FK Litol – Stratov

21.10.2017

Góly: 26. Dzurko Milan, 82. Černý Tomáš, 87. Zikmund Tomáš – 28. Pačesný Jiří, 39. Pačesný Jiří

Sestava: Loudil – Šesták, Jareš, Papáček, Křáp – Šemberk, Eliška, Černý, Kejha – Fér, Loskot ©

Střídání: 45. Brychta (Křáp), 60. Šimon (Eliška), 65. Jareš (Šemberk) – 46. Serbus (Křivský)

Poločas: 1:2, Karty žluté: 1 (Novotný) : 0, Střídání: 3:2, Diváci: 120

Koeficient krásy předvedené hry: 4/10

Upachtěná výhra

Krásné fotbalové počasí přivítalo hojnou návštěvu sršních fanoušků v areálu „V topolech“ na utkání domácích borců FK Litol a celkem ze sousední obce na kopečku Stratova. Nažhavená letka domácích byla oslabena o nejlepšího střelce Loskota, který kvůli zranění zmešká zbytek podzimní části sezóny a legendárního bitkaře Papiho (Papáčka), žlutočerno rudého experta na bitky a zranění v horní polovině obličeje. Vzhledem k tomu, že utkání předcházely zaručené zprávy, že se Stratovem to bude díky jejich stylu „bolet“, nakoupil poslední mohykán Gino (Šemberk) do šaten pět tyčinek od Petry Kvitové, aby svou roli zvládl a své spoluhráče i přítelkyni Bjůty u klobás dokázal ochránit.

Už při rozcvičce bylo zřejmé, že hráči z kádru Stratova (i když dnes kvůli zranění nekompletního) typově připomínají hráče z Poděbrad, kterému jsme v předešlém zápase podlehli, a že tento zápas nebude patřit mezi jednoduché. Počáteční obavy však vzaly za své, protože tradiční špatné začátky utkání a zmatené poletování sršňů nyní mělo řád a v první čtvrthodině jsme byli na hřišti lepším celkem. Postupně si však sršni vzpomněli na staré časy a hra se začala vyrovnávat. Zásluhu na tom měl především dobře napadající vysunutý hrot Stratova, který neustále nutil obranné trubečky k dlouhým nákopům, které soupeř vcelku bez problémů sbíral.

První radostné zabzučení v ochozech tedy způsobil až MD7 (Milan Dzurko), kterému se poprvé v historii litolské kopané podařilo nevyslat z krátce rozehraného rohu soupeře do breaku, ale naopak si jeho střílený centr obránce Stratova, zřejmě omámen novou vůní Féra, srazil do vlastní sítě. Radost však v sršním úlu dlouho nevydržela, protože hostí dostali možnost rozehrávky přímého kopu a zkušený Ziki, dnes hrající svůj oblíbený post stopera, se spolehl na to, že i vyjančení sršni ze zálohy pochopí ok-side systém. Z různých důvodů jsme ovšem s Kejhičem (Kejha) bohužel tento záměr nepochopili a Pačesný tak srovnal.

Poté se hra vrátila do stejného rytmu poklidné středomořské kavárny, nákop střídal nákop a střed hřiště jakoby neexistoval. Však si také matador Buňa (Černý), mozek litolského mužstva, ještě dlouho po utkání připadal jako svůj oblíbený mimoň křížený s Denisem Kimetem. Už to vypadalo, že se oba týmy spravedlivě rozejdou do šaten ke krátkému odpočinku za stavu 1:1, ale přišel roh hostí a sám hlavičkující Pačesný na malém vápně uprostřed brány: 1:2.

Po poločase, kdy byl ze hry stažen nadějný bojovníček Křápik (Křáp) a na pažit vlétl vysmátý trubec s čupřinou Chuyol (Brychta) se domácí snažili více kombinovat, méně nakopávat a zapojit do hry i středové hráče. S postupujícím časem i střídáním (Gino a Učitelskej) se žlutočerné snažili více tlačit dopředu, Šíma (Šimon) dokonce trefil z dalekonosné střely tyčku, ale hra se více otevřela pro kontry hostí.

„V šedesáté sedmé minutě zachytil domácí rozehrávku Pačesný, postupoval sám na branku, ale z jeho lobu byl jen rohový kop. V 73. pak měl na noze velkou příležitost Jelínek, ale z ideální pozice mířil jen nad branku.“ (děkuji a zdravím #9 Stratova) Protože ale fotbal nemusí být vždy spravedlivý, přišel pověstný závěrečný sršní tlak. V 82. minutě přišli hostí při rozehrávce ve středu hřiště o míč, přišel rychlý kontr po křídle a centr na přední tyč, kde mimoň Buňa zpevnil své nestárnoucí tělo, přetlačil protihráče a doslova procpal míč do branky Stratova. Remíza, která by byla spravedlivým výsledkem, tak najednou začala být sršňům málo a stále se tlačili dopředu.

O pět minut později přišel roh, kdy se před očima ztrácející Ziki zavěsil do vzduchu cca 7,5 cm vysoko a nekompromisně uklidil hlavou míč do brány. Byla to již jeho šestá trefa. V úlu i na perfektně připraveném pažitu to opět začínalo vřít, a tak sudí utkání bez prodloužení ukončil. Následovala tradiční děkovačka kotli včeliček (dnes podpořená i jejich oblíbeným pyrem), kterou si nejvíce užil Loudis (Loudil). Tento dobře stavěný a krásný chlapec byl dnes bezesporu nejlepším hráčem domácích a mohl tak v čele sršní letky zahájit „plácanou“ s věrnými diváky. Poté se tiše sebral a odjel sdílet své zážitky do Charlesu do Poděbrad, kam si chodí vydělávat na to, aby mohl mít na každý zápas nové rukavice… Snad nás příště opět podrží!