TJ Sokol Hradišťko – FK Litol

15.4.2017

Branky: 6´ Zikmund (pk), 16´ Fér, 77´ Dzurko

Sestava: Eichler (46´ Loudil) – Šesták, Zikmund (19´ Jareš), Novotný, Brychta – Koštíř (58´ Šimon), Křivánek, Černý, Šemberk – Fér (62´ Dzurko), Kejha

Litolský „kotel“ byl skvělý …díky hoši

Před dalším soutěžním utkání hlásila Alena Zárybnická náhlé ochlazení a ojedinělé srážky. Přesto se litolští fanoušci nenechali ničím odradit a na zápas dorazili v hojném počtu. Fantastickou diváckou kulisu si připravili také mladí a talentovaní dorostenci, kteří se bleskurychle oklepali z dopolední porážky v Kostomlatech. Jejich chorea, které vyvolávali, se rozléhaly po celou dobu zápas litolskou arénou a za jejich podporu jim patří obrovské díky.

Před zápasem jsme navíc ještě dostali fotografii od pana profesora Elišky, který nás společně s přítelkyní podporoval až z dalekého rodiště pověstného Zlatana Ibrahimoviče, přičemž nás tento příspěvek na sociální síti v kabině nabudil k ještě kvalitnějším výkonům.

Podpora až z dalekého Švédska naši sršní letku ještě více nakopla

I dnes jsme se mohli pyšnit a využít služeb obou našich gólmanů, tentokrát si ale prohodili role. Miloš dostal důvěru v prvním poločase a ve druhém se s novými lapačkami postavil mezi tyče (B)Loudil. V kabině, ještě před úvodním hvizdem pana sudího, prohlásil Michal Jareš, že i dnes v sestavě proběhne pár změn. V tu chvíli se očička některých jeho spoluhráčů rozzářila s myšlenkou a touhou na útočnější pozici a to především po návratu Pavla Šimona do sestavy, který – pokud si dobře vzpomínáte – odpadl po běžeckém souboji před 14 dny jako potrefená laň.

Ovšem již po zveřejnění obranných řad zhasly jiskřičky naděje především naší nejvyšší stoperské dvojici na okrese. Ostatní posty byly přidělené takřka podle očekávání, i když v kabině zůstal na svém místečku lásky vedle Tomáše Černého sedět udivený MD7, který musel začátek zápasu sledovat pouze z lavičky plné natěšených náhradníků.

Od samého začátku zápasu to byla právě Litol, která tahala za delší provázky, ale kombinace ala tiki-taka bohužel nekončila, pokud nebudeme počítat typické pokusy snipera Féra, přímým ohrožením svatyně hostujícího brankáře. Naše aktivita směrem dopředu rostla a vyvrcholením byla 6. minuta, ve které byla nařízena desítka, ke které se postavil Tomáš (Ziky) Zikmund, jenž nezaváhal, rozvlnil sítě a dal možnost kotli, aby vyvolávali jeho jméno.

Jenže právě tento pokutový kop byl Zikymu osudným, neboť rozcvička po vzoru Lukáše Féra „vem to na bránu a střílej“ nepřinesla dostatečné protažení a Ziky s grimasy v obličeji, ze kterých se dalo vyčíst, že právě Ziky bude ten, kdo se bude starat o točení předuzené kýty nad ohníčkem, ukazoval na střídačku, že už to dál nepůjde. Natěšený Milek (MD7) povyskočil, že už přišla jeho chvíle, ale byl zastaven pokyny Michala Jareše, který se sám ujal role náhradníka a za obrovského aplausu nastoupil na plac.

Soupeř byl po zbytek prvního poločasu dost houževnatý, neměl potřebu napadat naší rozehrávku a tak jsme si mohli kuličku posouvat z jedné strany na druhou, což občas rozčílilo středopolaře TČ8 alias Bůňu, který si doslova došel pro merunu skoro až na vlastní polovinu a snažil se dát hře nějakou myšlenku. Po jedné takové akci se dostal k odraženému míči nikým nebráněný Lukáš Fér a parádní trefou poslal sršně do vedení 2:0.

Od začátku druhé půle poslal soupeř na hrot běhavého útočníčka, který měl za úkol znepříjemnit život našim obráncům, ti se ale nenechali překvapit a kvalitní kombinací na dokonale připraveném trávníku si poradili s úvodním nátlakem. Čas plynul a netrpělivý MD7 přešlapoval na lajně, kdy už přijde jeho chvíle. Tu dostal po hodince hry, když vystřídal autora druhé branky sema (Féra).

S chutí ukázat jaký poklad v něm je, se snažil zakončovat z jakékoliv pozice, ovšem tu nejkrásnější mu v 77. minutě připravil Michal Jareš, který si naběhl na střed hřiště, vymýchal protihráče a předložil balón Milkovi doslova na zlatém podnose, který se již v koncovce nemýlil a mohl pelášit oslavovat třetí branku zápasu ve stylu brazilské samby ke kotli a k pomeznímu, kterým byl pro dnešní zápas Jarda Cáska.

Ke konci utkání, kdy Loudis stále držel tolik očekávanou nulu, si přející obránce na vteřinku řekl, že by mu to mohl překazit, ale po začínajícím soupeřově úniku si to nejspíš rozmyslel, vrátil se a celý útok zažehnal a i díky tomuto zákroku se oba naši gólmani vyznamenali vychytanou nulou, za což jim děkujeme. Bůňa se o to postará a sám si může rovnou udělat čárku za zcela zbytečnou žlutou kartu, kterou viděl v závěru po jeho obvyklé výměně názorů s hlavním sudím, kterým byl pro dnešní utkání Havlas Petr.

Novotný Ondřej

15.4.2017 17:00 Muži IV. třída - skupina A 2016/2017 2016 - 2017