Góly: 22. Zikmund, 38. Fér, 62. Loskot, 89. Eliska – 55. Zálabský

Sestava: Loudil – Šesták, Novotný, Brychta, Šemberk – MD7, Papáček, Zikmund, Štindl – Fér, Loskot

Střídání: 46. Kejha (Štindl), 55. Eliška (Brychta), 61. Jareš (Zikmund)

Karty žluté: 4:1, Střídání: 3:1, Diváci: 60

Koeficient krásy předvedené hry: 5/10

Ani křeček na sršně nevyzrál…

Již týden nebylo počasí vlídné, déšť střídal přeháňku, Bůňa připravoval oháňku (na dostih), Gino vázanku (na svatbu svojí mámy) a na trénink se většině citlivých litolských včeliček v pravých anglických podmínkách nechtělo… Morálka v roji zdála se býti podzimním chmurem ovlivněná a pokleslá. Ale naštěstí náš úl v topolech skýtá spoustu zkušených trubečků, kteří dokáží včas zasáhnout a temné myšlenky bodajících rytířů zkoncentrovat na kořist… Tou byli pro dnešní zápas hráči týmu Křečkov A, který do sezóny nevstoupil nejlépe, ale postupem času se jejich výkon zvedal. Přísný dirigent litolského orchestru Jari tedy předem varoval, že sice je sršeň rychlejší zvíře než křeček, ale křeček umí běhat dokola ve válci a umí se pěkně bolestivě zakousnout

Pár hodin před zápasem se kolem hřiště v topolech rozléhaly pukavé zvuky. Nebojácná letka v čele s Ginem se proto rozlétla do okolí, aby zjistila, co že za taktiku soupeř zvolil, aby naši koncentraci rozhodil a citlivé sršní smysly obalamutil. Při průletu rákosím jsme příčinu vypátrali: náš dnes již bývalý hráč Holi (čest jeho památce) tu vábil sumce. „V pořádku, můžeme jít na kafe!“, zavelel letce Ziki, který se přiznal, že se vyskytl na protějšímu břehu Mršníku od hřiště po dvaceti letech, protože mu to přišlo příliš daleko a „autem se tam nedá“.

Pokračovalo se tedy typickým předzápasovým kafíčkem v kantýně a veřejným přehráváním si všech možných partií, jak by se zápas mohl vyvíjet a jak na to reagovat (nebo kdo dá jakej pěkněj ggggólik). Půl hodinky před zápasem byli již skoro kompletní sršni připraveni pocvičit a protáhnout svá křidélka, aby jim v tom chladu při použití nezvlhla nebo neupadla, ale jeden trubeček chyběl. Byl to ten druhý nejkrásnější… Ano, náš něco jako zeď Loudil tentokrát nespadl ze střechy, ani se nezapomněl v koupelně u zrcadla ani nezabloudil na houbách, ale dostal hlad. A nebýt jeho bílého sexu, možná by přišla chvíle na druhou premiéro-derniéru litolského fantoma Keilora. Loudis, aby ze sebe shodil předzápasovou nervozitu, zamířil doma k ledničce pro kousek bůčku (hádejte, kdo je asi nutričním poradcem našeho brankáře?!) a když ji zavíral, všiml si, že utkání nezačíná v 17h, ale o půl hodiny dříve. Jeho pozdní příchod byl oceněn stokorunou do kasy, ale na pravidlo vypnutého mobilu v šatně si již dal pozor, a proto mu nějaké peníze na limču pro jeho milá dvojčátka zbyly.

Na prvních dvaceti minutách utkání, stejně jako na celém jeho průběhu, jak se později ukázalo, byla nejkrásnější jedna věc: kotel litolských vosiček! Od první minuty střídali mladé naděje litolské kopané s týmovou vlajkou v ruce pokřiky s chorály, jako: „žlutočerná síla“, „sice nedal gól, ale stejně je to šampión“ , a pod., až po „pyro není zločin“, který byl doprovázen ohromujícími ranami bouchacích kuliček s vizuálními efekty blikaček od kol. Tato energie se na naše hráče přenesla, ale až ve 22. minutě, kdy zkušený středopolař (nebo-li tajný 3. útočník) Ziki využil mokrých podmínek, ukázal, že levačka mu stále slouží i na jiné věci, než na postávání u udírny a poslal loptu ze standartní situace tak, že dopadla a podklouzla přímo pod brankářem a skončila v bráně.

Tuto situaci bohužel promeškal nejvíce fyzicky zdatný sršník Štindlík, který tou dobou úkoloval střídačku, kterýžto barel obsahující barevný mok (nosí jich asi pět) mu má podati k občerstvení. Poté se pokračovalo na obou stranách ve stejném stylu: nepřesnosti, málo pohybu, četné osobní souboje, pěkné zákroky brankářů (ano, i Loudise!) a nakopávané balóny. Až pět minut před koncem poločasu se podařilo, dnes ne příliš spokojenému (při dešti mu padá účes) Férisovi, zvýšit na 2:0. A tak skončil i poločas, ve kterém nastavil mladý sudí Bydlák jednu minutu.

O poločase došlo ze strany žlutočerných k jedné změně, kdy již nebylo v silách střídajících hráčů udržet déle na lavičce stále se kinklajícího, houpajícího, vybíhajícího energického autistu Kejhiče, který na rozdíl od některých bojovníků z nás ani nepotřebuje jíst energy tyčinky od Petry Kvitové a vystřídal tak Patrika Zátopka Štindla. (Páťa, který měl dnes narozeniny, nejen že nepřinesl do šatny flašku, uvedl v rozhovoru pro náš magazín jako svůj fotbalový vzor: nikdo, ale navíc ještě po osprchování dopil své barely a zmizel v průběhu zápasu domů…. Ach to mládí…).

Asi deset minut po začátku druhého poločasu dostali příležitost rohového kopu křečkovští, kterým se podařilo díky nedůraznému bránění dnešního technického záložníka MD7 snížit na 1:2. „Hlavu vzhůru!“ zavelel turbo Jari, který přišel letku povzbudit přímo na hřiště a poslal tak Zikiho na vytouženou klobinu. Náš roh, odražený míč a trochu se dnes trápící Loskůtek již šťastně vyplazuje svůj prošpikovaný mlsný jazýček s diamantem celému litolskému úlu v topolech. Od této doby se hraje de facto pouze na branku soupeře, hráči si užívají vodních radovánek, skluzují, projíždí se na sáňkách, surfují na vlnách, ale branka pro potěchu statečných diváků a luxusního neúnavně fandícího kotle nikde. (Přitom má již hlasatel utkání ředitelskej přes dvacet minut instrukci, ať u našeho střelce vyvolává pouze křestní jméno, kotel že odpoví příjmením…)

Už už to vypadá, že utkání skončí 3:1 pro sršně, když si odražený balón zpracuje na hranici velkého vápna dnes střídající a špatně hrající Eliška a k překvapení všech spoluhráčů i diváků nezvolí přihrávku, ale míč POklopeným nártem uklidí do sítě. Táta šílí, kotel taky a utkání končí.

Ještě jednou VELIKÉ DÍKY KOTELNÍKŮM!!!! Je radost a čest před vámi hrát!

Zapsal Eliška, Needitoval Jareš ani Novotný (naštěstí)