FK Litol (žlutá) – Ostrá

Hráli: Fér, Hanke, Srp, Bernátek, Lepka M., Zita T.

Poslední podzimní utkání litolské starší přípravky na domácím hřišti hrozilo blamáží. Z jedenácti pozvaných dětí (další hráli na venkovních hřištích) jich dorazilo jen pět a to na počet 5+1 nestačilo. Nezbylo než sáhnout do minipřípravky a své první utkání za starší přípravku s ročníky 2008 a 2009 sehrál i Michael Bernátek (ročník 2012) a to velmi dobře.
Borců z nedaleké Ostré oproti tomu dorazil téměř celý tucet. Soupeř z Ostré je velmi silný a je zvyklý sázet svým protivníkům kupu banánů. Utkání mělo nádech derby. V týmu soupeře jsou spolužáci našich svěřenců a také i děti z Lysé, které do Ostré pravidelně dojíždí trénovat s tamním trenérským týmem. Očekávání byla velká a čekal jsem převahu soupeře. To však nenastalo.

Od prvních minut jsme převzali iniciativu a soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Na hřišti jsme spustili fotbalový koncert a po zásluze jsme směřovali k vítězství.
Je až neuvěřitelné, jak rozdílné mohou být sportovní výkony na začátku září a na konci října. Na začátku září k nám přichází děti po prázdninách dokonale unavené a po pěti minutách sportování naprosto vyčerpané. Na konci října jsou z nich nezastavitelní tryskosršni, kteří nepotřebují střídat a vydrží běhat ve vysokém tempu celý zápas. Nezbývá, než konstatovat, že dětem prázdniny vůbec nesvědčí a je třeba apelovat na Ministerstvo školství, aby je jako naprosto nevhodné zrušilo :-).

Je škoda, že sezóna končí. Na druhou stranu i my trenéři si potřebujeme trochu odpočinout, když naše trenérská práce, za kterou nejsme nijak honorováni, je pro nás časově i emočně velmi náročná. V listopadu si tak vybíráme zasloužené volno a je na rodičích a prarodičích, aby děti nezahálely. Uvidíme se zase v prosinci.

Radim Hanke, trenér

22.10.2018 16:30 Žlutá st.př. - 3. třída skupina A 2018/19 2018 - 2019