FK Litol – Stratov

21.10.2017

Góly: 26. Dzurko Milan, 82. Černý Tomáš, 87. Zikmund Tomáš – 28. Pačesný Jiří, 39. Pačesný Jiří

Sestava: Loudil – Šesták, Jareš, Papáček, Křáp – Šemberk, Eliška, Černý, Kejha – Fér, Loskot ©

Střídání: 45. Brychta (Křáp), 60. Šimon (Eliška), 65. Jareš (Šemberk) – 46. Serbus (Křivský)

Poločas: 1:2, Karty žluté: 1 (Novotný) : 0, Střídání: 3:2, Diváci: 120

Koeficient krásy předvedené hry: 4/10

Upachtěná výhra

Krásné fotbalové počasí přivítalo hojnou návštěvu sršních fanoušků v areálu „V topolech“ na utkání domácích borců FK Litol a celkem ze sousední obce na kopečku Stratova. Nažhavená letka domácích byla oslabena o nejlepšího střelce Loskota, který kvůli zranění zmešká zbytek podzimní části sezóny a legendárního bitkaře Papiho (Papáčka), žlutočerno rudého experta na bitky a zranění v horní polovině obličeje. Vzhledem k tomu, že utkání předcházely zaručené zprávy, že se Stratovem to bude díky jejich stylu „bolet“, nakoupil poslední mohykán Gino (Šemberk) do šaten pět tyčinek od Petry Kvitové, aby svou roli zvládl a své spoluhráče i přítelkyni Bjůty u klobás dokázal ochránit.

Už při rozcvičce bylo zřejmé, že hráči z kádru Stratova (i když dnes kvůli zranění nekompletního) typově připomínají hráče z Poděbrad, kterému jsme v předešlém zápase podlehli, a že tento zápas nebude patřit mezi jednoduché. Počáteční obavy však vzaly za své, protože tradiční špatné začátky utkání a zmatené poletování sršňů nyní mělo řád a v první čtvrthodině jsme byli na hřišti lepším celkem. Postupně si však sršni vzpomněli na staré časy a hra se začala vyrovnávat. Zásluhu na tom měl především dobře napadající vysunutý hrot Stratova, který neustále nutil obranné trubečky k dlouhým nákopům, které soupeř vcelku bez problémů sbíral.

První radostné zabzučení v ochozech tedy způsobil až MD7 (Milan Dzurko), kterému se poprvé v historii litolské kopané podařilo nevyslat z krátce rozehraného rohu soupeře do breaku, ale naopak si jeho střílený centr obránce Stratova, zřejmě omámen novou vůní Féra, srazil do vlastní sítě. Radost však v sršním úlu dlouho nevydržela, protože hostí dostali možnost rozehrávky přímého kopu a zkušený Ziki, dnes hrající svůj oblíbený post stopera, se spolehl na to, že i vyjančení sršni ze zálohy pochopí ok-side systém. Z různých důvodů jsme ovšem s Kejhičem (Kejha) bohužel tento záměr nepochopili a Pačesný tak srovnal.

Poté se hra vrátila do stejného rytmu poklidné středomořské kavárny, nákop střídal nákop a střed hřiště jakoby neexistoval. Však si také matador Buňa (Černý), mozek litolského mužstva, ještě dlouho po utkání připadal jako svůj oblíbený mimoň křížený s Denisem Kimetem. Už to vypadalo, že se oba týmy spravedlivě rozejdou do šaten ke krátkému odpočinku za stavu 1:1, ale přišel roh hostí a sám hlavičkující Pačesný na malém vápně uprostřed brány: 1:2.

Po poločase, kdy byl ze hry stažen nadějný bojovníček Křápik (Křáp) a na pažit vlétl vysmátý trubec s čupřinou Chuyol (Brychta) se domácí snažili více kombinovat, méně nakopávat a zapojit do hry i středové hráče. S postupujícím časem i střídáním (Gino a Učitelskej) se žlutočerné snažili více tlačit dopředu, Šíma (Šimon) dokonce trefil z dalekonosné střely tyčku, ale hra se více otevřela pro kontry hostí.

„V šedesáté sedmé minutě zachytil domácí rozehrávku Pačesný, postupoval sám na branku, ale z jeho lobu byl jen rohový kop. V 73. pak měl na noze velkou příležitost Jelínek, ale z ideální pozice mířil jen nad branku.“ (děkuji a zdravím #9 Stratova) Protože ale fotbal nemusí být vždy spravedlivý, přišel pověstný závěrečný sršní tlak. V 82. minutě přišli hostí při rozehrávce ve středu hřiště o míč, přišel rychlý kontr po křídle a centr na přední tyč, kde mimoň Buňa zpevnil své nestárnoucí tělo, přetlačil protihráče a doslova procpal míč do branky Stratova. Remíza, která by byla spravedlivým výsledkem, tak najednou začala být sršňům málo a stále se tlačili dopředu.

O pět minut později přišel roh, kdy se před očima ztrácející Ziki zavěsil do vzduchu cca 7,5 cm vysoko a nekompromisně uklidil hlavou míč do brány. Byla to již jeho šestá trefa. V úlu i na perfektně připraveném pažitu to opět začínalo vřít, a tak sudí utkání bez prodloužení ukončil. Následovala tradiční děkovačka kotli včeliček (dnes podpořená i jejich oblíbeným pyrem), kterou si nejvíce užil Loudis (Loudil). Tento dobře stavěný a krásný chlapec byl dnes bezesporu nejlepším hráčem domácích a mohl tak v čele sršní letky zahájit „plácanou“ s věrnými diváky. Poté se tiše sebral a odjel sdílet své zážitky do Charlesu do Poděbrad, kam si chodí vydělávat na to, aby mohl mít na každý zápas nové rukavice… Snad nás příště opět podrží!

Zapsal Eliška, NEeditoval Jareš

21.10.2017 15:30 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018