2.10.2016

Branky: 2x Širc

Sestava: Brett – Zoubek M., Škrdla, Cirkovský, Král (51´ Křáp) – Pokorný, Širc, Mojžíš, Štindl (66´ Wolf) – Čemus (88´ Illner), Toman (54´ Vesecký)

michalMichal Jareš – trenér FK Litol

Zajímavé utkání přineslo další kolo mistrovské dorostenecké soutěže. Oba týmy dělily před utkáním v tabulce mezi sebou pouze nepatrné rozdíly, podobně, jako vzdálenost hřišť obou aktérů. Hra obou soupeřů byla zprvu dost nepřesná, a tak nezáživnou úvodní desetiminutovku rozjasnila až branka po krásné střele Matěje Širce.

Sršni v utkání spíše bojovali a hosté se snažili hrát více s míčem, hra však zabředla do průměru a nic zásadního do poločasového hvizdu nenabídla. Po obrátce se naši borci snažili vyvarovat chyb z první půle a chtěli přidat více fotbalovosti. V té je však brzdila zbrklost a tak se hra přelévala z jedné strany hrací plochy na druhou. Hosté se hnali za vyrovnáním a obrana domácích leckdy hasila závary před svou brankou na poslední chvíli.

Dvacet minut před koncem napřáhl podruhé v zápase  z dálky Matěj Širc a byl opět úspěšný. Za stavu 2:0 se naši borci herně uklidnili a začala se nám dařit i kombinace. Hosté vrhli všechny síly do útoku z cílem zdramatizovat utkání. Jejich výpady jsme však úspěšně zachytávali a bleskově jsme se snažili podnikat rychlé výpady do jeho obrany. Několik velice slibných brejků se nám však nepodařilo zakončit brankou. Důležité však  bylo to, že do žádné vážnější šance jsme již hostující tým nepustili a urvali v důležitém utkání plný počet bodů. Spíše než fotbalovost jsme toto utkání rozhodli větší vůlí a bojovností, která z většiny našich hráčů doslova sálala, za což jim patří poděkování.