FK Litol – SK Semily

29.8.2015

Litol se protrápila k vítězství proti oslabeným Semilům

Tři červené, šest branek a zápas plný překvapení. To vše mohli shlédnout diváci, kteří zavítali na utkání litolských sršňů. Litolský Ezeala otevřel skore zápasu jako první. Semilští ještě dokonce poločasu obdrželi dvě červené karty a jen málokdo předpokládal obrat výsledku v utkání. Hosté však dokázali otočit stav pouze v devíti hráčích v poli. Sršňům se ale podařilo strhnout vedení zpět na svoji stranu v průběhu druhého poločasu během necelých deseti minut. Semilští v závěru utkání, když už hráli bez dalšího vyloučeného, dokonce sahali po vyrovnání.

Branky: 33. a 87. Ezeala, 72. Zikmund, 81. Kamlach – 48. Ježek, 67. Suk

ŽK: Zikmund, Šmidrkal, Ezeala – Polívka, Bína, Boško

ČK: 43. Hurt, 45. Polívka, 76. Linhart (všichni Semily)

Rozhodčí: Langmajer – Mudra, Paták

Diváci: 200

FK Litol: Rathouský – Jareš, Sabó (10. Zikmund, 89. Vítek), Bobek, Korejza – Cáska (86. Kejha), Knobloch, Ezeala, Kamlach – Miškovský (46. Mbah), Šmidrkal SK Semily: Kraus – Linhart, Brett (57. Hájek), Ježek, Bína, Rumler (59. Boško), Suk (84. Kočí), Vlach, Hurt, Nesvadba, Polívka

Komentář

Od úvodních minut byli semilští mírně aktivnější. První vážnější šanci si právě připsali hosté, ale mezi tři tyče nezacílili. De facto prvá střela sršňů na branku byla gólová. Na Ezealovu střelu zpoza vápna ve 30. minutě byl brankář Kraus krátký – 1:0. Ke konci poločasu byl vyslán do sólového úniku Cáska, jenž byl zastaven pouze za cenu faulu a tak sudí Langmajer nikterak neváhal a semilskému Hurtovi ukázal červenou kartu. Ještě větší komplikaci si hosté způsobili hned vzápětí.

Litol rozehrávala přímý kop a za předčasné vyběhnutí ze zdi viděl žlutou kartu hostující Polívka a jelikož byla jeho druhá v zápase putoval hned za spoluhráčem předčasně pod sprchy. Semilští nastupují do druhého poločasu pouze v devíti hráčích. Hostující hráči se soustředí na obranu a vyrážejí do nebezpečných brejků. Litolské obraně především zle zatápěl semilský Ježek, který dělá velké problémy domácí obraně a hned ve 48. minutě se dokáže prosadit a srovnává stav – 1:1. Sršňům vázne kombinace a oslabené hosty nedokáže dostat pod tlak. Parádní obrat v devíti hráčích se semilským podaří v 67. minutě kdy se nechal ve vápně školácky o balón připravit domácí kapitán Jareš a Suk posílá hosty do vedení – 1:2. Litolští jsou zaskočeni z čehož pramení další dvě gólové šance hostů.

Domácí však od pohromy zachraňuje gólman Rathouský. V 72. minutě si na Šmidrkalův centr naskočí litolský Zikmund a vyrovnává – 2:2. Litol lehce ožila a snaží se strhnout výsledek na svoji stranu. Výhodu již třech hráčů v poli navíc dává litolským semilský Linhrat, který v 76. minutě bez sebemenšího úmyslu hrát míč zastavuje prchajícího Mbaha. O malou chvilku později vrací přetažený balón před Krause domácí Zikmund kde je připraven Kamlach a Litol konečně vede – 3:2. V 85. minutě ale mohlo být dokonce znovu vyrovnáno.

Semilští, kteří hrají v osmi hráčích, dostávají parádní možnost ke srovnání stavu. Za ruku Jareše v pokutovém území zahrávají pokutový kop. Semilský exekutor však naštěstí pro domácí překopl z penaltového puntíku branku. Konečnou podobu výsledku v závěru zápasu stanovil svojí druhou brankou v utkání Eric Ezeala – 4:2. Litolští si tak po odehraných devadesáti minutách plných zvratů připisují první výhru v divizní skupině „C“.

29.8.2015 17:00 Divize "C", 2015 - 2016 2015 - 2016

29Cink JakubBrankář0000

SK Semily

2 Responses to FK Litol – SK Semily

• Josef Borecký (manager FK Litol):

Vstřelili jsme branku jako první což nám určitě pomohlo. Paradoxně nám ublížilo hostující dvojí vyloučení. Mysleli jsme si, že se soupeř poté porazí sám. Semily nás zlobili i v devíti hráčích na hřišti. Měli i přesto dvě, tři gólové šance. Takhle v obraně hrát nemůžeme, to dobré nebylo. Soupeř na konci utkání mohl dokonce ještě vyrovnat z penalty kdy jich na hřišti bylo pouze osm. Máme však tři body i když hra nebyla optimální. Nyní se soustředíme na Kutnou Horu kde chceme uspět.

• Václav Rathouský

Ublížilo nám dvojnásobné vyloučení hostujících hráčů, protože kdyby byli v jedenácti tak by jsme hráli snad zodpovědněji. Naši si takhle mysleli, že Semily to již vypustí. Při tom soupeř neměl co ztratit a taky to tak vypadalo. Semilští měli i s penaltou celkem čtyři šance. My když jsme se dostali do šance tak jsme je zaplať pánbůh proměnili.