FK Litol – Slovan Lysá nad Labem

Branky: 3x Hejzlar M., 2x Janík, 1x Svoboda J., 1x Šimon V.

Hráli: Zoubek O., Prach, – Poledne O., Šimon, Svoboda J., Janík, Haken, Hejzlar M., Šesták A.,

Místní derby přilákalo hodně diváků, a jak diváci, tak i naši svěřenci se těšili na lokální derby. Koneckonců každý má ve své třídě jednoho či více soupeřů a o motivaci nebyla nouze.
Za krásného podzimního slunečného dne jsme nastoupili v prořídlé sestavě s jedním hráčem na střídání. Soupeřů bylo více, avšak pokud měl soupeř převahu početní, na naší straně byla již na první pohled znatelná převaha výšková i váhová (asi jiná voda). Utkání jsme začali sebevědomě. V první čtvrtině zápasu jsme se ujali vedení a to určilo ráz celého utkání. Hodně jsme hráli na míči. Nikdo z našich se nebál vzít zodpovědnost na sebe bez ohledu na množství prostoru, které mu dovolil soupeř. Jakmile jsme soupeře přečíslili, okamžitě jsme přecházeli do kombinace.

Gólově jsme se prosadili v první čtvrtině utkání. Pak, přestože byla znatelná trvalá převaha na naší straně, bylo těžké se střelecky prosadit. Soupeř zodpovědně bránil a jeho ojedinělé šance jsme tentokrát dokázali eliminovat. Ne všichni zpočátku utkání po ztrátě míče přecházeli zodpovědně do obranné činnosti a někteří jednotlivci nechávali zodpovědnost na ostatních. Postupně však i směrem dozadu převzali zodpovědnost všichni hráči a nula na domácím kontě nebyla náhodná. Pokud soupeř přehrál jednoho nebo dva naše hráče, zodpovědně se vrátili tři další. Pokud soupeř překombinoval i naši zhuštěnou obranu, hrází mu byli brankáři.

Je třeba pochválit hráče i za přístup ke hře v druhém poločase. Někdo by možná za stavu 5:0 polevil, ale naši chtěli vyhrát jak první, tak i druhý poločas. Ačkoliv se jim střelecky již tolik, jako v prvním poločase, nedařilo, svou zarputilostí a umanutostí si vynutili vítězný i druhý poločas. Závěrečná cigina byla slyšet snad až za dráhu.

Radim Hanke, trenér

30.9.2018 10:00 Žáci 7+1- okresní přebor skupina B 2018/19 2018 - 2019