Hradišťko – FK Litol

Sestava:        Hlavsa  –  Šemberk (77. Wolf), Šimon, Brychta, Šesták  –  Křáp (76. Mazáček), Kejha, Jareš, Dzurko  –  Loskot, Fér

Branky:         Kejha, Fér, Dzurko, Šesták

Rozhodčí:     Volf Zdeněk

Krásné sobotní odpoledne jsme si udělali výlet do Hradištka. Ze začátku trenéra hodně potrápila sestava, neboť mnoho hráčů nemohlo, a proto byl povolán nestárnoucí Šíma (Pavel Šimon). Další trenérské obavy patřily Šembisovi, jež si chtěl účastí na Gladiator Race zvýšit své fyzické skóre a jeho účast na tomto utkání byla proto nejistá, neboť se nevědělo kdy a zda-li vůbec doběhne do cíle. Nicméně doslova v posledních minutách rozcvičky se ukázalo, že obavy byly zbytečné a Šembis na utkání dorazil se slovy: „ Už jsem tady trenére“.

Do zápasu jsme šli s hodně pozměněnou sestavou. Stoperskou dvojci hrál teď Šíma a Puyol (pozn.redakce: Jan Brychta), na levou zálohu se postavil sparťanský Křápik a mozek k Jarimu šel hrát Kejhič.

V prvních minutách jsme byli lepší tým a to jsme dokázali hned v 8 min. kdy po akci Kejha – Dzurko – Kejha, který pak nahrával před bránu, kde si soupeř tento balón uklidil do brány. Díky tomu byl stav 0:1 pro sršní tým.

V dalších minutách se spíš hrála nakopávaná. Balóny létaly z obrany do obrany skoro celý poločas. Pár šancí jsme si ještě vytvořili, ale balón jsme do sítě usměrnit nedokázali.

S blížícím se poločasem soupeř využil naší chyby a jednou střelou na bránu dokázal překonat našeho gólmana a dát gól do šatny na 1:1.

Druhý poločas však patřil už jen Sršňům, protože soupeř odešel fyzicky a balóny jen podkopával na naše obránce, kteří tyto balóny hravě sbírali. Tímto se hra uklidnila a do hry se dostal konečně střed, který rozdával balón za balónem do šancí. Díky tomu jsme zvýšili brankový náskok na 1:2, když se trefil legendární Férak. Po pár minutách si pro přihrávku sběhl Dzurko, který tvrdou střelou nedal šanci brankáři a zvýšil tak skóre na 1:3.

Na hřišti jsme byli aktivnější a tak si Zbýňa Šesták udělal výlet z obrany do útoku, aby dal svůj první gól za Litol a zvýšil skóre na konečných 1:4. Do konce zápasu jsme si pár šanci vytvořili, ale Jareš, Loskot, Kejha a ani Fér nedokázali usměrnit balón do sítě.

Z Hradištka jsme si naštěstí odvezli 3 body a mohli si v klidu užívat sobotní večer.

Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům, kteří si udělali čas a přijeli nás podpořit.

Matěj Kejha

Datum Čas League Sezóna