FK Litol – Polaban Nymburk

17.9.2017

Branky: 4x Jakubal, 4x Hejzlar, 3x Řehák, 2x Svoboda Jirka, 1x Prach, 1x Šimon Vítek

Hráli: Říha Jaromír – Fárka Filip, Řehák Kuba, Hejzlar Matěj, Janík Adam, Prach Denis, Svoboda Jirka, Šimon Vítek, Jakubal Honza, Poledne Ondřej

Ve 4. kole okresního přeboru mladších žáků 7+1 přivítali sršni na svém hřišti ambiciózní tým Polabanu Nymburk B. Počasí v uplynulém týdnu udělalo své, a během soboty a v den zápasu došlo celkem 6 omluvenek. Bylo jasné, že si kluci pořádně máknou. I na soupeře mělo počasí asi vliv, neboť k zápasu nastoupil také s užším kádrem než v předchozích zápasech, což ovšem nebyl důvod soupeře podcenit.

Sršni začali nebojácně a od počátku byla znát především výšková převaha, doplněna krásnými kombinačním akcemi. Skóre od počátku postupně narůstalo ve prospěch domácích hráčů. Tato skutečnost měla však, postupem doby, vliv na kvalitu hry, když závěr poločasu se naši borci snažili, na úkor fotbalové krásy, střílet téměř z každé pozice. Nejen tato skutečnost však měla vliv i na to, že jsme obdrželi v první poločase 2 góly po individuálních chybách na vlastní půli.

Do druhého poločasu nastoupili s cílem vrátit se ke kombinační hře, která je jim při trénincích a zápasech neustále vštěpována, a výsledkem bylo konečné skóre 15:3. Kluci měli možnost vyzkoušet si během zápasu hru na různých postech a určitě sami zjistili, zda a na té které pozici mají rezervy a že je tedy důvod ke zlepšování.

Jinak je třeba celý tým za předvedenou hru, nasazení a zaujetí pro kolektivní výkon pochválit a poděkovat fanouškům a divákům za podporu a fandění během celého zápasu. Sršňům popřát do dalších zápasů podzimní sezóny hodně úspěchů a kvalitního fotbalu.