FK Litol – FK Loučeň

Sestava: Haizler-Steiner,Kaucký, Špitálník-Šubrt, Vesecký, Droberjár, Rozlivek – Řehák, Hejzlar, Fárka

Branky:  15., 57., 87 (p). Šubrt, 81. Vesecký    Poločas: 1:1

Z důvodů velkého počtu omluvenek jsme k dnešnímu utkání nastupovali ve velice kombinované sestavě a jen s 11 ti hráči ( z toho 6ti borci, kteří spadají svým rokem narození do žákovské kategorie a 4 jsou dokonce ročník 2005), takže kluci neměli možnost ani jediného střídání. Do utkání jsme nevstoupili úplně nejlépe, ale to bylo pochopitelné. Náš mladý tým si však velice rychle zvykl na nasazení a tvrdost soupeře a zjistil, že se se soupeřem dá hrát. V tu chvíli jsme  Loučeň začali hlavně se středu hřiště přehrávat a vyvrcholením byl gól na 1:0. Do poločasu sice soupeř stačil ze standardní situace vyrovnat.

Po změně stran pokračoval bojovný fotbal a přišly i branky. Na náš druhý gól dokázal soupeř ještě odpovědět.  Potom jsme udělali změnu, že jsme vysunuli na hrot útoku Jakuba Veseckého a to se ukázalo jako rozhodující okamžik. Kuba nejprve v 81. minutě poslal náš tým do vedení a o 6 minut později byl faulován a pokutový kop proměnil Martin Šubrt.

Za toto utkání musím hlavně před žáky smeknout pomyslný klobouk. Opravdu jsem byl velice mile překvapen, ani ne tak výkonem, protože vím, že umí fotbal hrát, ale zejména tím, že vydrželi po celý zápas držet krok s dorostenci o 2 až 4 roky staršími. Navíc když si uvědomíme, že vsech 6 žáků hrálo své utkání v sobotu.

Za dnešní utkání jsem na svůj tým velice pyšný a za dnešní výkon řeknu jen jedno.  JSTE BORCI