FK Pěnčín / Turnov – FK Litol

23.8.2015

I ve třetím utkání litolští fotbalisté vedli, ale opět po konci zápasu odcházejí se sklopenou hlavou. V prvním poločase si sršni vypracovali hned několik gólových příležitostí, ale žádnou z nich neproměnili. Domácí taktéž byli nebezpeční, ale vše s jistotou řešil gólman Rathouský. Po bezbrankovém prvním poločase se hned v úvodu druhého dějství trefil nigerijec Ezeala a vše bylo na nejlepší cestě za třemi body. Domácím se podařilo vyrovnat o chvíli později exligovým Papouškem. V závěru utkání litolské dokonale zmrazil přesnou střelou domácí Beníšek. Sršni tak nedokázali již své třetí slibně rozehrané utkání v řadě dotáhnout k vítězství. Žehrat musejí jen ale pouze na svojí koncovku.

Branky: 65. Papoušek, 81. Beníšek – 54. Ezeala

ŽK: Drahoňovský – Bobek, Sabó, Kamlach Rozhodčí: Kapoun – Teuber, Baum

Diváci: 220

FK Pěnčín / Turnov: Hyka – Bong Won Che, Petřík, Dydowicz, Beníšek, Drahoňovský (65. Moravec), Papoušek, Cigánek, Bárta (75. Krejčík), Kratochvíl, Novotný

FK Litol: Rathouský – Jareš, Sabó, Bobek, Korejza – Kamlach, Ezeala, Knobloch, Mbah (90. Kejha) – Miškovský (62. Zikmund), Šmidrkal

Článek soupeře ZDE

29Cink JakubBrankář0000

3 Responses to FK Pěnčín / Turnov – FK Litol

• Michal Bodlák

Do utkání jsme vstoupili, si myslím, velmi dobře. Dodrželi jsem pokyn, abychom byli aktivní a snažili se napadat domácí již v jejich rozehrávce. Z toho pramenily i naše obrovské šance, které nepoměnil především Mcdon Mbah, který se třikrát velmi dobře dostal za obranu soupeře, ale domácího brankáře Hyku ani jednou nedokázal překonat. Po standartní situaci Honzy Knoblocha nepřekonal gólman domácích hlavou ani Aleš Sabó. Soupeř měl v prvním poločase jednu velkou šanci po přihrávce středem hřiště, kdy se za naší obranu dostala dvojice domácích útočníků, které přibrzdil Honza Bobek jen za cenu žluté karty a poté výborným zákrokem Venca Rathouský zneškodnil. S dalšími nebezpečnými centry si s přehledem poradil zkušený Rathouský, který se letos poprvé postavil do branky. V úvodu druhého poločasu jsme přečkali tutovku domácích po rohovém kopu, kdy se vyznamenal právě Rathouský. Poté se nám soupeře podařilo překvapit, rychle rozehranou standartní situací na středu hřiště, kdy míč putoval od Honzy Knoblocha na McDona, který ho pěkně předal spoluhráči Ericovi Ezealovi, jenž pěknou technickou střelou obstřelil z hranice vápna vše co mu stálo v cestě. Naše vedení však mohlo mít jepičí život, když hned po rozehrání nás málem překvapil domácí exligový Cigánek. Navýšit náskok mohl Radek Miškovský po přesném pasu od Erica Ezealy, kdy se ocitl sám před brankářem, bohužel nedokázal proměnit ani on. Domácí vyrovnali po chybě naší obrany, když zcela sám postupoval z naší levé strany na Rathouského exligista Papoušek a střelou na zadní srovnal skore. Nepřestávali jsme hrát i po vyrovnání. Vedení nám mohl vrátit Honza Kamlach, ale nedokázal proměnit únik ve vedoucí branku. Devět minut před koncem přišel pro nás krutý trest. Po šanci domácích se nám balón podařilo odvrátit jen na hranici našeho pokutového území, kde školáckou chybou ztratil míč Honza Kamlach a domácí tým nás za to dokázal potrestat. Nemůžeme pomýšlet na vítězství pokud nedokážeme proměnit ve venkovních zápasech naše stoprocentní šance. Je to obrovská škoda a ztráta bodů. Dnes určitě bylo v našich silách získat tu tři body.

• Václav Rathouský

Celý zápas se hrál ofenzivní (hurá) fotbal. Minimálně bod jsme si měli odvést, ale doplatili jsme na neproměněné šance. Po krásné střele Erika jsme si vedení měli více pohlídat, nebo přidat další branku, což se bohužel nepovedlo a domácí nás za to dvakrát potrestali.

• Během utkání jsme si vypracovali několik velmi dobrých příležitostí ke vstřelení branky a zaslouženě šli do vedení. Domácím jsme však svým bláznivým tempem kdy jsme chtěli přidat pojistku nabídli několik nebezpečných brejků, kdy měli možnost chodit do naší otevřené obrany. Domácí toho bohužel využili a zcela otočili výsledek utkání ve svůj prospěch. V závěru jsme se snažili alespoň o vyrovnání ale marně. Jsme zklamaní, jelikož výhru jsme si v tomto utkání zasloužili vzhledem k vývoji utkání a počtem šancí, které jsme si vypracovali. Nemáme však ani bod. Musíme se poučit z chyb, díky kterým jsme o výsledek přišli a dál je neopakovat. Budeme dále tvrdě makat. Naše příprava již směřuje k dalšímu domácímu utkání ve kterém budeme chtít naplno bodovat.