Libice n/C. – FK Litol

16.9.2017

Branky: 2´ a 62´ Loskot, 4´ Kejha, 66´ Fér

Sestava: Loudil – Šesták (64´ Cirkovský), Černý (21´ Křáp), Brychta, Novotný – Kejha (57´ Štindl), Zikmund (76´ Jareš), Papáček, Dzurko – Fér, Loskot

Po pátečním lehkém tréninku, při kterém nám Ziky hlásil kolik hodin zbývá do utkání a Bůňa vynalezl novou kolonku do sazebníku (překop při bagu za 40,-Kč), jsme si kladli otázku zda náruživého tanečníka MD7 budeme vyzvedávat před branami jeho „modré ústřice“ nebo zda dorazí po svých na sraz, který byl stanoven na pár minut před devátou hodinou ranní.

Před utkáním nám domácí borci vyprávěli pohádku „O Sněhurce a sedmi trpaslících“ a že se jich víc nesejde. Jenže my máme v kádru velezkušeného Michala Jareše, který dobře prokouknul snahu soupeře nalákat nevyspalé litolské sršně k podcenění soupeře. Před utkáním si proto vzal Jari bokem Milana Dzurka alias MD7 stranou a snažil se mu promlouvat do duše a možná i předat jisté tajné pokyny, které pro něj měl připravené na jeho zbrusu novém postu „běhavého“ krajního záložníčka.

Do utkání jsme vkročili nejlépe, jak jsme mohli, během 5 minut jsme na soupeře vlítli jako správná sršní letka a dvakrát jsme zabodli naše žihadla do soupeře. První branku, za pomocí odrazu od domácích obránců, vsítil Loskůtek a druhou branku o chvilku později přidal namotivovaný Kejhič – 5. minuta utkání a vedli jsme 2:0.

Co víc jsme si mohli na hřišti soupeře přát?! …. No přeci nepolevit a určovat nadále tempo hry. Jenže místo bzučícího roje neomylných sršáňů jsme vypadali jako včelky, které přišly o své žihadélko. Dovolili jsme soupeři zakončovat a ohrozit naší svatyni, kterou hájil opět překrásný a načančaný Tomáš (B)Loudil. Po rohovém kopu, který domácí rozehráli na krátko, se MD7 vydal překazit tento postupný útok, bohužel byl natolik aktivní v bránění soupeře, chladnokrevně ho podkopl a sudí nekompromisně ukázal na penaltový puntík. S nařízeným pokutovým kopem si domácí střelec poradil a dal domácím naději na vyrovnání. Naději, která se vyskytla, stejně jako tentýž střelec v našem vápně, během několika dalších okamžiků. Domácí střelec první branky ukázkově zasekl naše tři defensivní hráče, i když v daný okamžik si dovolím tvrdit tři kuželky postavené na hrací ploše a poslal poskakující balon za záda našeho krasavečka – rázem bylo vyrovnáno 2:2 a na tabuli svítila teprve 20. minuta utkání.

Co čert, ani litolský fanoušek nechtěl, po druhé inkasované brance opustil hrací plochu pro píchání ve svalíčku kurýrní expres Tomáš Černý, který není zvyklí na rychlejší pohyb v dopoledních hodinách, než na vysedávání za volantem svého kočáru ve firemní uniformě. Padla tedy náročná otázka na Jariho, co se sestavou, neboť zraněný Bůňa hrál do této chvíle posledního. Ale náš matador si věděl rady a poslal na místo stopera velice zodpovědného mladého a skoro stejně tak krásného čutálistu jako je Loudis – Klíšťáka jehož pečlivě nafénovaná, příbojová, vlasová vlna navlála nad celým stadionem. Do konce prvního poločasu jsme byli zcela bezzubí a soupeřovu branku ohrozili pouze z pár neškodných šancí a stejné mizivé náznaky na vstřelení branky měli i domácí, kterým se navíc zranil autor dvou branek a z útrob stadionu se do dresu převlékl další Bůniho kamarád Radek Holub.

Co zaznívalo během poločasové přestávky v kabině našich borců nemohu komentovat, ale do druhého poločasu jsme vkročili odhodlaně utkání opět zlomit na svou stranu a v klidu kontrolovat hru. To se nám víceméně dařilo, balon jsme drželi převážně na svých kopačkách, postupně jsme se dostávali do nebezpečných šancí, jenže pan Loskot si usmyslel, že na vstřelení branky potřebuje přesně 3 tutovky, jinak dnes skórovat nebude. Na hřiště mezitím naskočilo mládí a dravost v podání mladého Patrika Štindla a Adama Cirkovského, kteří se oba postavili na pravou stranu naší sršní letky a o pár chvil později nastoupil i Michal Jareš, který se postavil jako mozek do středu zálohy s chutí tvořit hru. Následovalo spoustu vypracovaných šancí směrem dopředu, a když se konečně pan Loskot dopočítal šesté předložené tutové šance, tak umístil kuličku mezi tyče a mohlo se jít slavit – 3:2 pro sršně.

O pár minut později se trefil také haďák Lukáš Fér, který jistě spěchal si vyzvednout novou samičku krajty královské do rodinné sbírky špaget carbonara – 4:2. Domácí nám ale utkání nechtěli jen tak nechat bez boje a proto dlouhými přihrávkami vysílali své (v domnění) rychlonohé útočníky do brejků, kteří ale tvrdě narazili na naší skvěle organizovanou obranu mladých trubečků, ti soupeře vymazali a nedovolili jim ve skórování branky. Stejně tak jako Loskůtek si musel svůj standart udržet také (B)Loudil a tak po odpískaném faulu a následném přímém kopu si nechal zcela nepochopitelně vsítit třetí branku a tím si udržel svůj standart tří obdržených branek na utkání.

Tím bylo dílo dokonáno a mohlo se jít na oslavný oběd do Sadské, kde Ziky přemýšlel na těstovinami, ale jakmile otočil jídelní lístek na další stránku, tak z jeho úst při objednání místo lehkého oběda v podobně těstovin, vypadlo: „Prosím tady ty propečené jatýrka s hranolkami a dietní tatarkou a ještě jedno velké pivo, děkuji.“

Novotný Ondřej

16.9.2017 10:15 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018