Milčice – FK Litol

Střídání: 1:5,

Platící diváci: 75

Koeficient krásy předvedené hry: 6,5/10

Sestava: Loudil – Papáček, Novotný (77´ Šesták), Zikmund, Brychta – Eliška (54´ Šemberk), Křivánek, Černý, Koštíř (46´ Kejha) – Fér (68´ Čemus), MD7 (60´ Holeš)

Hnízdo na hřišti V borovicích

První venkovní destinací jarní soutěže se stalo hřiště celku AFK Milčice, který na podzim nedorazil k utkání v Litoli z důvodů společné rekreace hráčů u moře.

V Milčicích nás přivítalo krásné slunečné počasí, jež způsobilo překvapivě mohutné rojení žlutých vosiček (rozuměj ještě nedorostlých sršňů) a dobře naladěných dospělých sršňů i sršniček kolem arény. Hřiště obklopené borovicemi nechalo napovědět, že vzhledem k nerovnému pažitu to dnes bude především o morálce a o boji. V intenzivním bzučení roje tak občas bylo možné zaslechnout opakující se otázku: Jak si s těmito podmínkami naši techničtí hráči poradí?

Nevyrojili se však pouze reprezentanti hmyzí, ale teplo vyhnalo ze svých temných zatuchlých obýváků s rozsvíceným playstationem i některé dorostence a tak bylo na střídání připraveno spoustu hráčů. Všichni však byli trenérem seznámeni s faktem, že si každý alespoň na chvíli zahraje. Sršňů dychtivých po výhře bylo dokonce tolik, že se téměř nevešli do ne příliš prostorné šatny, a tak se rozhodlo, že se bude převlékat po etapách. Rozhodnutí nezvrátili ani vehementní protesty hráčů zvyklých na kontakt tělo na tělo na tanečním parketě lokálních diskoték, např. Kejha, který tak dlouho odmítal stísněnou šatnu opustit, až musel být ven spoluhráči „vynesen“.

Předzápasové obavy fandů se bohužel vyplnily, a přestože hru v začátcích kontroloval téměř výhradně tým ve žlutočerných dresech, balón na hřišti odskakoval a nepřesnost střídala nepřesnost. K ne příliš pohlednému čutání na obou stranách se po čase ještě přidala pasivita a nejzábavnější aktivitou tak bylo počítání, jaký hráč svým razantním odkopem sestřelí nejvyšší počet šišek. Výše popsanou herní agónii přerušil přesným zakončením až bojovně naladěný Fér, kterému naskladnění kuřátek na haly Na Viničkách opět zažehlo jiskřičku radosti do jeho nelehkého života v prašné ulici K Borku a dodalo pohodu do zápasu. Parádní představení v těchto chvílích utkání předváděli i pomezní rozhodčí, kteří pro svůj ladný pohyb a časté zamávání praporkem vypadali jako navigátoři na ploše přistávací dráhy. Po jednom ze signalizovaných znamení pro přistání, které však hlavní pilot utkání neakceptoval, propadl centr od Koštíře na Elišku, na který, vědom si zahozených šancí z předešlých utkání, jsem se opravdu soustředil, ale nečistě postrčen urostlým obráncem jsem namísto zakončení na hranici malého vápna upadl. (Anebo to byl drn?)

Půle utkání uběhla opravdu rychle a litolští hráči hledali v šatně recept na to, jakým způsobem získat hopsinkovou šťávu a zkrotit balón, který dnes spíše připomínal hopík. V převlékárně zaznělo z úst Brumly Loudise i varování ohledně nebezpečných protiútoků a centrů domácích. Byl to však právě sám nejdražší gólman na okrese, který ze své hry vynechal naše silné stopery a vydal se sebrat vysoký centr skoro až na penaltovou značku. K míči se bohužel ani skrze svou evidentní snahu nedostal a domácí pohotově srovnali na 1:1. V tu chvíli bzučení roje rozprostřeného u postranní čáry ztichlo a diváci, kteří přicestovali podpořit hostující tým, se předháněli v teoriích, jakým způsobem by tuto velmi nepříjemnou situaci řešil management některých celků nejvyšší fotbalové soutěže.

To by však sršni nesměli mít ve svém týmu zkušenostmi oplývající matadory… Nebezpečně rychle se blížil konec utkání, když Zikmund alias Ziki zahrál na milimetr přesně standartní situaci a nechal tak vzpomenout na nejlepší léta Siniši Mihajloviće. (MD7 se po potlesku na lavičce na jméno slavného uvedeného hráče neskromně zeptal: „a kdo to je?“) 1:2! O dvě minuty později našel konečně správnou adresu v Milčicích i dopravce zásilek Černý alias Buňa, který se svou pojišťovací trefou posunul do čela střelců našeho A mužstva. Poslední momenty utkání si tak mohla početná enkláva velkých i malých fanoušků FK Litol, kterým opět patří veliké poděkování za skvělou podporu, vychutnat v klidu, avšak bez osvěžujících nápojů v ruce. (Protože si vaší podpory vážíme a snažíme se o zlepšení vašeho pohodlí, zvažujeme nakoupení jednoduchého mobilní občerstvení typu pípa na kolečkách, které bychom nasadili do provozu v případě, že areál nebude disponovat vlastní občerstvovací stanicí.)

Po závěrečném hvizdu čekala hráče ještě jedna nepříjemnost, a to ledová voda ve sprchách (jediný hráč, který o poločasu střídal a mohl tak vodu vyplýtvat je uveden výše). Nedělní večer však přinesl našim hráčům i fanouškům ještě spoustu radosti, a to v podobě lahodných Svijan nebo informace, že naši konkurenti o postup zaváhali a navyšujeme tak svůj náskok na luxusních 13 bodů!

Příští domácí zápas snad nebude ovlivněn početnými absencemi sršňů, kteří se rozlétnou poznávat větrné proudy i v dalších zemích. Věříme však, že se do konce dubna vrátí a přilétnou s nimi i čarodějnice.

Zapsal Eliška, editoval Jareš

9.4.2017 16:30 Muži IV. třída - skupina A 2016/2017 2016 - 2017