Kounice – FK Litol

1.10.2017

Góly: 1. Strejc, 58. Práchenský, 83. Liebelt – 2. Fér, 86. Novotný

Sestava: Loudil – Šesták (číslo 2), Novotný, Brychta, Šemberk – Cirkovský, Papáček, Zikmund, Kejha© – Fér, MD7

Střídání: 46. Křáp (Cirkovský), 46. Černý (MD7), 46. Eliška (Šemberk), 59. Jareš (Šesták)

Karty žluté: 2:4, Střídání: 1:4, Diváci: 55

Koeficient krásy předvedené hry: -5/10

FK Parodie

Přestože se sršní bojovníci do Kounic těšili, protože věřili, že budou moci po vítězném zápase svlažit hrdla výborným kounickým pivem, pozápasový lok jim značně zhořkl.

Hřiště v Kounicích bylo nachystáno velmi pěkně, střídačka žlutočerných slušně zaplněna a dokonce všichni dojeli na předzápasový sraz včas. Loudis (Loudil) si pro jistotu, aby se neopakovalo faux paux z předešlého týdne, zařídil hlídání od tatínka a klíšťák (Novotný) poprvé vyvezl svou holku až za hranice Práglu (doufejme, že ne kvůli tomu, že nemá své vlastní auto a musel by tak vlakem…). Čím blíže byl začátek utkání, tím více včeliček a trubečků slétalo se kolem pažitu pro fandění. Některé mladé včeličky dokonce oloupili kounické ještě dříve, než sudí Salava stačil poprvé písknout do píšťalky. Hřiště totiž lemují ořešáky, na kterých, kromě pár větví, už dnes nic nenajdete.

Taktika pro začátek utkání byla trenérským duem Šťastný-Jareš určena jako poctivá obrana s rychlými kontry. Když však nejkrásnější gólman na okrese chytil ve 35. vteřině již druhou tutovku domácích, začalo být zřejmé, že dnes to nebude hmyzí koncert, ba dokonce ani generálka, ale spíše odfláknutá zkouška. Po pár vteřinách se již domácím podařilo dopravit míč do sítě, když si s chutí hrající Strejc poradil s naší obranou, která v úvodu utkání soupeřila se zmíněnými ořešáky v disciplíně statika. Reakce hostí však přišla záhy, a to když dnes s kapitánskou páskou hrající a touto úlohou svázaný Kejhič (Kejha) nastartoval své turbo po lajně a podruhé v sezóně přesně odcentroval na dnes již spokojeného Fafatu (Fér), který dnes vzhledem k panujícímu podnebí mohl kromě svého oblíbeného gelu uplatnit i svou oblíbenou voňavku, která je postrachem všech o své orientaci pochybujících beků na okrese. Fafata si míč na hranici penalty pěkně připravil, přes beka nekompromisně zavěsil a hodil tak rukavici Rambovi (jeho syn Adam), který tak, jako obávaný zabiják z litolské přípravky, nyní ztrácí na svého otce v historických tabulkách již jeden zásah.

A poté to přišlo… Jestliže nejlepší zábavou předminulého utkání bylo pozorovat fandící kotel mladých včeliček s blikačkami křičící: „Pyro není zločin!“, pak největší zábavou dnešního prvního poločasu bylo pozorovat tyto stejné včeličky, jak si krátí čas nezáživného průběhu zápasu strefováním se míčem do posledních zbylých ořechů ve vršcích stromů. Aby však hráčům na střídačce i v ochozech nebylo smutno, ujal se lamač opuštěných dívčích srdcí na diskotéce o páté ráno Loudis zahřívacích cviků, které však nejvíce ze všeho připomínaly sestavu Olgy Šípkové v nejlepších letech. V některých svých spoluhráčích vzbudil obavy, zda se do této role nevžije až příliš a od brány se nezačne ozývat: „Tak holky jedem, levá, a ještě jednou!“

Tuto kounickou komedii dell arte (pro MD7 – ne, to není druh zmrzliny ani název italského disco hitu z 80. let) dokonal Jari, který na střídačce věrně parodoval typický telemark jednoho ze spoluhráčů, ale chytla ho při tom křeč do zadního stehna. Tento nejmenovaný spoluhráč krátce poté předvedl nejrychlejší sprint v dosavadní sezóně, kdy mu stálo za to z vlastního malého vápna přiběhnout ke střídačce pro vodu, kterou si opláchl odřené koleno…. Nic důležitého se dále v prvním poločase již nestalo.

Do druhého poločasu připravil Šťastný-Jareš hned tři změny, které měli sršní hru oživit a rozpohybovat. Deset minut po poločasu však i nažhaveným akvizicím zatuhlo, a to když onen nejmenovaný spoluhráč s dírou v koleni (hrající s číslem 2) zavzpomínal na školní léta a ve vlastním velkém vápně se při centru domácích vzorně přihlásil o balón, a ten jeho ruku trefil. S penaltou si ani Olga, tedy Loudis, nevěděl rady. Utkání bylo v těchto chvílích až přehecované, hostí byli frustrováni z toho, že se jim nedaří kombinovat ani se pohybovat a domácí naopak cítili šanci na body, kterou podpořili bojovností a zdržováním.

A tak se na hřišti začalo žlutit, jako kdyby právě Bureš vyhrál volby a Agrofert na tu počest vysel na fotbalová hřiště místo trávníku jeho oblíbenou řepku. I když se teď sršní letka i díky již přítomné královně Jarimu (Jareš) tlačila dopředu, ne a ne se dostat do zakončení. Sršní hru na úkor rizika naopak potrestali Kounice, a to když standartní situaci asi dva metry za vápnem téměř nechytatelnou technickou pumelicí (pro BU rukavice, které ale bohužel používá Loudis) doprostřed brány proměnil Liebelt. V závěru žlutočerného zmaru se ještě podařil prolomit milník prvního gólu v sezóně Klíšťákovi, který obětoval svou načesanou intergalaktickou vlnu i dvacet mozkových buněk a přesně umístil loptu do levé šibenice soupeřovi branky. Přestože do konce řádné hrací doby zbývaly už pouze čtyři minuty, šancí na srovnání pohrdl Ziki, který se v závěru sám nominoval do pozice třetího útočníka – zabijáka.  Bude zajímavé sledovat jeho soupeření o místo na hrotu s dnes absentujícím Loskotem.

Vše špatné je pro něco dobré a v týmu je cítit, že si ze zápasu naši hráči odnesli každý to své ponaučení a že se podobná parodie na fotbal v sršním podání již nebude opakovat! Doufejme, že „nápravu“ „odnese“ poslední celek tabulky Hradištko. Litol do toho!

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

1.10.2017 16:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018