Ostrá – FK Litol

Branky: 1x Hejzlar M., 1x Svoboda J., 1x Šimon V., 1x Zíta T.

Hráli: Zoubek O. – Poledne O., Šimon, Svoboda J., Haken, Hejzlar M., Hanke, Zíta T., Prach, Král R., Roza L.

Další venkovní utkání nás přivedlo do nedaleké Ostré. Utkání opět nabídlo místní derby, a to nejen kvůli krátké vzdálenosti, která odděluje naše hřiště, ale i proto, že tamní klub ve svých řadách trenérských i hráčských má mnoho Lyských milovníků fotbalu. Postupem času při korzování po okolních hřištích si uvědomuji, jak hluboká tradice fotbalu v Lysé nad Labem je, kolik vychovala trenérů a talentů a že Lysá počtem dětí, které fotbal hrají (ať už v Lyských či v okolních klubech), na počet obyvatel je jedno z nejfotbalovějších míst v naší stoleté republice. Ale zpět k utkání – derby jak vyšité a motivace opět na vysoké úrovni.

První poločas se hrálo více na naší polovině hřiště a jedna krásná akce střídala druhou. I když měl soupeř více ze hry, hrálo se utkání nahoru dolu a zejména na naší straně ukazoval své kvality brankář. Přes počáteční vedení jsme první poločas prohráli 2:1 a bylo to zasloužené, když za prvních 35 minut jsme dokázali vystřelit na soupeřovu branku jen dvakrát. Tak se vyhrát skutečně nedá. Přestávka nebyla o strachu o výsledek, ani o strachu hrát s výborným soupeřem. Naopak z mužstva sálala vůle hrát a překlopit výsledek na naši stranu.

Druhý poločas se znovu hrála vyrovnaná hra, tentokrát již na obou polovinách hřiště. My jsme zvyšovali tlak, soupeř měl řadu šancí jak z úniků, tak i z tlaku na naši obranu, která důsledně zakládala hru od brány jak individuálně, tak i kombinačně po zemi. V kritických situacích náš brankář zavřel bránu a bylo tak otázkou času, kdy soupeře přetlačíme nejen herně, ale i výsledkově. Nejprve se zaskvěl několikrát brankář soupeře, pak byly proti nám několikrát tyče soupeřovy brány, ale náš tlak se zvyšoval a nakonec se naše góly do soupeřovy branky sesypaly. Po čtvrtém zásahu do soupeřovy brány soupeř už jen odkopával a naše vítězství bylo neodvratné.

Opět je třeba kluky pochválit za hru, za nasazení a vůli. Je třeba si však uvědomit, že vítězství, která jsme v posledních zápasech doslova vydřeli, nechodí sama. Důsledně o ně bojujeme, na hřišti je znatelná parta a o výsledku rozhoduje, jak vůle hrát po celé utkání, tak i skutečnost, že máme dost hráčů, kteří se pravidelně k zápasům dostavují. Zkusme v tom vytrvat.

Radim Hanke, trenér

20.10.2018 10:00 Žáci 7+1- okresní přebor skupina B 2018/19 2018 - 2019