FK Loučeň – FK Litol

Branky: Vesecký, Špitálník, Řehák Jakub
Hráli: Haizler – Furgalák, Řehák Jan, Steiner, Špitálník, Droberjar, Šubrt M., Vesecký, Ševčák, Hejzlar J., Král Anthony, Řehák Jakub

V pátém kole přivítali náš tým dorostu hráči Loučeně. Podle dosavadních výsledků se dala očekávat vyrovnaná bitva a další otázkou bylo, zda naši hráči potvrdí zatím 100% bodový zisk na soupeřově hřišti.
Utkání začalo ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách a skóre se měnilo již ve 13, resp. 14 minutě, a to hned na obou stranách. Nejprve se po mírných zmatcích v naší obraně domácí ujali vedení, nicméně sršni se nezalekli a téměř okamžitě – po centru z levé strany, kdy už se zdálo, že míč opouští hrací plochu, skončil na brankové konstrukci od které se odrazil zpět před bránu do chumlu hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval Karel Špitálník a vyrovnal na 1:1.

Po vstřelených brankách se hra trochu zklidnila a hrálo se spíše ve středu hřiště bez výraznějších šancí. Rušno bylo především při dobře zahrávaných rohových kopech na obou stranách. Za zmínku stojí vynikající zákrok Šimona Haizlera při trestném kopu téměř na hranici pokutového území, kdy nádherně vytěsnil střelu kolem zdi. Do šaten se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejným cílem jako soupeř, pokusit se vstřelit rozdílovou branku co nejdříve. To se podařilo našim hráčům po čtvrt hodině hry, kdy se před brankou soupeře, i přes svůj výškový handicap, prosadil Kuba Řehák a nekompromisní střelou rozvlnil síť za domácím gólmanem. Domácí hráči přidali na důrazu, což naši hráči opětovali a výsledkem byly tři žluté karty karty v rozmezí 10 minut. Nicméně díky zlepšenému projevu hry se gólově opět zapsali naši hráči, a to v 75. minutě, kdy Jakub Vesecký zvýšil svým důrazem na 3:1. A poté co Šimon Haizler vytáhl další zázračný zákrok, jak jinak při další standardní situaci soupeře na hranici pokutového území, udrželi jsme aktivní hrou naše vedení až do závěrečného hvizdu. Vítězná šňůra sršňů na hřištích soupeřů tak může pokračovat. Doufejme, že stejný výkon, jak z fotbalové stránky, tak co se nasazení a bojovnosti týče, předvedou naši hráči v dalším kole před domácími fanoušky…. 🙂