FK Litol – Kounice

Branky: Loskot 4, Dzurko, Fér

Rozhodčí: Lerch Jaroslav

Diváci: 80

Na sršní hnízdo doléhaly sluneční paprsky, které zatěžovaly hrací plochu, která byla na první pohled sice krásná, na které by si chtěl zahrát nejeden fotbalový nadšenec, ale po příchodu na ní se všem zatrnulo. Tvrdší hřiště připravené na mistrovské utkání mají snad už jen v Namibii. Co na to říct –  snad jen, že podmínky jsou pro oba mančafty stejné.

Soupeř se pomalu sjížděl na nepřátelské území, kde na všechny příchozí hráče, funkcionáře i fanoušky čekala nepopsatelně delikatesní klobáska a jak jinak, než vyhlazené pivindo. Kouč zavelel: „Hoši, jdeme do kabin!“, kde probíhala před zápasová porada, na níž jsme dostali opět několik kvalitních poznámek o soupeři, jako například, že nás nečeká žádné lehké utkání, neboť Kouničtí nejdou daleko pro tvrdší souboje a bojovnost je jejich základem k úspěchu. Zazněla sestava a šlo se na rozcvičku, kterou soupeř pojal po svém (postáváním u střídačky, opíráním se o sluníčkem rozpálený klandr, aby se zbytečně nevysílili a měli dostatek energie na osobní souboje).

Před zahájením utkání jsem společně s přítomnými diváky drželi symbolickou minutu ticha za jednoho ze zakladatelů Litolského oddílu (pana Františka Kyncla) s černými pásky na paži a následně jsem se rozestavěli na hrací plochu a pan sudí, kterým byl pro dnešní utkání Jaroslav Lerch, foukl do píšťalky a zahájil utkání.

Hned od úvodní minuty zhasla veškerá očekávání od soupeře. Napadání naší rozehrávky? Žádné! Snaha postupného útoku a využití svých silných zbraní? Žádná! Jediné na co se soupeř zmohl bylo nakopávání balónů na slepo do naší obrany a následné fandění svým forvardům, co s tím provedou, jenže neprovedli vůbec nic, neboť naše dokonale fungující obrana v čele s Tomášem Zikym Zikmundem si s těmito, podle jeho slov ubohými pokusy bez problémů poradila.

To Litolská hra byla jiná písnička, nahrávka za nahrávkou, posouvání kuličky ze strany na stranu a hlavně chuť hrát a vyhrát byla jednoznačně na naší straně. To se nám podařilo již v 17. minutě přetavit v úvodní branku, kdy domácí fanoušky potěšil parádní trefou Milan Dzurko alias MD7 a šel slavit ke svému příteli na tribunu jako Antoine Griezmann. Následovalo představení pana Loskota, který do poločasu dokázal vstřelit hattrick a šlo se do kabin za stavu 4:0 pro Litol.

Druhý poločas už byl o poznání horší, soupeři se stále nechtělo a chvilkama to vypadalo, že ani nám už se nechtělo zápas dohrávat, ale přeci jen jsme to byli opět my, kdo vsítil branku, no a kdo jiný se mohl trefit než opět pan Loskot.

Hosté dostali více prostoru a snažili se si vypracovat nějakou příležitost ke skórování, tu jim věnoval Zbýňa Šesták, který zalehl kounického útočníka v pokutovém území a pan sudí neváhal a okamžitě ukázal na penaltový puntík. K nařízené penaltě se postavil brankář Kounic a s přehledem překonal naše Loudítko, které nemělo během zápasu takřka žádný náročný zákrok. V závěru utkání si ještě naskočil Lukáš Fér na centr pana Loskota a hlavo-ramenem konečně prolomil svou jarní neefektivnost a mohl se tak radovat ze vstřelené branky, která byla dnešní poslední a konečný stav tedy na tabuli svítil – 6:1 pro Litol.

Ondřej Novotný alias Klíště

Datum Čas League Sezóna