FK Litol – Semice

Sestava: Haizler-Steiner, Furgalák, Hejzlar,-Ševčák, Šubrt, Vesecký, Lepka, – Droberjár, Poustka, Král  Střídal: Král Albert. Furgalák M, Řehák, Mazáček
Branky: 7. Poustka, 15. a 71. Král, 45. Šubrt, 74. Vesecký

Poločas: 3:1

Dnešní utkání se mi hodnotí velice příjemně, jelikož jsme si vyšlápli na vedoucí tým soutěže Semice. Po dlouhé době jsme se k utkání sešli skoro v kompletní sestavě (chyběl pouze Pavel Kaucký) a hned se to na našem výkonu projevilo. Kluci předvedli velice sympatický výkon, i když stále je co zlepšovat hlavně v dodržování taktických pokynů.
Před utkáním si klademe na srdce, že Semice jsou velice kvalitní soupeř a budeme hrát v obraně jednoduše. No a realita je, že hned po naší rozehrávce v 1. minutě uděláme v obraně hrubku a je to 0:1. Naštěstí nás toto nepoložilo a brzy jsme vyrovnali, když L. Poustka využil výborného výkopu brankáře Haizlera a svůj samostatný únik mazácky zakončil. To z naší strany nebylo vše a v 15. minutě strhl vedení na naší stranu Tonda král. V poslední minutě první půle ještě z trestného kopu zvýšil na 3:1 M. Šubrt a tak jsme do kabin odcházeli s příjemným náskokem.

Do druhé půle jsme sice nevstoupili nejlépe a poměrně brzy inkasovali kontaktní gól. Naštěstí jsme soupeři, hlavně zásluhou výborného výkonu Šimona Haizlera v bráně, více nedovolili a v 71. minutě přišla asi nejhezčí akce utkání (a možná i celého jara :-)). Po životním asi 30 ti metrovém sprintu Belis Král posadil na sedací sval hostujícího obránce stylem „jdi ode mne, pojď sem, tady si sedni a koukej“ a krásnou nahrávkou připravil míč svému bratrovi Tondovi, který touto šancí nepohrdl a z hranice velkého vápna uklidil míč za pravou tyč hostující banky. O další tři minuty zvýšil na 5:2 Kuba Vesecký a bylo o výsledku utkání rozhodnuto.

Dnešní utkání opět potvrdilo, že když bojujeme o každý míč a dáme do utkání litolské srdíčko, tak jsme schopni potrápil a porazit každého soupeře. Takže kluci díky za předvedený výkon a jenom upozorním, hlavně neusnout na vavřínech.
Doufám, že příští týden tento výkon zopakujeme a v Poděbradech uspějeme.

Tomáš Zikmund – trenér

19.5.2019 10:15 Dorost - okresní přebor 2018/19 2018 - 2019