko se nás tentokrát drželo a odražené míče jsme zdárně sbírali. Rozhodčí se naštěstí nenechal obalamutit kouzelnou časomírou, která se pět minut zastavila na 88. minutě a ukončil utkání. Shrnutí utkání: ubojované tři body na úkor zdraví – oblíbená to hláška litoských borců(((-:

Papáček Jan

18Levý OndřejObránce0000

2 Responses to TJ Poříčany – FK Litol

• Lucie Šestáková

Body byly tentokrát fakt vydřené, neboť kluci museli kvůli udělené červené kartě makat o to více…ale výhru si zasloužili. Na tomto zápase bylo jasně prezentováno, proč se fotbalu říká také kopaná (nebo spíše „okopaná“?)…a to doslova 🙂

• O to víc je třeba bojovat. Jak už dobře dávno víme, v této třídě jde fotbalová krása a ladnost stranou. Zde je to tvrdý a často bolestný boj. Proto se odsud co nejdřív „vykopat“ a pryč do vyššího levelu! 😉