FK Litol – Kostelní Lhota

Branky: 3xJaník, 2x Šimon V., 2x Jakubal, 1x Poledne O., 1x Žák, 1x Svoboda J.

Hráli: Fárka F. (Hejzlar M., Janík) – Poledne O., Žák F., Jakubal J., Svoboda J., Prach D., Král R., Strnad M., Šesták O., Šimon V., Rozlivek L.

V dalším kole čekal na naše mladší žáky soupeř z Kostelní Lhoty. Soupeře jsme měli přivítat na našem hřišti, ale bohužel vzhledem k časové kolizi s mistrovským zápasem starších žáků jsme využili zázemí a hřiště našeho soupeře. Počasí nám přálo, možná i na dopolední čas bylo trochu tepleji než se na květnové dny hodí, avšak na naše hráče to působilo právě naopak. První poločas byl fotbalově chladný, bez snahy o kombinaci na malém prostoru, kterým by houževnatě bojujícího soupeře přehráli. Vybraní hráči si dokonce z kolektivního sportu občas dělali dovedností soutěž v individuálním vedení míče téměř přes celé hřiště, které bohužel vždy skončilo na obětavě hrajícím obranném valu soupeře. Herní projev od počátku zápasu měl za důsledek, že až do 20 min. zápasu ukazatel skóre ukazoval stále 0:0, a po 30 min., tudíž poločasový stav, byl 2:1 pro domácí, tj. pro malé sršně, když po vedení 2:0 jsme dostali těsně před koncem poločasu tzv. „gól do šatny“.

O přestávce jsme si řekli, že takový projev v herním stylu opravdu nelze dále praktikovat. Fotbal je týmová hra a individuální akce nevedou k úspěchu. Ihned od počátku druhého poločasu hráči začali plnit poločasové předsevzetí a zlepšený herní projev (párkrát stylem tikitaka) se dostavil i v gólovém vyjádření, kdy skóre narůstalo již pouze na straně domácích. Je pravda, že soupeř se nevzdával a hrozil především z rychlých breaků, kdy několikrát zaspala, resp. se zapomenula naše obrana v útoku, ale to přišel na řadu náš gólman, který soupeři nedovolil, aby se zavlnila síť naši branky.

A tak si po zlepšeném výkonu ve druhém poločase malí sršni mohli zakřičet vítěznou „CIGINU“ se závěrečným „….9, 10 góóól“.

Jen tak dále!!

Petr Mazáček