FK Litol – Pátek B

Branky: 34´ Zikmund, 52´ Kejha, 76´ Dzurko

Sestava: Loudil – Jareš, Zikmund, Křáp ©, Brychta (46´ Šemberk) – Štindl (54´ Novotný)(73´ Šesták), Fér (67´ Eliška), Černý, Kejha – Dzurko, Loskot

Velice se omlouváme nedočkavým litolským čtenářům za prodlení tohoto reportu, každý máte u učitelského malé pívo za zpoždění.

Očekávané utkání dvou mančaftů, které nepoznali prozatím hořkost porážky. Větším favoritem přesto podle sázkařské kanceláře Šemberk a spol. byla právě domácí Litol.

Od začátku bylo jasné, že to bude více bojovné utkání než nějaká podívaná na krásnou kombinační hru, o kterou se přesto domácí snažili. S lehce pozměněnou sestavou jsme vkročili do zápasu odhodlaně s cílem potěšit naše fanoušky a zvítězit. První poločas se hrál především ve středu hřiště, šance se na obou stranách objevily ojediněle jako přeháňky na Vysočině. Přesto to byla právě Litol, která otevřela brankové skóre zápasu a to když se ve 34. minutě trefil neomylný střelec Tomáš Ziky Zikmund. Jednobrankový náskok zůstal litolským do konce první půle a bylo jasné že je potřeba okysličit sestavu dravostí, proto do druhého poločasu naskočil natěšený Roman Šemberk, ale bohužel upadl do módu, který měl nastavený celý tým a to mód „ospalého chodce“.

Úvod druhé půle se našim vůbec nevydařil a hned z kraje hosté snížili povedenou trefou za Loudisova záda, který si nejspíš mezi zoubky vyšmrdlával kousek střívka od poločasové klobásky – 1:1. Po inkasovaném gólu, jako by litolská jedenáctka ožila a pokusila se opět urvat vedení na svou stranu, toto snažení a chuť přetekla v parádní trefu, kterou vyslal ze svých kopaček Matěj Kejha – 2:1, jenže k nepochopení všech přihlížejících jsme se opět hodili do módu autopilota a nechali soupeře, aby se natlačil na naše obránce, které tak donutil k chybě a vsítil jednu a následně z přímého kopu druhou branku během několika okamžiků, tím hosté otočili skóre na 3:2 a rázem byli na koni.

Naštěstí i naneštěstí jsme se tímto otočením skóre nenechali opařit, ale naopak jsme se probudili (konečně) a po třetí inkasované brance začali soupeře opět tlačit. Tento neustálý tlak se nám podařilo v 76. minutě přetavit ve vyrovnávací branku, kterou po přímém kopu do odkryté brány dorážel Milan Dzurko alias MD7 – 3:3. Od tohoto momentu jsme byli jednoznačně lepším týmem s větší chutí vyhrát. Jenže soupeř se spokojil s remízovým výsledkem a k žádné vyložené šanci nás již nepustil, a proto se dnes rozcházíme každý po jednom bodu do tabulky.

Novotný Ondřej

9.9.2017 17:00 Muži - III. třída skupina A 2017/18 2017 - 2018