Pátek B -FK Litol

Branky: 2x Dzurko

Rozhodčí: Suchánek Zdeněk

ŽK: Jareš

Sestava sršňů: Loudil – Šesták, Novotný, Zikmund, Šemberk – Kejha (80. Křáp), Jareš, Papáček, Dzurko – Fér (75. Širc), Loskot

Utkání hodnotil pan velkovezír Loskot:

Během krásného nedělního odpoledne zavítalo naše A mužstvo na horkou půdu jednoho z adeptů na postup do vysněného okresního přeboru – rezervy TJ Pátek.

Po úvodním zápase minulý týden již vládla v kabině uvolněnější nálada, kterou jsme nedokázali v plné míře přenést na hřiště. Snažili jsme se soupeře na poslední chvíli zmást a v zápise uvedeného kapitána Klíšťáka jsme nechali bez pásky, kterou jsme vší silou upevnili na levačku našeho barokního anděla Zikyho.

Soupeř se ovšem zmást nenechal a hned od úvodních minut nám dával pocítit, kdo je tu doma. Kvůli našim nepřesnostem jsme se dostávali pod tlak a do zbytečných soubojů, které byly ze strany hráčů Pátku tvrdé, nutno ovšem podotknout, že tentokrát férové a bez jakýchkoli záludností. Úvodní tlak domácích vyústil v 15. minutě zahráváním přímého volného kopu, kdy se po prostřelení naší děravé zdi dostali do vedení – 1:0. Naštěstí jsme dokázali ihned odpovědět, když MD7 zahrál přímý kop od autové lajny tak dobře, že zapadl překvapenému brankaři na zadní tyč až do sítě. Historie se nebude ptát na to, že mělo jít o centr a všichni jsme mohli opět slyšet naší oblíbenou větu „Do-do-do-dobrej gó-go-golik ne?“ – 1:1

Domácím jsme však vítr z plachet nevzali a stále se snažili hrát svoji nátlakovou hru, která vyústila v několik nebezpečně zahraných rohových kopů a závarů před naši brankou. Vše se nám ale podařilo za-žehnat a k překvapení všech domácích hráčů i fanoušků jsme po ose Fér – Loskot – Dzurko šli ve 35.minutě do vedení, když poslední jmenovaný uklidil krásnou střelou po zemi míč do branky – 1:2! Další „do-do-do-dobrej go-go-golik“!!! A za tohoto stavu se šlo o poločase do kabin.

Druhý poločas nabídl téměř stejný scénář, po počátečním tlaku domácích se hra vyrovnala a přelévala nahoru a dolu. Bylo jen otázkou, zda přidáme další branku a zvýšíme na 1:3, což by pravděpodobně zna-menalo zisk tří bodů. To se bohužel nestalo a můžeme litovat neproměněných šancí. Za zmínku ale stojí hezká nahrávka od Féráka na Loskyho, který z voleje více než brankáře ohrozil obyvatele rodinných domků daleko za brankou, či šance Michala Jareše, který se po minele domácího brankáře, zřejmě omámeného vůní exklusivních hamburgerů z místní hospůdky, úplně sám před prázdnou brankou zalekl natolik, že mu ztvrdly nohy a pokusil se z velkého vápna vsítit branku hlavou.

Po našich neúspěšných pokusech domácí vycítili jistou naději a z nenápadné akce a za přispění naší nedů-sledné obrany v 75.minutě vyrovnali – 2:2. V tu chvíli se nadechli do závěrečného tlaku a nám nezbývalo než urputně bránit a hrozit alespoň z brejků. Bohužel ve chvíli, kdy jsme již dokázali překonat domácího pomezního, který si „raději dal fóra“ a stál 10 metrů za obrannou linií, aby mu neunikl žádný ofsajd, jsme nedokázali překonat naší největší bolístku celé sezóny – finální nahrávku.

A protože naše obranná řada včetně záložníků odváděla perfektní práci i v závěru, skončil zápas zaslouže-nou remízou 2:2. Věříme, že v příštím zápase naše mužstvo získá všechny tři body a že se již naplno ukáže střelecký apetit Lukáše Féra, který zatím na jaře střelecky mlčí… 🙁

8.4.2018 16:30 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018

TJ Pátek112Remíza