FK Litol – Sány / Opolany A

Sestava: Hlavsa – Brychta (46 min. – Kejha), Zikmund, Novotný, Šeták (83. min. – Křáp) , Šemberk (71. min. – Wolf) Jareš, Křivánek, Dzurko, Fér (86 min. – Vesecký), Loskot

Branky: Brychta, Křivánek, Dzurko, Loskot, Fér

ŽK: Brychta, Šesták, Loskot

Na první květnový den byl odložen zápas našeho A mužstva proti Sánům/Opolanům, který nemohl být odehrán kvůli, dnes již zapomenutým, březnovým mrazíkům a přehnané aktivitě jednoho místního seniora. Karel Hynek Mácha by nadšený zřejmě nebyl, že se naši pánové věnují více „kulatému nesmyslu,“ než svým drahým polovičkám, ale nařízení svazu je neúprosné a utkání se muselo odehrát.

Na utkání samozřejmě nechyběl ani náš skvělý FAN „kotel“

Vzhledem k tomu, že den před utkáním probíhala na plácku u hřiště akce u příležitosti pálení čarodějnic, měl trenér Martin Šťastný oprávněné obavy, zda se někteří jedinci zápasu vůbec dožijí. Jelikož měl ale vše pod dohledem, obešla se „příprava“ na utkání bez jakéhokoli maléru. Těm, o kterých trenér usoudil, že by jejich apetit mohl ovlivnit výkon v nadcházejícím zápase, musel, ve chvíli, kdy padla tma, nastrčit místo piva ledový čaj a namísto tvrdší lihoviny podával ocet. Zbarvení bylo totožné a nedošlo tedy k rozpoznání. Když se ale rozhodli odvážnější jedinci ke zpěvu, zavelel vrchní velitel litolských sil a poslal všechny hráče spát.

Díky tomuto rozhodnutí jsme byli na zápas připravení. Kromě menších šrámů z předešlého víkendového utkání jsme byli v plné síle a jediné, co nám kazilo radost do hry, byl stav hřiště, ze kterého se po došlapu kopaček doslova prášilo a marně jsme doufali, že aktivní senior přesune svou aktivitu tam, kde je potřeba nejvíce – k čerpadlu. Nestalo se, nicméně elán do hry nám to nevzalo.

O to víc jsme byli překvapeni, když po našem úvodním tlaku, ze kterého se nám podařilo vytěžit jen několik „pološancí,“ otevřel skóre utkání náš soupeř, který po rohovém kopu a naší nedůslednosti při obsazování hráčů pohodlně zavěsil za v bráně debutujícího dorostence Matěje Hlavsu.

Naše odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat. MD7 zahrál šikovně standardku na zadní tyč, kam si svým ladným krokem dohopsal Honza Puyol Brychta a vyrovnal na 1:1. Za následujících sedm minut zkusil jít štěstí naproti MD7, který vystřelil na přední tyč a našel snad jedinou skulinku mezi brankářem a brankovou konstrukcí – 2:1!

Za tohoto stavu se šlo také do kabin, kde jsme si vysvětlili, že musíme zlepšit pohyb a být trpěliví ve finální fázi.

První minuty druhého poločasu ukázaly ale opak. Spousta nepřesností a neochota udělat krok navíc bohužel spíše nahrávala soupeři, který nám dělal problémy nakopávanými balóny a důrazem jejich útočníků.

Naštěstí jsme ale díky Pájovi Křivánkovi zvýšili v 52.minutě na 3:1, kdy po závaru ve vápně soupeře svojí pumelenicí málem protrhl síť! Tento gól byl pro nás uklidňující a jak se ukázalo, tak zlomový. Soupeř vrhl všechny síly do útoku, se kterým si naše obrana s vypětím všech sil dokázala poradit a směrem dopředu jsme mohli hrozit rychlými protiútoky. Mohli, ale nehrozili.

Vše záviselo na tom, zda si náš ofenzivní kvintet Dzurko-Jareš-Kejha-Fér-Loskot dokáže vyměnit alespoň tři po sobě jdoucí přihrávky, což se nám v mnoha případech nezdařilo. Když to ale nešlo nohou, tak to musí jít hlavou! …a to když Kejhič svým prvním povedeným centrem v zápase v 74.minutě našel hlavu Loskota, zvýšili jsme na 4:1. Pár minut na to přidal opět hlavou krásný gól Lukáš Fér a uzavřel na konečných 5:1.

Jan Loskot

1.5.2018 17:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018