Odřepsy – FK Litol

Góly: 39., 55. Leština, 74. Hobik – 6. Fér, 17. MD7, 45. Loskot, 53. Eliška, 79. Zikmund, 87. Loskot (p)

Sestava: Loudil – Šesták, Zikmund, Papáček, Šemberk – Novotný, Černý, Eliška©, Fér – Loskot, MD7

Střídání: 46. Křáp (Šesták), 46. Kejha (Šemberk), 58. Jareš (MD7), 58. Štindl (Novotný), 68. Brychta (Fér)

Karty žluté: 1:0, Střídání: 3:5, Diváci: 55

Koeficient krásy předvedené hry: první poločas 8/10, druhý poločas 5/10

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

Sršni se sedřeli a nakonec psy odřeli

První zářijový víkend, kdy se většina sršních samečků v rodině chystala na slavnostní zahájení školního roku svých malých včeliček, stalo se pro některé z nás nutností zastavit při cestě na zápas v nejmenovaném hyperúlu a dokoupit sešity a psací potřeby…. Když se však dnes početná letka shlukla na terase velmi pěkného areálu TJ Odřepsy, domácí strasti šly stranou a z chvějících se tykadýlek sršňů šla odezřít maximální koncentrace. Dnes prostě chceme potvrdit vybojovanou výhru z minulého zápasu a přivést body, válečníků je na to dost.

Klasický předzápasový proslov se nesl ve znamení pozitivní motivace a dokonale nás zaskočil tréňa Marťas, který utratil poslední minuty ze svého neomezeného tarifu, aby vyzvěděl informace o našem dnešním soupeři, ve zkratce: „Bude to bolet. Diváci na vás budou hulákat. Očekávejte tlak (ne jen na svěračích) minimálně prvních patnáct minut!“ Spoluhráče však uklidnil učitelskej (Eliška), kterého při rozcvičce na hřišti pozdravili jeho dva bývalí studenti, tzn. od začátku bylo osudem nastaveno, kdo dnes bude koho vyučovat!

Do utkání jsme vstoupili pozorně a aktivně a soupeře jsme tím zřejmě trochu překvapili. Uběhla první pětiminutovka a Loskůtek (Loskot), přes hráčů plůtek luxusně posadil loptu na prořídlé, ale pečlivě upravované vlásky nejkrásnějšího střelce na okrese Férise (Fér), který i díky gelíku od Garnier (takže žádná mastnota ani možnost proklouznutí míče) nekompromisně hlavou zavěsil. Každý gól tohoto matadora a univerzála litolské kopané však vyhecuje jeho parťáka MD7, který věděl, že musí svého mistra gólově ihned dorovnat.

A podařilo se: opět milimetrový čechraný balón přes hráčů plůtek od Loskůtek, který to má v hospodě za plůtek (ale naštěstí ne za plůdek) z pravé strany a MD7 hlavou chladnokrevně na 2:0. Všichni jsme v tu chvíli věděli, že večer z jeho úst opět zazní obligátní otázka: „Aale pěknej gggólik, co?“

Po úvodní dvacetiminutovce, kdy jsme hru kontrolovali, nám tedy bylo jasné, že tlak ze strany hostí se konat nebude. Černočervení se v těchto chvílích snažili především o nakopávané balóny po pravé straně hřiště, čímž postupně sdírali našeho pitbula Šembiho, který znaven neustálými sprinty chvíli před poločasem podskočil centrovaný míč na hranici našeho velkého vápna a šikovný útočník hostí si s nabídnutou šancí i nečinně přihlížejícím Klíšťákem (Novotný), poradil.

Na obdrženou branku ale bojovníci ve žluto-černém odpověděli nejlépe, jak jen to šlo. Těsně před odchodem do udržovaných šaten sklepl před hranicí velkého vápna MD7 loptu nabíhajícímu učitelskýmu, který dle svých zvyklostí namísto střely zvolil nahrávku a vybídl tak dnes oproti minulému zápasu opět spokojeného Loskůtka (protože s minimem obranných povinností na hrotu…) k brance. Do šaten jsme tedy odcházeli s vedením 3:1 a vírou, že jsme dnes lepším mančaftem.

Kdo sleduje litolskou kopanou a filozofii hrajícího trenéra Radamela Jarkaa (Jareš), mohl již vysledovat, že základem našich výkonů je dobrá parta a s tím spojené: kdo přijde, ten si zahraje. Jarkao tedy o poločase zamíchal sestavou se stejnou jako razancí, jako to dokáže s mopem v kýblu v klubovně a šlo se na to. Protočení sestavy ale oproti očekávanému „ovzdušnění“ hry nám přineslo efekt opačný.

Sršni se tak v prvních minutách druhé půle cítili, jako by se právě octli o pár kilometrů daleko na řetízáku na posvícení v Nymburce. (nejkrásnější gólman Loudil pro své časté máchání rukou ve vzduchoprázdnu spíše na labutích) Svou snahu však domácí ne a ne přetavit v branku. Naopak při jednom z našich smrtících kontrů se asi při čtvrté naší dorážce konečně podařilo učitelskýmu poslat míč z oblasti penaltového puntíku levačkou do sítě. Poté jsme opět přestali být aktivní a vzápětí přišel trest v podobě soupeřova nížení na 2:4.

Námi prezentovaný styl kopané Jarkao již nevydržel a poslal na hřiště sám sebe a dorosteneckého trubečka Štindlika. A změna byla znát: Kejhič, dnes opět inspirován běžci na hladkou čtvrtku, si po pravé straně předhodil balón a poprvé v sezóně PŘESNĚ odcentroval na MD7 čekajícího za bukem na hranici penalty, který vystřihl nůžky s takovou razancí, že balón přelétl ochranou síť a odplachtil do Poděbrad (doufejme, že tam na náměstí nesestřelil sv. Jiřího z koně.) Diváci ale téměř nestačili zavřít údivem otevřená ústa a Louďas (Loudil) smutně tahal balón ze své brány po třetí. 3:4 a domácí na koni

Sršní letka, to je však mix zkušenosti a mládí stáří, a tak když dostal dnes již třetí post hrající Ziki (Zikmund) nabídku standartní situace asi ze dvaceti metrů (střelec vám nad pivem a tlačenkou bude vyprávět ze třiceti) poslal nádherně míč do pravé horní šibenice. Brankář si sice „šáhnul“, ale bez šance. Tento, pro naši psychiku důležitý, gól nás uklidnil a mohli jsme se soustředit na jednouché bránění v podobě odkopů od brány a vysílání kolmic na svěže poletujícího hroťáka Vilíka Higuáina (Puyol alias Brychta).

Zápas už se víceméně dohrával, ale nebyl by to Kejhič, který ještě potřeboval doběhat na svůj standart dvaceti kilometrů za zápas (tzn. padesát čtvrtek) a při jednom takovém sprinto předkopu ho nestíhající domácí stoper ve vápně podkopl: penalta. S ní si poradila letošní nová akvizice Loskot parádně, a tak si odvážíme z Odřeps, kde mají skoro stejně dobré klobásy jako na našem hřišti v topolech, zasloužené tři body. Soupeři děkujeme za férový a bojovný zápas. Rádi bychom též vyzdvihli zkušený výkon pana rozhodčího, který se snažil hru zbytečně nekouskovat a s hráči zbytečně nediskutovat.

3.9.2017 17:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018